TS-LKD perspėja narius nedalyvauti nacionalistinėse eitynėse (21)

„Buržuazinį nacionalizmą“ smerkiantis mitingas, kurį 1988 m. suorganizavo komunistinė Lietuvos valdžia. Nuotrauka iš to meto spaudos

„Buržuazinį nacionalizmą“ smerkiantis mitingas, kurį 1988 m. suorganizavo komunistinė Lietuvos valdžia. Nuotrauka iš to meto spaudos

Opozicinės Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos prezidiumas kreipėsi į visus partijos narius, perspėdamas nedalyvauti „nacionalistinėse eitynėse“.

„Informuojame, kad TS-LKD Prezidiumas įspėja, jog dalyvavimas eitynėse, vykstančiose su šūkiu „Lietuva lietuviams“, nesuderinamas su Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų išpažįstamomis europietiškomis ir krikščioniškomis vertybėmis bei su pagarba žmogaus orumui, ir perspėja TS-LKD narius vengti panašių nesantaiką ir nepakantumą kitoms tautoms kurstančių politinių akcijų,“ – rašoma partijos narių elektroninio pašto dėžutes pasiekusiuose laiškuose. 

Pro Patria redakcijos žiniomis, iniciatyvą kreiptis į partijos narius tokio turinio laišku Prezidiumo posėdyje iškėlė Seimo Švietimo ir mokslo komiteto narys dr. Mantas Adomėnas. Paviešinus šią informaciją, pats patriotinių eitynių partinio boikoto autorius išliko lakoniškas ir autorystės nepaneigė.

TS-LKD išplatintas pranešimas partijos nariams | Propatria.lt nuotr.

TS-LKD išplatintas pranešimas partijos nariams | Propatria.lt nuotr.

„Naciukai niršta. Smulkmena, bet vis tiek malonu“, – socialiniame tinkle Facebook rašė M. Adomėnas, dalindamasis propatria.lt naujiena.

Atskiro dėmesio vertas TS-LKD prezidiumo teiginys, kad dalyvavimas eitynėse, vykstančiose su šūkiu „Lietuva lietuviams“, nesuderinamas su „krikščioniškomis vertybėmis bei su pagarba žmogaus orumui“, kurias partija teigia išpažįstanti. Socialiniuose tinkluose netruko kilti klausimai, ar su krikščioniškomis vertybėmis ir žmogaus orumu, partijos nuomone, yra suderinamas Karalienės Mortos mokyklų Lietuvoje organizuotas Women’s March už abortus ir kitas „reprodukcines teises“, taip pat Lietuvoje kas tris metus vykstančios homoseksualų pasididžiavimo eitynės „Vilnius Pride“, kurias aktyviai palaikė TS-LKD frakcijos narys Mykolas Majauskas ir kiti partijos nariai.

Tiek abortus, tiek homoseksualių santykių prilyginimą šeimos santykiams, Romos Katalikų Bažnyčia yra daug kartų ir nedviprasmiškai pasmerkusi kaip moraliai ydingus ir prieštaraujančius žmogaus orumui. Tačiau TS-LKD niekada nėra išplatinusi jokio panašaus turinio įspėjimo vengti tokio pobūdžio viešų demonstracijų. Kaip krikščioniškoms vertybėms prieštaraujančius reiškinius atpažįsta TS-LKD ir konkrečiai šios iniciatyvos autorius, Seimo Ryšių su Šventuoju Sostu grupės pirmininkas dr. Mantas Adomėnas, lieka nežinoma.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

21 komentaras

 1. Tvankstas:

  Naujas anekdotas, pataisė nuotaiką prisiminus ‘buržuazinio nacionalizmo praeities atgyvenas’ aiškintas kokiais 1982 metais.

 2. Gėda konservatoriams:

  TS-LKD partijos vadukai elgiasi kaip tarybiniai kompartijos veikėjai, kurie drausdavo lietuviams laisvai išreikšti pasididžiavimą savo valstybe ir lietuvių tauta. Ne tokios Lietuvos tikėjomės Kovo 11-ąją, tikėjome, kad lietuvių tauta turi tik vieną tėvynę Lietuvą, kurioje gražiai sugyvena kitos tautos, kurios gerbia įstatymus ir stiprina valstybę. Lietuviai kitos žemės neturi – tik tą vienintelę. Ar bijote tai pasakyti? Ar jums atrodo, kad lietuvis geras tik tada kai gyvena ne Lietuvoj? Seksualinių mažumų eitynės save vadinančiai partijai yra malonesnės už patriotų sueigą.

 3. Tvankstas:

  Na ir atėjo laikas – JEDINSTVO ir TS/KDP mąsto vienodai. Ką čia bepridursi …pasitinkant 2018 metais kovo 11-ąją.

 4. Žemyna:

  Panaši ŠMEIŽIKIŠKA frazė LTSR CK organe „Tiesa” anais, „socializmo su žmogišku veidu” laikais, gal jau būtų net rusų Vasią prajuokinusi.
  Ar konservatorių raštingumo lygis jau taip nusmuko, kad painioja tautiškumą su naciais, o tautiškus renginius nacionalistiniais vadina?
  Tai gal reiktų dar giliau garmėti? Pvz., Gabriukas su savo palyda galėtų iškelti iniciatyvą uždrausti pasaulyje tokius pavadinimus kaip Prancūzija, Vokietija, Ispanija ir t.t. – juk tų šalių kamieninių tautų vardais pavadinta! Kaip atsilikėliška! Kaip taip galima!.
  Gal lai pasiūlo Briuseliui ir pasauliui nepripažinti šalių titulinių tautų teisės valstybę ją sukūrusios tautos vardu vadinti, o juolab teisės reikalauti bet kokios tautybės piliečio lojalumo savo valstybei! Va čia tai būtų pažanga, va čia tai būtų bomba. Pagaliau Gabrielius su Mantu taptų visam pasaulyje garsūs… Gal jie dar gali uždrausti ten gausiai gyvenančius arabus vadinti prancūzais, vokiečiais, anglais?!!
  O imkime ir apsimeskime KVAILIAIS ir nesupraskime, jog Lietuva – lietuviams = Lietuva – Lietuvai (o ne kitai šaliai) lojaliems, nes lietuvis (kaip ir kt. pasaulyje) ne tik tautybės, bet ir piliečio šalies įvardijimas, kad ir kokios etninės kilmės jis būtų!
  Na, nebent Gabrieliui ar Mantui daugiau adrenalino būtų, jei čia gyventų nelojalūs, prieš valstybę veikiantys žmonės? Čia tai bent veiksmo gyvenimas būtų – būtų įdomu, kaip filme, ar ne?..
  Kam taip ĮSITEIKTI STENGIATĖS, ponios ir ponai – lyg akis išdegę „į pažangą” kūlvirsčiais lekiantys jaunieji bei apyjauniai „konservatoriaii”? Gal nebesidangstykite konservatorių vardu lyg skydu, gal turėkite drąsos atskleisti kortas – kam tarnaujate, tapę pagrindine partijos pradinių idealų griaunamąja jėga?

 5. dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  Mažoms ir ypač nykstančioms tautos nacinalizmas yra BŪTINAS. Nes jeigu nesupranti kas esi, tai kam iš viso esi.

  • petriukas:

   nacionalizmas niekam nereikalingas.Prisiminkite Hitlerį. Dar didysis kunigaikštis Gediminas kvietė į Vilnių (ir visą Lietuvą) įsikurti įvairių tautybių žmones – amatininkus, pirklius ir pan. Geriau tegul sugrįžta dori emigrantai; išvykusios šiukšlės gali likti ten, kur yra.

 6. Laima:

  Apseisim be konservatorių, anokia čia bėda.

 7. Šventaragis:

  Kuo toliau, tuo labiau koservatnyku chunta atsiskleidzia, kas yra is tikruju ir kas yra situ paslemeku tikrieji seimininkai. Pries 2 savaites Respublikos paviesintas itariamu bendradarbiavus su KGB sarasas, kuri dabartinis LR Seimas islaptino dar 75 metams, atskleide, kad pagrindiniai koservatnyku partijos vadai yra buve KGB agentai – pradedant Vytautu Landsbergiu (pravarde “Dedule”) ir baigiant tuo paciu Arvydu Anusausku, kuris yra 2008 metais yra iseides ekspertine knyga “KGB Lietuvoje” su KGB archyviniu dokumentu kopijomis. Prabego 28 metai nuo Lietuvos Nepriklausomybes paskelbimo, taciau valdzioje ir valdymo itakos zonose liko tie patys KGB agentai, snipai ir su ja bendradarbiave Lietuvos pilieciai. Slykstu matyti, kad evoliucionuoja koservatnyku chunta vis labiau atsiskleidzianti kaip propederastine, antilietuviska ir promultikulturalistine sekta. Isivaizduojate “Tevynes sajunga”, besiskelbianti save “patriotine” organizacija nesutinka su is tikruju patriotiskai Lietuvos atzvilgiu nusiteikusiu jaunuju Lietuviu teiginiu, kad “Lietuva – Lietuviams” tuo parodydama, kad dabartines LR Konstitucijos 2 straipsnis “Lietuvos valstybe kuria Tauta. Suverenitetas priklauso Tautai.” jiems yra svetimas ir nepriimtinas. Mes, gyvenantys Lietuvoje, puikiai matome, kad Lietuva Lietuviams su kiekviena diena kuo toliau, tuo labiau nepriklauso 1) Lietuvio teise i proteviu zeme nebera ginama jokiais istatymais – nera visiskai jokios apsaugos Lietuviu teisei i Lietuviska zeme – net LR Konstitucija isdavikiskas seimas pakeite 2) Lietuvoje nera Lietuvisko kapitalo banku, kur Lietuviai valdytu KONTROLINI akciju paketa 3) Lietuvoje nera NE VIENOS Lietuvisko kapitalo draudimo imones, kur Lietuviai valdytu KONTROLINI AKCIJU paketa 4) Lietuvoje yra sudarytos genocidines ekonomines salygos, kurios stumia visa Lietuviu tauta i emigracini isnykima ir susimaisyma su kitomis rasemis, tautomis, kulturomis 5) jau 10 metu kaip intensyviai yra puolama LIETUVIU KALBA atseit sitoje musu nepriklausomoje Lietuvoje ir kiekviena diena yra kesinamasi i 14 LR Konstitucijos straipsni “Valstybine kalba – Lietuviu kalba” 6) Lietuviai kuo toliau, tuo maziau valdo privataus kapitalo imoniu Lietuvoje – vyksta ekonominis karas ir musu zmones kuo toliau, tuo labiau isstumia is savarankisko gyvenimo neprasyti sveciai is uzsienio – uzsienio multinacionalines tarpkontinentines korporacijos 7) nuolat kesinamasi i Lietuvos merginas ir moteris jas isvezant i uzsieni per visokias darbo “programas”. Kvieciu visiems LAISVIESIEMS Lietuviams priesintis pries vergovini rezima ir KGB’istu kriminaline valdzia! Junkites prie Lietuvos patriotu – sukis “Lietuva – Lietuviams” bus kuo toliau, tuo labiau savas ir isjaustas kiekvienam besijaucianciam LIETUVIU ar LIETUVE.

 8. LosAngeles:

  au… auauau… auauauauauauuu… suo loja, o karavanas eina, ir tegu eina. o veikejai eilini karta parode savo veideli. keista tik kad jiems vis dar neatsibodo pliurpti apie konservatizma ir krikscioniskas vertybes, nes visa tai jau tiek kartu isdave kad turintys bent kiek sarmatos zmogeliai ‘sleptusi po lapais’… akivaizu tai ne tie ‘zmogeliai’, sarmatos jausmas jiems svetimas.

 9. Žemyna:

  Pirmą kartą dalyvavau tautininkų žygyje tada, kai Zuokas jas uždraudė – tada kaip iš kėdės išspirta nulėkiau. Ir nuo tada stengiuosi nepraleisti.

 10. Daiva:

  Aš tai siūlyčiau konservatoriams uždrausti savo nariams dalyvauti globalistų eitynėse, pvz., palaikančiose vaikų atiminėjimą iš šeimų.

 11. Apsigimėliai konservuose:

  Mantas Adomėnas-regis, irgi Respublikos laikraščio KGB-istų sąrašuose.Nei vienas konservatorius neprotestuoja ir nesigina.tai kuo jie skiriasi nuo TSKP-istų ? Tokie neprotestuoja prieš visokių gėjų lygų, raginančių suvienodinti lytis iki hermofroditų, “pasididžiavimo , kad buvo išprievartauti vaikystėje” ir nebegalės sukurti šeimos, galinčios pagimdyti vaikus, darkymosi Vilniuje.Lai “adomėnai ” žygiuoja gėjų parade,reikia uždrausti , neleisti į tautinio psididžiavimo eitynes, nes smirdi.

 12. Žemyna:

  GABRIELIUS lipa ant Zuoko grėblio, kai anas uždraudė tautininkams žygiuoti. Būtent tai mane paskatino būtinai eiti kartu. Taigi, tik Zuoko dėka tai buvo pirmas kartas, kai dalyvavau jų eisenoje. Manau, ne tik aš tada „užviriau”. Ponas generole, ką dar laisviems Lietuvos piliečiams įsakysite?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: