G. Karosas. Atstatykime lietuviškas pilis, pirmiausia savo širdyse (20)

Gintaras Karosas | J. Česnavičiaus nuotr.

Gintaras Karosas | J. Česnavičiaus nuotr.

Lietuva atšventė valstybingumo atkūrimo šimtmetį. Mums pasisekė: taip susiklostė aplinkybės, kad esame laisvi. Bet ar įtvirtiname savo Laisvę taip, kad jos niekad daugiau neprarastume?

Dabar, kaip niekad anksčiau, valstybių naikinimui naudojami kiti, išmanūs būdai. Dažnai įgyvendinami pagal principą: sunaikinti valstybę savo piliečių rankomis, sujaukiant jų vertybines nuostatas. Tarsi taip ir turėtų būti. Prisidengiant demokratijos ar žmogaus teisių, lygybės ir net tolerancijos principų gynimu. Pasitelkiant žiniasklaidos priemones, formuojant madingą ar neva pažangų požiūrį, tradiciškai vertybes apibrėžiančios sąvokos panaudojamos egoistiniams tikslams.

Deja, šis minkštasis ir pavojingas valstybingumui karas įsismarkavo mūsų, o ir kitose pokomunistinės Europos šalyse. Vilniaus universitete, prisidengiant optimizavimu, savo rankomis naikinama Lituanistikos katedra. Vienos seniausių pasaulyje lietuvių kalbos tyrimai pažeminami iki taikomųjų lygmens. Grupė Seimo narių, rizikuodami sulaužyti priesaiką Konstitucijai, registruoja asmenvardžių rašybos įstatymo projektą, kuriuo oficialiuose dokumentuose būtų įvedamos svetimos raidės. Kultūros ministerija šioje (Lukiškių) reprezentacinėje valstybės aikštėje, planuoja įkurti pramogų parką, užuot pastatę Vyčio skulptūrą. Tautinės valstybės atgimimo šimtmetis pasitinkamas visuomenei brukant „globalios“ Lietuvos idėjas. Galima vardinti daug. Braižas ir išvalstybinimo schema visur panaši.

Briuselio valdininkai, Lenkijos nacionalistai, globalistinių vizijų kūrėjai ir garsūs finansininkai įgyvendina savo projektus Lietuvoje. Pragaištingus mažoms, remiantis tautine tapatybe sukurtoms ar atkurtoms valstybėms, tokioms kaip Lietuva. Jei perrašant užsieniečių asmenvardžius nebus reikalaujama rašyti lietuviška forma, tai redakcijose nereikės įdarbinti lituanisto. Pigus pelno siekimas, kurio tikroji kaina yra milžiniška. Tai valstybės išsimontavimas. Ar pamiršome, kiek aukų pareikalavo Lietuvos valstybės sukūrimas?

Kiekvienas galime būti kilnus, prisidėti kuriant taurią ir savitą Lietuvą. Žiniasklaidos įtaka šiandienos pasaulyje yra ypač svarbi. Deja, prisidengdama laisvo žodžio neliečiamumu, dažnai ji tampa svetimųjų interesų apipavidalintoja ir teisintoja. Nuolat brukama bevertė lengvo gyvenimo iliuzija, garbinami lėkšti pasilinksminimai ar beprasmės idėjos. Kas gali būti lengviau, nei būti tik bedvasiu vartotoju?!

Man Lietuva, tikiu, ir kiekvienam iš čia susirinkusiųjų, – tai prasmių prasmė, dėl kurios verta gyventi, dirbti, kentėti. Atsakomybė savo šaliai yra kiekvieno piliečio pareiga. Laisvė be atsakomybės savo valstybei neturi prasmės. Valdžios autoriteto, įžvalgumo stoka privedė prie to, kad tampame teritorija, pilka ir socialiai neteisinga piliečiams, ir ją kasdien palieka vis daugiau gyventojų. Ekonominiai pasiekimai bus tik tuščias skaičių rinkinys, jei valstybė žmonėms neįkvėps bendrystės jausmo savo Tėvynei.

Lietuvos kūrimas nėra plaukimas pasroviui, tai istorinė jos tąsa, nepriklausomos valstybės ateities vizija, mokymasis iš praeities klaidų. Tai nepatogūs ir dažnai balansuojantys ties riba sprendimai siekiant apginti savastį, jei norime atremti norinčius mus valdyti. Garantuoti savo valstybei ateitį. Būdami nedideli, turime suprasti, kad lietuvių kalbos, lietuviškumo išsaugojimas ir stiprinimas yra mūsų valstybingumo ateities garantija.

Lietuva prisikels savo dvasia. Stiprybė užkoduota čia gyvenančių žmonių tikėjime šalies ateitimi. Būkime įžvalgūs ir orūs, pasirinkime Stiprios ir Savos valstybės kelią. Tokį kelią, kuri nubrėžė mūsų Valstybės atgimimo signatarai 1918 metų vasario 16-ąją, lygiai prieš šimtą metų. Lietuvą matau kaip savitą tautinę, modernios ekonomikos ir teisingą savo piliečiams valstybę.

Atstatykime lietuviškas pilis, pirmiausia savo širdyse. Jos tvirčiausios. Lietuva – tai mūsų namai, kokie jie bus, priklauso nuo mūsų pačių. Nuoširdžiai sveikinu su Tūkstantmetės ir Didžios Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmečiu! Su Naujo Tautinio Atgimimo pradžia!

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

20 komentarų

 1. Žemyna:

  Kasdien per radiją girdime, jog iki laimės pilnatvės Lietuvoje trūksta tik dvigubos pilietybės. Kitaip manančių nereklamuoja.
  Gal ne visi girdėjo, kad pirmadienį nuo 11 iki 12 per LRT radiją vyks tiesioginė laida šia tema.
  Kvieskime pažįstamus pasistengti prasibrauti į laidą, kad per visą Lietuvą nuskambėtų ir kitokia nuomonė.

 2. G.P.:

  Ačiū straipsnio autoriui. Gilios prasmingos mintys.

 3. kaunietė:

  Ačiū autoriui už prasmingas ir lietuvių dvasią stiprinančias mintis. Vienikimės jų įgyvendinimui.

 4. O,ar ,gerbiamam autoriui, žinoma, kad jau lapkritį į Astravo AE aikštelę bus atgabentas branduolinis kuras, o kitų metų vasarį, kai Lietuva minės savo antro šimtmečio pirmas metines( įdomus sutapimas) Astravo AE pirmasis reaktorius ne tik pradės veikti, bet ten bus pradėti bandymai? kaip Lukašenka sako ” saugiausioje atominėje elektrinėje pasaulyje”.Lukašenka jau pasirūpino, kad visi Baltarusijos kroviniai, keliautų ne per Klaipėdos,o per Rygos uostą. Lukašenka yra stipriai priklausomas nuo Rusijos , o Rusija veikia jo rankomis. Koks yra Rusijos tikslas? Tikslas yra pastačius elektrinę, ją susprogdinti ir atkeršyti Lietuvai už Sovietų sąjungos sugriovimą, o Baltarusija, Lietuvai tapus negyvenama, atomine dykyne, galės pasisavinti mūsų istoriją ir valstybės pavadinimą ir jeigu manote, kad tai yra kvaili kliedesiai, tai aš jums priminsiu, kad dar, 2007 metais, Žirinovskis per vieną Rusijos TV laidą grasino, kad prie Lietuvos sienos, Rusija pastatys atominę elektrinę, kurios tikslas bus – Lietuvos sunaikinimas. Žirinovskis, nėra kvailys, jis – Rusijos nusikalstamo režimo narys, puikiai informuotas ir žinantis Putino tikslus ir sumanymus, tik gaila, kad mūsų, lūzeriai politikai, nieko ta kryptimi per tuos metus nepadarė, kad toks būsimas, lietuvių genocidas, būtų užkirstas, o Lenkijos problema yra išpūsta. Lenkija yra nykštukinio dydžio, kaip Lietuva, ir jai pačiai gresia Rusijos pavojus. Ir komentatoriams, norėčiau užduoti klausimą – kodėl, jūs, matote mažą problemą, virš nosies, bet nematote, būsimos ir didelės katastrofos, po nosimi? Tai tiek.

  • Sutikim, grėsmė akivaizdi (“reali”, – čia tai tiems, kas dar mėgins lietuvių, savosios kalbos išmokt) ir
   a m a t i n i n k i š k a i savižudiškai paleidus (be “oro…pagalvių”) be jokios galimybės deramai saugai
   MUMS patiems stebėt-prižiūtėt;
   todėl ir SAU: patiems, – menkiau s a v i ž u d i š k ų grėsmių (galbūt?) pabaisą-monstrą “įvaldytą” turėti tikriausiai kiek saugiau (Visagine įsirengus kokių naujausių technologijų /būsimų/ reaktorių grandis). Todėl:
   pusiau s l a p t a i viešoje Lietuvos Mokslų Akademijoje Pusiaužiemio metą ŠI MINTIS “i š k i l d i n t a”
   http://www.lma.lt/2018-01-25-ar-tiketinas-branduolines-energetikos-atgimimas-kas-trukdo-kas-skatina

  • Pasirodei tikru Žirinovskio tipo šnekoriumi tik ne iš Rusijos, o iš Lenkijos tribūnos…

  • Pikc:

   Matyti TIK vieną problemą ir grėsmę (nesvarbu, ar TIK iš Rusijos, ar TIK iš Lenkijos, ar TIK iš eurosajūzo) yra ne tik siauras, bet ir pavojingas požiūris (prisiminkim kad ir tarpukario istoriją su lenkais ir sovietais), ir visi “tik vienos grėsmės” šalininkai iš esmės yra tarpusavyje lygūs, todėl nelabai turi pagrindo vieni kitiems priekaištauti. 😉
   Kalbant apie Astravą – be abejo, tai pavojus, bet aš skeptiškai vertinčiau teoriją “rusai stato, kad susprogdintų, o paskui baltarusiai pasiims Lietuvos istoriją”. Pirma, pati idėja yra absurdiška – pastatyti ir įrengti MILIJARDUS dolerių kainuojančią (http://www.vz.lt/sektoriai/energetika/2016/11/29/astravo-atomine-elektrine-brangsta) AE vien tam, kad ją paleistum į orą. Čia rimtai? :). Antra, rusai savo “šlapiose imperinėse svajonėse” svaigsta apie sovietų sajūzo (ar Rusijos imperijos – čia kaip kam, pagal skonį) ATKŪRIMĄ – t.y. “prarastų” teritorijų “atsiėmimą”, o ne jų sunaikinimą. Trečia, priimant tą paranojinę teoriją apie “AE-bombą”, reiktų patikėti, kad rusai taip smarkiai nori lietuviams atkeršyti, jog pasiruošę “paspirginti” ir savo pačių apgyvendintą teritoriją – Karaliaučiaus sritį. Ir juk ten ne tik miestai, bet ir karinės bazės! Ketvirta, Černobylio atvejis parodė, kad padaroma žala priklauso ir nuo to, kaip pasisuks vėjas – būtent dėl to 2PK niekas nebenaudojo dujų. Tad tiesiog per daug rizikos, per mažai garantijų. Penkta, Rusijai apskritai to nereikia – bendromis rusų propagandistų, eurosajūzo politbiuro, LLRA ir Lietuvos liberastų/libkonų/ekskomuniagų pastangomis jie ir taip visai sėkmingai bent jau dalį Lietuvos gyventojų “perauklėja” į prorusišką fauną. Kam tokius galabint? Gyvi jie daug vertingesni. Galiausiai, dėl baltarusių – pardon, bet išvis nesąmonė, nes kokio velnio jie turėtų leisti LABAI ilgam laikui užnuodyti dalį savo valstybės teritorijos, kad “pasisavintų Lietuvos istoriją ir pavadinimą”, jeigu pačios Lietuvos “istorikai” beigi “elitas” patys savo noru jiems tą istoriją už dyką perleidžia? 🙂
   Ar visi aukščiau išdėstyti argumentai reiškia, kad Astravo AE nėra grėsmė? Jokiu būdu ne – bet ne dėl to, kad rusai ketintų ją pastatę susprogdinti, o dėl to, kad ji pati gali išlėkti į orą dėl defektų, atsiradusių iš rusų polinkio “chaltūrinti”. Tad reiktų blaiviai vertinti situaciją ir galvoti apie saugumo užtikrinimo būdus – o paranojines sąmokslo teorijas palikim libkonams. Isterija – jų “arkliukas” (spėju, dideliam tų pačių rusų pasitenkinimui).

   • Atmink, Rusiją valdo mafijinis rėžimas, ir jiems, nusispjaut, ne tik, ant kitų gyvybės, bet ir ant savo paties žmonių: pvz: 1999 metais, rusų specialiosios tarnybos, susprogdino kažkokį pastatą, su rusų tautybės žmonėmis, kad Putinas ateitų į valdžią. Rusai sau įprastu būdu “netyčia” numušė Malaizijos lėktuvą Ukrainoje, veikiant Rusijos specialiosioms tarnyboms, per dispečerius, sudužo, į Katynę skridęs, Lenkijos prezidento lėktuvas. Rusija, Sirijoje, naudoja cheminį ginklą, prieš Sirijos žmones, Rusija infiltravo į Islamo valstybę, daug čečėnų teroristų, kurie žudo žmones, vakarų Europoje, Putinas įsakė, radioktyviuoju plutoniu, Londone, nunuodyti Litvinenką, sušaudyti opozicionierių Borisą Nemcovą, kuris ėjo Maskvos tiltu ir tt. Taigi ir Astravą jie, sau įprastu, netyčiniu būdu, gali pačirškinti: pvz atliekant kokį nors bandymą ir tt. Kaip viena žymi baltarusių rašytoja, kuri už knygą, apie Černobilį, gavo Nobelio premiją, teigia,kad Baltarusijos valdžia, kuri šiuo metu yra autoritarinė ir mafijinė -ji visiškai nevertina žmogaus gyvybės Baltarusijoje ir Černobilio avarijos padariniai, kurie skaudžiai palietė Baltarusiją, yra slepiami ir valdžia į tai nekreipia dėmesio, o Astravo elektrinė, kuri bus pirmoji Baltarusijai, yra vadinama – Lukašenkos kūdikiu ir Lukašenka, kaip autoritarinis vadovas, ir sako, kad tai bus saugiausia elektrinė pasaulyje, čia tas pats, kas Šiaurės korėja, pastatytų elektrinę, prie Pietų Korėjos sienos, ir rėktų visiems, kad ji saugi. Tamstai kažkas su proteliu negerai, jeigu pasitikite, autoritariniais rėžimais, tokiais, kaip Baltarusija ir Rusija, o ES ar JAV nepasitikite. Matosi, kad Rusijos propaganda jums praplovė smegenis. Ar jūs manote, kad Baltarusija, prie Vilniaus, sumąstė pastatyti elektrinę, šiaip sau? ir būtent prie Vilniaus, nors buvo dar, 40 geresnių pasirinkimų, negu statyti atominę, prie Vilniaus, bet Putinui nurodžius Lukašenka sutiko pastatyti elektrinę, prie Vilniaus. Dar įdomiausia tai, kad elektrinė pradės veikti ir bandymai, joje bus pradėti, vasario mėnesį( kitais metais), kai Lietuva švęs, vasario 16. Astravas nuo Minsko toli, o štai užteršti Vilnių ir jo regioną, ši elektrinė tikrai gali, o jeigu įvyks tokia avarija, kaip Černobilyje, ( neseniai įvyko avarija Čeliabinsko elektrinėje ir tai buvo nuslėpta), o mums niekas nepraneš ir nuslėps, apie tai, tai mūsų laukia – kapinės. Tai tiek.

    • Pikc:

     Yra skirtumas tarp protingo atsargumo ir paranojos. Jei pirmasis naudingas mums patiems, tai antroji – taip, tai pačiai Rusijai. 😉
     Pasikartosiu – “teorijos”, kad rusai investuoja milijardus į elektrinę tik tam, kad paleistų ją į orą ir (tikėtina) sunaikintų savo karinį placdarmą Karaliaučiaus srityje būtent tomis “praplautomis smegenimis” ir “atsiduoda”. 😉

     • Pikc:

      P.S. Ir taip yra tik dviejų kategorijų publika: pačiuožę paranojikai, kurie išpūtę akis rėkia “rusaj toi-toi atominę elektrinę sprogdins!!!” – ir Putino gerbėjai, kurie nieko neveikia, tik rusų propagandą žiūri. Kitaip tariant, yra “patrijotaj” (tiksliau – žr. Šliogerio epitetą ;)) – ir rusū agentaj (nes patrijotaj teip galvoja). 🙂

  • hm:

   Kokių tik nesamonių komentatoriai prisigalvoja. Ot tas Žirinovskis neatsargiai išdavė rusų planus.Toks žmogus tiesiog visų spec. tarnybų svajonė, o rusams trojos arklys 🙂
   Ar ne paprasčiau rusams tiesiog numesti atominę bombą ant Lietuvos, o ne besistengiant sunaikinti baisiuosius lietuvius, išžudyti kita tiek baltarusių, dešimtis tūkstančių Lietuvos ir Latgalos rusų, nežinia kiek Kaliningrado gyventojų, sunaikinti savo Pskovo sritį. Po visos šitos apokalipsės ne tik lietuvškos Lietuvos neliks, bet ir baltarusiška Baltarusija manau nustos egzistuoti, jau nekalbant apie kažkokį gudų Lietuvos projektą. Patarčiau mažiau klausyti ką Žirinovskis kalba ir nustoti žiūrėti lenkišką tv.

   • Nu, tu, ir siauro proto žmogelis. Jeigu Rusija numes atominę bombą ant Lietuvos( NATO valstybės) tai kils trečias pasaulinis karas, nes tai bus, kaip pandoros skrynia, ir atsiriš rankos, kitoms, branduolinį ginklą, turinčioms, valstybėms, o štai atlikti netyčinį bandymą ir Rusijai įprastu “netyčiniu” būdu, pačirškinti atominę elektrinę, prie Vilniaus, yra daug žiauresnis ir rafinuotesnis būdas, panaudoti branduolinį ginklą, nes niekas paskui ir net neįtars , kad čia Rusija kažkuo kalta, o mažutės Lietuvos ar bent Vilniaus tikrai nebeliks. Mažiau žiūrėk rusišką TV ir mažiau klausyk, Kremliaus trolio, Rolando Paulausko, kliedesių. Tai tiek.

    • Bet vien “elektrovandenilinių vežėčių” karučių 🙂 car=britams karojančių tvirtai ant ratukų… g-ba dar neįsisiūbavusi (šiandien); o jei rytoj – VIEN tik tokių g-ba liks leistina, jei žudikus-monstrus vidaus išsideginimo “ORAN” anglim be kabučių
     u ž d r a u s
     …tai ar pakaks vien kokių 4-5 naujoviškiausių Visagino brandaus branduolio reaktorių (laikinam perėjimui) prie saulės-hidro /ne akumuliat-kinetinių/ ir vėjų su
     nuosavų raumenų “terapija” 🙂 e l e k t o e n e r g e t i k o s gavybai
     (manykim, kad po Visagino atgaivinimo ir Latvijai su Lenkija dar kelias atomines po 2022 m.
     statyt jau gali būt per vėlu??

     Čia mintis – vien
     už nuosavą pasaugą, – pasisaugojimą bent Vilniaus spinduly su Šalčininkais-Šventėnais(Svinciany) aplinkoje g y v e n a n č i ų j ų.

     Jei Asravas visgi labiau galima grėsmė, tai mažesnių grėsmių atkirtis iš visos ES šalių …kodėl gi ne!

    • hm:

     Nežiūriu Rusijos tv, filmų ir neklausau rusiškos muzikos, nežinau ką šneka trolis Paulauskas. Pačio ”platų” protą parodo Žirinovskio kalbų analizės . Negi reikia būti ant tiek bukam, kad nesuprasti, kad tokio ”bandymo metu nukentės daugiausiai slavai, iš kokių resursų rusai tada kariaus su supuvusiais vakarais, jei patys savus išguldys.

     • Čia ir yra šios didžiulės klastos esmė – daugeliui sunku patikėti, kad Baltarusija gali susprogdinti( bandymo metu) savo elektrinę ir užsiteršti savo teritoriją, tačiau taip yra buvę ir istorijoje. Visi puikiai žinome, kad Černobylyje irgi ( Gorbačiovo nurodymu) buvo atliktas bandymas elektrinėje po kurio ji susprogo ir buvo užteršta didžiulė teritorija net iki Švedijos. Dar kartą pasikartosiu – autoritariniams vadovams, jų žmonių, (jau nekalbant apie jų kaimyninių šalių gyventojus) toks terminas, kaip gyvybė – neegzistuoja. Taip, kad, tamsta, mane vadindamas buku, pats atsiduriate kvailio vietoje. Tai tiek.

      • hm:

       Taip taip,Putinas mąsto : pirmiausia sunaikinsim beveik visą rusams palankia penkta kolona Lietuvoje, įskaitant lenkus-tuteišius, kurie beveik visi yra prokremliški. Tada praradę svertus Lietuvoje ir sunaikinę dalį Baltarusijos lauksim kol likę lietuviai pasiprašys į Rusijos glėbį, nes jiems nebus kur dėtis. Beveik sutinku.

 5. pagarba:

  už sąžinės balsą. Tik tokie lietuviai turi būti valdžioje!

 6. Žemyna:

  Na, Šakalienei labiau griauti patinka. Klausėte LRT 11 val. Kvietkevičiaus laidos su Šakaliene, Ažubaliu, telefonu kalbėjo Smetona ir Pukšto? Tai ši tautos šviesuolė pademonstravo, ką reiškia neatsakingas balsavimas, ko gali pridirbti paviršutiniški žmonės, užmiršę, jog visai neseniai prisiekė ant Lietuvos konstitucijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: