Patriotinės Kovo 11-osios eitynės vėl budino lietuvių tautinę dvasią (nuotraukos, video) (55)

Patriotinės Kovo 11-osios eitynės vėl budino lietuvių tautinę dvasią | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Patriotinės Kovo 11-osios eitynės vėl budino lietuvių tautinę dvasią | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Kovo 11 d., sekmadienį, Vilniuje, vyko kasmetinės, jau tradicija tapusias Kovo 11-osios patriotines eitynes. Šiemet pagrindiniai eitynių šūkiais buvo: „Už Vytį ir kalbą“, „Už Kovo 11-osios valstybę!“. Garsiai skambėjo ir šių eitynių tradicinis šūkis „Lietuva lietuviams!“. Eitynių dalyviai nuo Vilniaus Katedros aikštės Gedimino prospektu žygiavo į Lukiškių aikštę. Eisenoje dalyvavo per 2000 žmonių.

Eisenos priekyje buvo nešamas transparantas su užrašu „Lietuva  lietuviams!“  Eitynių dalyviai nešė plakatus ir transparantus: „Už Lietuvą vėl didžią!“, „Už Kovo 11-osios valstybę!“, „Už Kalbą, už Tautą, už Tėvynę!“, „Apginsime šeimą – išasugosim Lietuvą!“, „Astravo atominei – NE!“. Aidėjo tautinės dainos ir skanduotės: „Lietuva – lietuviams!“, „Lietuva, Lietuva!“.

Lukiškių aikštėje 16.30 val. prasidėjo šventinių eitynių dalyvių mitingas. Mitingą pradėjęs  Lietuvių tautininkų ir respublikonų sąjungos pirmininkas Sakalas Gorodeckis visus pasveikinęs su su Kovo 11-ąją ir atkurtos Lietuvos 100-mečiu, paaiškino kodėl šiemet patriotinių eitynių dalyviai susirinko būtent Lukiškių aikštėje, pabrėžė šios vietos svarbą lietuvių tautos kovoje už laisvę priminė, kad būtent čia neseniai buvo sulaidotos ir pašventintos mūsų tautos laisvės kovų relikvijos.

Mitinge pasisakė: Kovo 11-osios Akto signataras ekonomistas, dr. Audrius Rudys, partijos „Lietuvos Sąrašas“ frakcijos Vilniaus miesto taryboje seniūno pavaduotojas Liutauras Stoškus, Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys, gamtininkas dr. Romas Pakalnis, svečias iš Drezdeno (Vokietija)  Maikas Miuleris  (Maik Müller),  svečiai iš Ukrainos: Ukrainos Laisvės partija „Svoboda“ politinės tarybos narys Jurijus Noevijas, Ukrainos politinės partijos „Dešinysis sektorius“ („Pravyj sektor“) tarybos narys Arsenijus Belodubas, Ukrainos Aukščiausios Rados deputatas, partijos Nacionalnyi korpus narys Olehas Petrenko.

Į mitingo dalyvius taip pat kreipėsi garbus svečias iš Gudijos, socialdemokratų partijos „Narodnaja Hramada“, koalicijos „Baltarusių nacionalinis kongresas“ pirmininkas, buvęs kandidatas į Gudijos prezidentus 2010 m., politinis kalinys Mikalojus Statkevičius.

Tarp mitingo dalyvių pasisakymų buvo iškilmingai skaitomos Lietuvos Respublikos Konstitucijos ištraukos, kuriose pabrėžiamas lietuvių Tautos kaip suvereno vaidmuo, teisės ir atsakomybė kuriant ir saugant vienintelius pasaulyje savo namus – nepriklausomą Lietuvos valstybę.

Kovo 11-osios eitynės ir mitingas 2018 m. (Audriaus Rudžio, Liutauro Stoškaus kalbos mitinge):

Visas Kovo 11-osios eitynių ir mitingo Lukiškių aikštėje vaizdo įrašas:

Kovo 11-osios eitynių vaizdai:

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Šventės, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: