„Kelionių kompasas“: „Vilniaus knygų mugė 2018“ (II) (video) (0)

Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

„Kelionių kompasas“  II laidoje kalbiname žmones  – devynioliktoje Vilniaus mugėje „Skaitau Lietuvą – skaitau Pasaulį“, kuri vyko vasario 22–25 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“, Vilniuje.

Lietuvos piligrimų bendrijos pirmininkas Darius Liutikas pristato naują žemėlapių rinkinį „Piligrimų keliai Lietuvoje“. Leidinyje aprašomos šventosios piligrimų kelių vietos, tačiau žemėlapiuose pažymėti ir kiti svarbūs gamtos ir kultūros paveldo objektai, muziejai, kitos galinčios būti įdomios keliautojams vietos. Piligrimų kelyje svarbios ir nakvynės vietos, maitinimosi įstaigos. Žemėlapių rinkinyje pateikiami ir kiti piligrimams aktualūs žemėlapiai: Šv. Jokūbo kelių Lietuvoje, Lietuvos vienuolynų, vietų, susijusių su Švč. Mergele Marija. Gausiai iliustruotas šis žemėlapių rinkinys yra naudingas kiekvienam keliautojui – tiek einančiam pėsčiomis, tiek važiuojančiam dviračiu ar automobiliu.

Kelionėse rašyti dienoraštį, neįgudus, nėra paprasta. Todėl leidyklos „Aktėja“ išleistose „Kelionės knyga“ ir „Kelionių prisiminimai“ knygose pradedantysis keliautojas  galės nesunkiai su šia užduotimi susitvarkyti. Leidyklos atstovė Rasa Ivanauskaitė pasakoja apie puikią dovaną norintiems, bet nedrįstantiems kelionėse fiksuoti aplankytus objektus ir savo įspūdžius.

Angelina Zaleckaitė – kelionių vadovė, nardymo meistrė, keliautoja ir rašytoja. Ji daugiau nei septynerius metus gyvena ir dirba Barselonoje. „Barselona. Muziejus po atviru dangumi“ knyga – išsamus nepamainomas gidas po šį miestą, vadinamą Viduržemio jūros perlu. Čia rasite antikinio ir šiuolaikinio meno, tūkstantį metų skaičiuojančių koplytėlių ir moderniosios architektūros šedevrų. Čia gyveno ir kūrė tokie žymūs menininkai kaip Antoni Gaudi (Gaudí), Pablas Pikaso (Picasso), Joanas Miro (Miró), ar Pedro Almodovaras.

Keliautojas, fotografas – Ričardas Anusauskas yra aplankęs  net 170 valstybių. Visų kelionių metu R. Anusauskas fotografuoja ir filmuoja gamtą ir gyvūnus. Surengė daugiau nei 150 foto darbų parodų. 2012 m. kartu su geriausiu pasaulio fotografų penkiasdešimtuku buvo pakviestas į pasaulinį fotografijos kongresą Kinijoje, kur pristatė savo kūrybinius pasiekimus. Už kūrybinius ieškojimus ir pasiekimus 2012 m. apdovanotas LATGA aukso žvaigžde.Parengė 5 knygas – foto darbų albumus: „Toli iš Arti“, „Mandarininė antelė“, „Azijos dvasia“, „Gražuolė Lietuva“, „Čia Lietuva“.

Laidą veda: kelionių žurnalistas – Gerimantas Statinis.

Kategorijos: Alko radijas, Gamta ir žmogus, Kelionės, Kelionių kompasas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *