SRTRF atsikirto grupei Seimo narių apkaltinusių fondą netinkamu paramos lėšų skirstymu (1)

Lietuvos spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondasKovo 2 d. Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas (SRTRF) išplatino viešą atsakymą grupei Tėvynės sąjungos-Krikščionių demokratų Seimo frakcijos narių apkaltinusių fondą dėl tariamai nepagristai sumažintos paramos dviem leidiniams: kultūros savaitraščiui „Literatūra ir menas“ bei katalikiškam žurnalui „Naujasis židinys“. Su tokiais kaltinimais į SRTF šių metų vasario 7 d. kreipėsi šeši Seimo nariai, konservatoriai: Vytautas Kernagis, Arvydas Anušauskas, Andrius Kubilius, Mantas Adomėnas, Gabrielius Landsbergis ir Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė

Atsakymo raštą Seimo nariams pasirašę SRTRF tarybos pirmininkė Danguolė Skarbalienė ir Fondo direktorius G. Songaila paaiškino elementarius dalykus apie teisės aktų nustatytą dalinės valstybės paramos žiniasklaidos projektams skyrimo tvarką. Priminė, kad kiekvienais metais ekspertai vertina konkrečias konkursui pateiktas paraiškas ir projektus pagal jų turinį bei kokybę, skiria paramą pagal turimus fondo finansinius išteklius, bet ne pagal poreikius pilnai išlaikyti kokių nors leidinių veiklą. Be to nurodė, kad skirdama paramą minėtiems leidiniams fondo taryba atsižvelgė ir į tą aplinkybę, jog abiems šiems leidiniams buvo jau suteikta valstybės parama per kitus fondus.

SRTRF vadovai išreiškė apgailestavimą, kad tarp Seimo narių, kurie rūpinasi fondo paramos „Naujajam Židiniui“  dydžiu yra ir Seimo narys Mantas Adomėnas, kuris yra šio leidinio redakcinės kolegijos narys. Fondo nuomone, šis faktas gali būti susijęs su interesų konfliktu ir politiniu spaudimu Fondui, kuris yra nepriklausoma institucija.

SRTRF vadovai atkreipė Seimo narių dėmesį ir į tai, kad leidybos kaštai ir konkurencija per pastaruosius daugelį metų sparčiai augo, o bendrieji asignavimai fondo remiamų kultūros ir meno leidinių programai liko tie patys. Atsižvelgiant į tai, Seimo nariams pasiūlyta atkreipti dėmesį ne tiek į atskirų leidinių padėtį, kuriems teikiamas fondo paramos dydis iš tiesų kiekvienais metais svyruoja, bet į poreikį didinti bendrus asignavimus visam fondui ir konkrečiai šiai programai.

SRTRF vadovai taip pat priminė ir tą nepalankią aplinkybę, jog valstybės paramai žiniasklaidos projektams yra nustatyti Europos Sąjungos apribojimai. „Dalis leidinių jau pasiekė maksimalią paramos ribą, todėl reikėtų rūpintis, kad šie ES apribojimai būtų panaikinti. Lietuvos spaudos leidiniai nedaro jokios įtakos ES konkurencinei aplinkai, todėl labai keista, jog per daugelį metų šioje srityje nebuvo nieko padaryta. Fondas tikisi, kad Seimo nariai parems dabartinės kadencijos Kultūros ministerijos pastangas išaiškinti Europos Komisijai dėl aukščiau minėtų apribojimų netikslingumo“, – rašoma SRTF šiandien išplatintame pranešime spaudai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .

1 komentaras

  1. Interesų konflikas:

    Konservatoriai nori paimti fondą į savo rankas. Nejaugi nėra Seime ir Lietuvoj kitų rūpesčių, kad rašinėja tokias nesąmones. Kitai žiniasklaidai dar mažiau skyrė, o kai kam visai neskyrė. Na ir ką? Visi dabar turi skųstis? Kas negavote lėšų iš kokio nors fondo – pasiskųskite tiems Seimo nariams, kurie pasirašė, gal ir Jums skundą padės surašyti. Gal kokį fondą “paspaus” ir gausite. Opozicija viską gali.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: