Išrinkti gražiausi lietuviški įmonių pavadinimai (0)

VKI nuotr.

VKI nuotr.

Lietuvių kalbos inspekcija skatina verslininkus suteikti įmonėms ne tik įdomius, originalius, bet ir lietuviškus, taisyklingus vardus ir nuo 2009 metų kasmet rengia „Gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų“ konkursą. Į apdovanojimą galėjo pretenduoti įmonės, ankstesniais metais įregistruotos Registrų centre. 2017 metais jų buvo 11 373.

Renkant atsisakyta klubų, centrų, draugijų, asociacijų, sąjungų, bendrijų, viešųjų įstaigų. Tarp laureatų nepatenka dirbtiniai, sudaryti su skaitmenimis, asmenvardžiais ar vietovardžiais pavadinimai. Buvo nemažai įmonių, apie kurių veiklą nepavyko rasti reikiamos informacijos, nors jų pavadinimai buvo gražūs, įdomūs ir išskirtiniai.

Kalbos inspekcija iš praėjusiais metais įregistruotų juridinių asmenų pavadinimų išrinko šiuos: UAB „Kaip nulieta“, UAB „Jaukumo laikas“, MB „Dangaus katės“, UAB „Kikilis“, UAB „Gėlių burtai“, UAB „Žydinčios sienos“, MB „Širdis apsalo“ iš Vilniaus, MB „Neatrastos spalvos“, MB „Vyrų kalvė“ iš Kauno, MB „Pilnas samtis“, MB „Vienas vienintelis“ iš Kauno rajono, MB „Riedu“ iš Plungės, MB „Balta laja“ iš Utenos rajono, UAB „Visi keliai“ ir MB „Miego karaliai“ iš Tauragės.

Įmonių veiklos sritys labai įvairios: renginių organizavimas, medžių genėjimas ir aplinkos tvarkymas, sienų želdinimas, fotografavimas ir filmavimas iš oro, prekyba audiniais, laisvalaikio prekėmis, priekabomis, siuvinėjimo, maitinimo, transporto paslaugos, čiužinių, desertų gamyba, floristikos studija, vaikų žaidimų kambarys.

Gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkurso nugalėtojai buvo pagerbti Kultūros ministerijoje vasario 21-ąją Tarptautinės gimtosios kalbos dienos proga.

Sveikinimo žodį tarė kultūros viseministrė Gintautė Žemaitytė ir Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkas Audrys Antanaitis, viešo žodžio reikšmę mūsų gyvenime akcentavo Inspekcijos viršininkas Donatas Smalinskas, apie įdomiausius pavadinimus kalbėjo viršininko pavaduotojas Arūnas Dambrauskas, šio konkurso rengimo istoriją prisiminė vyriausioji inspektorė Ramunė Kanišauskaitė.

Nugalėtoją rinko ir naujienų portalo DELFI skaitytojai. Daugiausia balsų surinkusi įmonė „Žydinčios sienos“ apdovanota specialiu prizu.

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: