Kviečiame apie Lietuvos istoriją ir lietuvių tautosaką kalbėti kino kalba (1)

Etninė kultūra | Musumokykla.lt nuotr.

Etninė kultūra | Musumokykla.lt nuotr.

Lietuvių etninės kultūros draugijos (LEKD) Kauno teritorinis padalinys kviečia vaikus ir jaunimą dalyvauti projekte „Lietuvos istorija ir lietuvių tautosaka vaikų ir jaunimo kino kūriniuose“. Šiuo projektu norima labiau sudominti vaikus ir jaunimą Lietuvos istoriją ir etnine kultūra.

Vaikai ir jaunimas padedami ir suaugusių raginami kurti vaidybinius ir dokumentinius-kronikinius kino kūrinius lietuvių tautosakos ir valstybės istorijos tematika. Kaip žinoma, ne visi norintys sukurti kino kūrinį ryžtasi tai daryti-vieniems trūksta patyrimo, kitiems gebėjimų arba gebančių filmuoti, vaidinti, montuoti ir kt. Todėl konkurso rengėjai yra pasiruošę padėtis surasti bendraautorius ir konsultantus. Beje, projekto dalyviai galės pristatyti ne tik naujus, bet ir anksčiau sukurtus kino filmus arba netgi jų epizodus ar nebaigtus filmus. Siūloma tokia kino filmų tematika: 

  1. Etninė kultūra (mitologija, tikėjimai, burtai, folkloras (sakmės, legendos), tradicijos, papročiai ir kt.) Prioritetas: kuo senesni ir kuo autentiškesni šaltiniai, kuriais remiantis sukurtas kino kūrinys.
  2. Lietuvos istorija (modernios valstybės (nuo 1918 m.) sukūrimo prielaidos, valstybės raida tarpukaryje ir nuo 1990 m. (vietovių istorija, atskirų žmonių gyvenimas, mokyklų ir kitų įstaigų istorija, ryškūs istoriniai įvykiai ir kt. Tinkama tema yra piliakalniai, pilys, tvirtovės, dvarai, susiję su kovų už Lietuvos valstybės išlikimą (13-18 a.) istorija. Prioritetas: temos susijusios su projekto dalyvių vietovės istorija. Vaidybiniai, dokumentiniai filmai, kino kronikos bei kūrinių epizodai arba nebaigti filmai bus vertinami atskirai.

Baigiamuose renginiuose metų pabaigoje Kaune ir Alytuje vyks šių kino kūrinių apžiūra-konkursas, kurio metu bus vertinami vaikų ir jaunimo (iki 25 metų amžiaus) arba jiems dalyvaujant sukurti kino kūriniai. Įdomiausių kūrinių kūrėjai bus sapdovanoti. Svarbiausia vertinimo gairė: kuo didesnis vaikų ir jaunimo indėlis kino kūrinyje ir kuo ryškesnis jų kūrybinis improvizavimas.         

Renginių metu metu vaikai ir jaunimas galės ne tik parodyti savo ir pamatyti bendraamžių sukurtus kino filmus, bet, susibūrę į komandas, varžytis „protų mūšiuose“ Lietuvos valstybės šimtmečio (valstybės istorija nuo 20 a. pradžios iki 2018 m.) ir lietuvių tautosakos (lietuvių tradicijos ir papročiai, mitologinės būtybės sakmėse ir legendose, tikėjimai ir burtai) tematika. Mokyklos ir kitos įstaigos gali dalyvauti tiek kino kūrinių, tiek „Protų mūšio“ konkursuose arba kuriame nors viename iš jų. Bus surengtas nemokamas seminaras švietimo bei kultūros darbuotojams, kurio dalyviai gaus pažymėjimus. Taip pat ketinama surengti nuotaikingą amatų ir muzikos šventę.

„Kviečiame dalyvauti ir kurti kino kūrinius bendrojo lavinimo mokyklas, kultūros centrus, kitas įstaigas, visų pirma turinčias mokinių arba jaunimo teatrus arba būrelius, kraštotyros, folkloro kolektyvus, visus kino menu ir etnine kultūra besidominčius vaikus, jaunimą, o suaugusius kviečiame padėti jiems apie savo tautos istoriją ir kultūrą prabilti pačia įtaigiausia-kino kalba“, – sako šio projekto vadovas, Lietuvių etninės kultūros draugijos Kauno teritorinio padalinio pirmininkas Romualdas Povilaitis.

Projekto dalyvių nuostatai

Kategorijos: Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .

1 komentaras

  1. Žemyna:

    Šaunu! Lauksime rezultatų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: