NMA žiemos sesija: nuo „Starbucks“ iki Higso bozono (0)

NMA žiemos sesija: nuo „Starbucks“ iki Higso bozono | Nacionalinės moksleivių akademijos nuotr.

NMA žiemos sesija: nuo „Starbucks“ iki Higso bozono | Nacionalinės moksleivių akademijos nuotr.

Vasario 17–21 d., Vilniuje vyksiančioje NMA žiemos sesijoje, su mokiniais patirtimi ir idėjomis dalinsis „Devbridge“ vyresnysis saugos inžinierius Vilius Pankauskas, kuris ves paskaitą tema „Starbucks atakos: ką pamirštame viešose vietose“, prof. habil. dr. Eugenijus Butkus pasakos apie atomų elektorinę struktūrą, kvantinės chemijos metodus.

Informatikos sekcijoje vyks „Trafi“ kūrybinės dirbtuvės, kurias ves dr. Jurgis Pašukonis, o lietuvių filologijos sesijoje prof. Kęstutis Nastopka papasakos apie J. Greimo semiotiką.Nacionalinės moksleivių akademijos (NMA) kasmet tradiciškai rengiamoje žiemos sesijoje, temų įvairovė šiemet išties įspūdinga. Gabiems 9-12 klasių vaikams bus sudarytos sąlygos ne tik gilinti žinias teminėse fizikos, lietuvių filologijos, informatikos, biochemijos-chemijos ir ekonomikos ir matematikos sekcijose, tačiau ir susipažinti su mokslinių ir industrinių lazerių gamybos procesais, pažinti kvantinės chemijos metodus ir net sužinoti apie telekomunikacijų rinkos tendencijas.

„Į NMA sesijas kasmet stengiamės sukviesti kuo geriausius skirtingų sričių profesionalus, kurie ne tik sugeba perteikti naudingas žinias moksleiviams, bet ir pateikia tai patraukliu būdu. Pavyzdžiui, didžiausia Lietuvos lazerių ir šviesos technologijų gamintoja „Šviesos konversija“ moksleiviams parodys, kaip kuriami lazeriai – nuo mechanikos projektavimo bei gaminimo, optikos apžiūros ir klijavimo, iki galutinio lazerio ar jo sistemos suderinimo. Ši patirtis plečia moksleivių akiratį ir padeda pasirinkti būsimą profesinį kelią,“ – teigia Nacionalinės moksleivių akademijos direktorius Leonas Narkevičius.

Kaip ir kasmet, mokiniams be teminių užsiėmimų bus siūloma ir intensyvi asmenybės ugdymo ir tobulėjimo programa. Premjero patarėja Unė Kaunaitė supažindins su Vyriausybės veikla, Lietuvos karininkas, bardas, trijų knygų autorius plk. ltn. Valerijus Šerelis pakvies į diskusiją tema „Mažiausias vienetas, kuriam vadovauji, – tai tu!“, o prof. Vytautas Lansdbergis kalbės apie M. K. Čiurlionio žmoniškumą.

„Išties džiaugiamės, kad rėmėjų dėka šiemet galime sudaryti palankesnes sąlygas moksleiviams dalyvauti NMA žiemos sesijoje. Finansinę paramą informatikos sekcijai suteikė „Bentley Systems“, taip pat dalinį finansavimą kitų sekcijų mokiniams gavome iš „Lietuvos dujų tiekimo“. Gautos paramos dėka galime sumažinti mokestį ir gabūs vaikai iš mažesnes pajamas gaunančių šeimų gali ne tik mokytis NMA nuotoliniu būdu, dalyvauti sesijose, bet ir tobulėti kaip asmenybės,“ – teigia L. Narkevičius.

Nacionalinę moksleivių akademiją yra baigę daugiau negu 1300 gabių Lietuvos vaikų. Kasmet NMA mokiniai parsiveža medalių iš tarptautinių olimpiadų, iškovoja prizinių vietų respublikinėse olimpiadose ir konkursuose, o absolventai išvyksta studijuoti į garsiausius pasaulio universitetus (Kembridžą, Oksfordą, MIT ir kt.) bei prisideda prie šalies intelektinio potencialo stiprinimo. 2015 metais NMA oficialiai tapo akredituotu Europos talentų centru, sertifikuotu ECHA (European Council Of High Ability). Akademija įsteigta 2004 metais.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Mokslo naujienos, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: