Liutauras Degėsys: Gyventi būtina drąsiai (1)

Liutauras Degėsys | Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos nuotr.

Liutauras Degėsys | Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos nuotr.

Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla išleido naują poeto, romanisto, eseisto Liutauro Degėsio esė rinkinį „Apatiniai gyvenimo drabužiai“. Šioje knygoje, autorius toliau gvildena savo pamėgtą gyvenimo metafizikos problematiką.

Skaitant „Apatinius gyvenimo drabužius“ tikrai neatsibos, bus linksma, nors kartais – ir linksma pro ašaras. Kasdienybės metafizika visados yra tokia: juokinga, kol nepriartėja, graudi, kai paliečia, ir pikta, kai užgriūva netikėtai arba iš pasalų. Kažin ar galima pasiruošti ateities netikėtumams, kažin ar iš anksto galima užsigrūdinti nuo dar neįvykusių pavojų arba imunizuotis nuo nepersirgtų socialinių ligų.

L. Degėsys. „Apatiniai gyvenimo drabužiai“ | Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos nuotr.

L. Degėsys. „Apatiniai gyvenimo drabužiai“ | Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos nuotr.

Kaip sako autorius vienoje iš savo esė: „Visos mintys yra kanibalės. Jos gadina, griauna, naikina vienos kitas… Senos mintys ryja savo vaikus“.

Sėdi autorius ironijos medžio pavėsyje, medituoja ir nesuprasi, rimtai – ar juokais – apibendrina: „Tikėti būtina, bet reikia nieko nesitikėti. Vairuoti reikia atsargiai, bet gyventi būtina drąsiai.“

Liutauras Degėsys – rašytojas, filosofijos mokslų daktaras. 6 eilėraščių knygų, poros poezijos rinktinių, trijų filosofinių esė rinktinių ir dviejų romanų autorius. Kultūrinėje spaudoje yra paskelbęs daugiau nei 50 straipsnių. 2006-2012 metais Lietuvos radijo Pirmojoje programoje skaitė autorines kultūros apžvalgas laidoje „Kultūros savaitė“. L. Degėsys – taip pat monografijų, mokslinių straipsnių ir vadovėlių autorius: yra parašęs 7 vadovėlius suaugusiųjų mokymui, vidurinėms ir aukštosioms mokykloms. Šiuo metu rašytojas – Lietuvos edukologijos universiteto Filosofijos katedros vedėjas. Jo mokslinių tyrimų kryptis – socialinė filosofija, meno filosofija ir ugdymo filosofija. Jis dalyvavo ir skaitė pranešimus tarptautinėse konferencijose įvairiose Europos šalyse: Prancūzijoje, Italijoje, Švedijoje, Vengrijoje, Suomijoje, Norvegijoje, Austrijoje, Čekijoje, Ispanijoje, Graikijoje, Kinijoje. Autorius yra du kartus įvertintas Kultūros ministerijos premija už publicistiką (2010 ir 2017) ir Vyriausybės Kultūros ir meno premija už poeziją ir filosofinių esė knygas (2013).

Kategorijos: Kultūra, Literatūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: