Pagerbti lietuvių kalbos puoselėtojai (nuotraukos) (3)

Pagerbti lietuvių kalbos puoselėtojai | VLKK nuotr.

Pagerbti lietuvių kalbos puoselėtojai | VLKK nuotr.

Vasario 28 d. Lietuvos mokslų akademijoje Valstybinė lietuvių kalbos komisija (VLKK) įteikė apdovanojimus už reikšmingus darbus lietuviškos terminijos kūrimo, mokslo kalbos puoselėjimo ir visuomenės kalbinio švietimo srityse.

Skulptūrėlė „Sraigė“ (autorius Rokas Dovydėnas) ir diplomai buvo įteikti: Punsko visuomenininkui Sigitui Birgeliui, „Gimtosios kalbos“ žurnalo rengėjoms Ingai Mataitytei ir Ritai Urnėžiūtei, lietuvių kalbos terminijos kūrėjams ir terminų žodynų rengėjams prof. Algirdui Smilgevičiui, dim. plk. Eugenijui Simonui Kisinui, prof. Aurelijai Žvirblienei, prof. Rūtai Dubakienei, prof. Vytui Antanui Tamošiūnui. Lietuvos akademinių leidyklų asociacija apdovanojo geriausiai suredaguotų akademinių leidinių redaktorių. Šis apdovanojimas buvo skirtas Vilniaus universiteto leidyklos redaktorei Jolantai Storpirštienei.

Kalbos puoselėtojus pasveikino kolegos, artimieji, draugai ir kiti svečiai.

Šį renginį surengė VLKK, Lietuvos mokslų akademija ir Lietuvos akademinių leidyklų asociacija. Jame dalyvavo ir laureatus sveikino Lietuvos mokslų akademijos prezidentas prof. habil. dr. Jūras Banys, VLKK pirmininkas Audrys Antanaitis, Valstybinės lietuvių kalbos komisijos narė, Lietuvių kalbos instituto Terminologijos centro vadovė dr. Albina Auksoriūtė, Lietuvos akademinių leidyklų asociacijos prezidentas Gytis Vaškelis, Punsko valsčiaus savivaldybės viršaičio pavaduotojas Jonas Vaičiulis. Koncertavo Lenkijos lietuvių etninės kultūros draugijos kolektyvai – jaunimo kapela „Šalcinukas“ ir sutartinių giedotojos „Saulalės“ (vadovė Angelė Bapkauskienė).

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

3 komentarai

  1. Sveikinam Sigitą:

    Sigitas Birgelis yra tikras Punsko lietuvių metraštininkas, jis ne tik filmuoja, kalbina įvairių renginių dalyvius, bet pats daug rašo, leidžia knygas. Smagu, kad kalbos komisija nepamiršo darbščių, išsilavinusių etninių žemių lietuvių gyvenančių Lenkijoje.

    • Žemyna:

      Beje, kad ir labai seniai tai buvo, negaliu užmiršti įspūdžio, važiuojant per vis dar lietuvių gyvenamas žemes – ten ūkininkų laukai taip gražiai sutvarkyti, prižiūrėti buvo, kad iš tolo matėsi lietuvio ranka. Vos tik baigėsi tos žemės ir vaizdas iš karto pasikeitė…

  2. Ko jus klausinejite pasakos.lt kada ikels kita serija gi blt kai japonai sukurs sekancia serija tada ja isvers i lt sub ir ikels joptvajumat galite ir angliskai googleje parasyt dragon ball super vistiek bus ikelta tiek kiek yra ikelta cia ir dziaukites kad bent isvercia ne taip kaip 1998 kai buvo pirmosios drakonu kovos serijos ju net neverte i lt tik po kokiu 6metu isverte taip kad nesikuskite man reikedavo ziuret angliskas kai buvau mazas ir isvis net nk nesuprasdavau so.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: