Garsių Lietuvos moterų fotografijose – Lietuvos mozaika (0)

„Mano geriausias kadras“ | Rengėjų nuotr.

„Mano geriausias kadras“ | Rengėjų nuotr.

Kovo 8-ąją, jau šeštus metus, Vilniaus centrinėje universalinėje parduotuvėje (Upės g. 9) 5-ame aukšte, 18 val. bus atidaryta garsių Lietuvos moterų kurtų fotografijų paroda „Mano geriausias kadras“ Lietuvos nepriklausomybės šimtmečio proga, fotografijų parodos tema – Lietuva.

Kas yra Lietuva parodos dalyvėms? Koks šalies kampelis ar akimirka yra gražiausia ir brangiausia?

Lietuvos valstybės šimtmečio proga – spalvinga per šešiasdešimt nuotraukų mozaika, atspindinti asmeninį moterų požiūrį ir santykį su gimtine.Šiemet parodoje, dalyvauja net 64 nuotraukų autorės iš Lietuvos ir viso pasaulio. Kaip ir kasmet į projektą siekiama įtraukti užsienyje gyvenančias lietuves. Parodoje, pirmą kartą dalyvauja Italijoje gyvenanti olimpinė čempionė Gintarė Volungevičiūtė-Šeidt (Scheidt), Lietuvos kultūros atašė Prancūzijoje Vida Gražienė, šeštus metus Airijoje gyvenanti dainininkė Eurika Masytė, neseniai į JAV emigravusi Aušra Haglund, Maltoje įsikūręs modelis Violeta Repčenkaitė, Vokietijoje – sporto žurnalistė Laima Janušonytė-Steinhoff, Italijoje gyvenanti žurnalistė Jurga Jurkevičienė, devintus metus Prancūzijoje įsikūrusi rašytoja Erika Umbrasaitė, į Kanarų salas žiemoti pabėgęs modelis Eva Saikovska-Rumšas.

Žinoma, jos visos aplanko gimtąjį kraštą, artimuosius, gimines, draugus, fotografuoja įvairiausius Lietuvos kampelius ir su savimi stengiasi išsivežti ne tik vaizdus, bet ir kvapus bei skonius. Galbūt todėl Lietuvą vienai primena lietuviškų rūgštynių sriuba emigracijoje, kitai – trispalvė, supakuota į lagaminą vietoj suknelės…

Daugybė nuotraukų autorių sukūrė netikėtą ir margą Lietuvos vaizdą – tikrų tikriausią mozaiką, sudėliotą iš jūrų ir ežerų, upių, sodybų, gėlių, mylimiausių žmonių – senelių, jaunimo, vaikų, šeimų – tai jungia kartas, Lietuvos praeitį ir ateitį.

Paliesta ir skaudi – emigracijos – tema. Eurikos Masytės nuotraukoje užfiksuota lietuvių šeima braidžiojanti po ne savos Baltijos, o Airijos jūros pakrantę. Jūra – lyg emigracijos simbolis – žiūri į nuotrauką ir galvoji, kiek žmonių yra perplaukę jūras, ieškodami geresnio gyvenimo? Emigravo, imigravo, ieškojo, rado, nerimo, grįžo, negrįžo… O pamatęs kitos autorės nuotrauką nustembi, kaip galima kur nors išvažiuoti iš tokios gražios šalies kaip Lietuva?

VI Garsių Lietuvos moterų fotografijų paroda „Mano geriausias kadras. Lietuva“ VCUP 5 aukšte bus eksponuojama nuo kovo 8 d., iki birželio 8 dienos. Už labiausiai patikusias nuotraukas galima balsuoti parodoje ir portale lrytas.lt. Daugiausiai balsų surinkusių nuotraukų autorės tradiciškai bus apdovanotos vertingais prizais.

Praėjusiais metais, parodoje „Mano geriausias kadras. Vyrai“ daugiausiai žiūrovų balsų surinko Lilijos Valatkienės („Kaip gerai, kad turime vienas kitą“), Neringos Skrudupaitės („Kelionių Dievas“) ir Evos Saikovskos-Rumšas („Džentelmeno palata“) nuotraukos.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: