Keturių lietuvių nuotraukos pateko tarp įtakingiausio „Sony“ fotografijos konkurso atrinktųjų (0)

Emilijos Petrauskienės. Balta. 2018 m. nuotr.

Emilijos Petrauskienės. Balta. 2018 m. nuotr.

Tarp 2018-ųjų „Sony“ pasaulinės fotografijos apdovanojimams atrinktųjų – net keturi lietuviai fotografai. Jų pateiktos nuotraukos atrinktos varžytis toliau įvairiose Atvirojo konkurso kategorijose, o viena fotografo Lauryno Nevidonskio nuotrauka įtraukta tarp penkiasdešimties geriausių kadrų iš viso pasaulio.

„Sony“ konkursui fotografas Andrius Burba pateikė unikalų kadrą, kuriame iš apačios nufotografuotas arklys. Šis fotografas savo nuotraukų ciklą „Po arkliu“ pradėjo 2016-aisiais, pirmoji šio ciklo nuotrauka buvo pavadinta „Juodas arklys iš apačios“.

Tuo metu natūralų gamtos grožį siekiančio perteikti fotografo Andriaus Kundroto kadre – iš viršaus nufotografuota žvejų valtis Baltijos jūroje. Tarp „Sony“ konkurso nominantų taip pat pateko ir Emilijos Petrauskienės padaryta nuotrauka.

„Sony“ apdovanojimų komisijos atrinkti lietuvių darbai toliau dalyvauja Atvirajame konkurse, kurio metu bus išrinkti geriausi fotografų iš viso pasaulio kadrai dešimtyje skirtingų kategorijų.

Andrius Burba. Juodasis arklys iš apačios. 2018m. nuotr.

Andrius Burba. Juodasis arklys iš apačios. 2018m. nuotr.

Atvirojo konkurso nugalėtojai bus paskelbti kovo 20 d., o Profesionalų konkurso ir kitų kategorijų laimėtojai – balandžio 19 dieną.

Laurynas Nevidonskismikis. Kelias. 2018 m. nuotr.

Laurynas Nevidonskismikis. Kelias. 2018 m. nuotr.

Minėtų lietuvių fotografų nuotraukos kartu su kitų konkurso nominantų darbais bus eksponuojamos specialioje „Sony“ pasaulinės fotografijos apdovanojimų parodoje, kuri nuo balandžio 20 d. iki gegužės 6 d. vyks Londono galerijoje „Somerset House“.

Andrius Kundrotas. Kasdieninė žvejyba. 2018 m. nuotr.

Andrius Kundrotas. Kasdieninė žvejyba. 2018 m. nuotr.

Šįmet vienuoliktą kartą rengiamuose „Sony“ pasauliniuose fotografijos apdovanojimuose pateiktas rekordinis nuotraukų skaičius – per 320 tūkst. nuotraukų iš daugiau kaip 200 šalių visame pasaulyje. Geriausi darbai bus apdovanoti keturiose srityse: Profesionalų, Atvirajame, Jaunimo ir Moksleivių konkursuose.

Su Atvirajam konkursui pateiktomis nuotraukomis galima susipažinti čia.

Apie Pasaulio fotografijos organizaciją

Pasaulio fotografijos organizacija yra globali platforma iniciatyvoms fotografijos srityje skatinti. Mūsų veikla apima 180 šalių, o pagrindinis tikslas – paskatinti su fotografijos sritimi susijusią diskusiją atkreipiant dėmesį į geriausias nuotraukas ir fotografus visame pasaulyje. Didžiuojamės užmegztais tvariais ryšiais su individualiais fotografais ir pirmaujančiais šioje srityje partneriais visame pasaulyje. Organizuojame ištisus metus vykstančius renginius įskaitant „Sony“ pasaulinės fotografijos apdovanojimus (didžiausias pasaulyje fotografijos konkursas, kuris 2017-aisiais vyks dešimtąjį kartą), įvairius regioninius susitikimus ir diskusijas bei tarptautines fotografijos meno muges „PHOTOFAIRS“, vykstančias Šanchajuje ir San Franciske.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: