Su visuomenininkais aptarti paveldosaugos klausimai (0)

Misionierių sodai. Statybos. | Gyčio Oržikausko nuotr.

Misionierių sodai. Statybos. | Gyčio Oržikausko nuotr.

Kovo 6 d. kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonson susitiko su Aplinkos ir paveldo saugojimo sąjūdžio atstovais. Šios visuomeninės organizacijos nariai informavo apie rengiamą piketą ir jo kreipimesi keliamus reikalavimus, tarp kurių – stabdyti istoriškai vertingų vietovių užstatymą naujais pastatais, pareikalauti atsakomybės kultūros paveldosaugos institucijos vadovų, kurie neatlieka jiems patikėtos misijos, ginti viešąjį interesą. Sąjūdžio atstovai kėlė archeologijos srityje labai aktualią viešųjų ir privačių interesų problemą, išreiškė pageidavimą dalyvauti Vilniaus istorinio centro priežiūros komisijoje.

Susitikime taip pat buvo kalbėta apie Vilniaus senamiestyje statomą gyvenamųjų namų kompleksą „Misionierių sodai“ ir šv. Jokūbo ligoninės komplekso rekonstrukcijos į gyvenamąsias patalpas rekonstrukcijos ir statybų projektą.

Ministrė atkreipė dėmesį, kad būtent Kultūros ministerijos iniciatyva dėl „Misionierių sodų“ Vilniuje lankėsi UNESCO/ICOMOS tarptautinio lygio ekspertai. Jie parengė ataskaitą ir rekomendacijas, kurios turėtų būti įgyvendintos.

„Neseniai paviešinta šv. Jokūbo ligoninės komplekso rekonstrukcijos projekto vizualizacija kelia nerimą. Todėl inicijavome tyrimą, kad galimos problemos būtų atskleistos ankstyvoje projekto stadijoje ir būtų galima imtis veiksmų“, –  sakė kultūros ministrė.

Susitikime buvo aptartos ir kitos paveldosaugos aktualijos, pareikštos nuomonės arba rastas bendras sutarimas dėl abiems pusėms svarbių klausimų.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: