Lietuva ir Indija plečia verslo ryšius (nuotraukos) (0)

Spaudos konferencija | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Spaudos konferencija | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Indijos-Baltijos prekybos rūmai, kuriantys ir plėtojantys abipusiai naudingus ryšius tarp Lietuvos ir Indijos Respublikų, pristatė naują eksporto nišą Indijoje Lietuvos verslininkams. Lietuva numato eksportuoti š Indiją organinias trąšas.

Bendrovės „Akustinės biotechnologijos“ gamybos technologiniame procese nepanaudojama jokia chemija.

Indijos-Baltijos prekybos rūmų vadovas Gediminas Citukas teigia, kad lietuviškos trąšos, kurios gaminamos be chemikalų Indijai yra gyvybiškai svarbios, nes Indijos žemių derlingumas nuolat mažėja, o po 10-15 metų Indija negalės savęs išmaitinti. Delio žemės ūkio valdybos pirmininkas Brahmas Yadavas teigė, kad lietuviškos trąšos bus reikalingos ne tik produkcijai auginti, bet ir atkurti nualintą dirvožemį.

„Lietuviškos trąšos jau išbandytos Indijos Pandžabo valstijoje, vis dėlto platesnis bendradarbiavimas su Indija numatomas nebent po metų“, – sakė Davinder Sagar.

Siekiant plėtoti bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir Indijos, Indijos-Baltijos prekybos rūmai, jau turintys atstovybę Indijoje, joje žada įdarbinti daugiau personalo.

„Nuo balandžio mėnesio Indijoje atidarome ofisą, kad galėtume kur kas greičiau, realiau, efektyviau išnaudoti informaciją, kuri sukaupta, ir padėti mūsų verslui integruotis į Indijos rinką. Planuojame atlikti komercijos atašė funkciją, komercijos pagrindais“, – kalbėjo „Anjali export-import“ vadovas bei Lietuvos komercines atstovybes vadovas Davinder Sagar.

Indijos-Baltijos prekybos rūmai jau surengė 8 verslo misijas į Indiją. Pasak G. Cituko, pagrindinės kliūtys abiem šalims plėtoti verslo ryšius yra tolimi atstumai, skirtingas mentalitetas, klimatas, Indijos dydis ir vidaus įvairovė. Indijos-Baltijos prekybos rūmai nurodo, kad Lietuva galėtų sudominti Indijos žmones ir maisto produktais, turizmu. 2016 metų duomenimis, dvišalė Lietuvos ir Indijos prekybos apyvarta siekė 130,7 mln. eurų, o tiesioginės Indijos investicijos Lietuvoje tesiekė 1,11 mln. eurų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: