„Labaiteatras“ kviečia į vakarėlį „Siaubo pasakos“ (video) (0)

„Labaiteatras“ kviečia į vakarėlį „Siaubo pasakos“ | Rengėjų nuotr.

„Labaiteatras“ kviečia į vakarėlį „Siaubo pasakos“ | Rengėjų nuotr.

Vasario 24 d., šeštadienį, 12 val. Vilniuje, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje (Vilniaus g. 41)  bus parodytas „Labaiteatro“ spekaktaklis „Siaubo pasakos“.

„Labaiteatras“ – teatras šeimai, auginantis bei lavinantis žiūrovą įvairiais teatriniais pastatymais. Ketvirtuosius metus gyvuojantis, režisierės Agnės Sunklodaitės bei kompozitoriaus Deivido Gnedino įkurtas teatras, vykdydamas savo užduotį, kuria spektaklius šeimoms nuo mažiausių iki vyriausių jos narių, ypatingai atsižvelgdamas į žiūrovų amžiaus ypatumus.

Šiemet savo darbotvarkę teatras papildė spektakliu, skirtu 9 – 12 m. vaikams. Spektaklis  „Siaubo pasakos“  sukurtas pagal legendinę Norberto Vėliaus surinktų lietuvių liaudies sakmių knygą „Sužeistas vėjas“.

Profesorius Norbertas Vėlius (1938-1996) – vienas žymiausių senosios lietuvių kultūros tyrėjų, folkloristas, mitologas, pasaulyje pripažintas etninės kultūros tyrinėtojas. Per savo gyvenimą surinko daugiau kaip 30 000 lietuvių tautosakos kūrinių. Šių metų sausio 1d. profesoriui Norbertui Vėliui būtų sukakę 80 metų.

„Labaiteatras“ kviečia į vakarėlį „Siaubo pasakos“ | Rengėjų nuotr.

„Labaiteatras“ kviečia į vakarėlį „Siaubo pasakos“ | Rengėjų nuotr.

Legendinėje  knygoje „Sužeistas vėjas. Lietuvių mitologinės sakmės“ pateikiamos ne šiaip sau pasakėlės, sekamos vaikams ilgais žiemos vakarais, o rimti pasakojimai, kitados buvę perduodami iš lūpų į lūpas, norint supažindinti su nepaprastais vienoje ar kitoje apylinkėje įvykusiais neva tikrais atsitikimais. Iš kartos į kartą perduodami kaimo žmonių pasakojimai ir nutikimai virto mitologinėmis sakmėmis, žavinčiomis savo vaizdingumu, išmone ir žodingumu. Pasaulis ir jo gyventojai, žvėrys ir paukščiai, supantys laukai, miškai ir vandenys visada traukė žmones ir žadino vaizduotę, gąsdino, baugino ir žavėjo…

„Labaiteatras“ kviečia į vakarėlį „Siaubo pasakos“ | Rengėjų nuotr.

„Labaiteatras“ kviečia į vakarėlį „Siaubo pasakos“ | Rengėjų nuotr.

Spektaklio kūrėjams ši knyga – viena iš mėgstamiausių, skaitytų vaikystėje. „Mes užaugome skaitydami šias sakmes, puikiai prisimename save drebančius iš baimės, bet trokštančius skaityti toliau“ – sako spektaklio režisierė Agnė Sunklodaitė.

Ji teigia, jog būtent šiai – 9-12 metų amžiaus grupei priklausantiems žiūrovams teatre trūksta didesnio dėmesio. Neatsitiktinai pasirinktas pseudo siaubo žanras – šios amžiaus kategorijos vaikus sudominti tautosaka nėra lengva, reikia rasti šiuolaikišką priėjimą prie medžiagos, pritaikyti ir aktualizuoti ją taip, jog būsimas žiūrovas įsitrauktų į spektaklį nuo pirmosios jo minutės, todėl senosios Lietuvių liaudies sakmės čia pateikiamos labai vizualiai, išradingai ir… šiuolaikiškai!

Kas naktimis vaidenasi prie kapinių? Kokios pasiklydę švieselės vienišus keleivius lydi? Kaip atrodo vilkolakiai, žiburiniai ir kodėl Perkūnas velnių nemėgsta? Į šiuos ir daugelį kitų klausimų atsakymus rasite spektaklyje „Siaubo pasakos“, arba, kaip jį vadina spektaklio veikėjai Dj Kipšas ir Dj Griausmas – etno-tecno vakarėlyje su siaubo elementais.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: