Laidoje „Skrajojantys ežerai. Baltų mitai ir simboliai“ D. Vaitkevičienė – apie laimę ir deivę Laimą (video) (2)

dr. Daiva Vaitkevičienė | Alkas.lt nuotr.

dr. Daiva Vaitkevičienė | Alkas.lt nuotr.

Tęsiame kultūros laidų „Skrajojantys ežerai. Baltų mitai ir simboliai“ skirtų Algirdo Juliaus Greimo metams pristatymą.

Šį kartą laidoje dalyvavo mitologė dr. Daiva Vaitkevičienė, kuri atskleidė, kaip kaip mitologijoje aiškinama, kas yra žmogaus laimė. Kuo rūpinasi deivė Laima ir kaip dauginti laimę? Yra viena Laima ar trys laimos? Ką reiškia pasakymas „laimė kaip… kepurė“? Kokie yra su tuo susiję ritualiniai veiksmai? Ką reiškia simboliai – Žirgeliai ir Roželė?

Laidų autorė ir vedėja Nijolė Jačėnienė. Informaciniai partneriai – dienraštis „Vakarų ekspresas“, interneto portalas Alkas.lt. Projektą iš dalies finansavo Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas, rengė šĮ „Vieno aktoriaus teatras“.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .

2 komentarai

  1. Rimgaudas:

    Gražu, p. Daiva, kad esate taip dalinga, kad laimę galit dalinti kitiems. Ir savąją laimę radote gal kur žygeivių gamtonių aplinkoje, kur traukėt kartu su visais žolynų, žiedų, oro pavasarių kvapą. Tarp jų augote, išaugote, išsiskleidėte, laimę kitiems gebėdama nešti ir per knygas, ir per žodžius, tarpe žmonių ir su žmonėmis gyvendama. Puiki jūsų pora su gerb. Vykintu, kurio dalia panaši – aptikti tai, kuo galima džiaugtis, dalintis. Simbolį laimės parodėte, Daiva. Ačiū.

  2. Elgetas:

    Isis, Izida. Izidale.1 naktis.Mama.Mama Dalia. Stai ka reiškia šitas žodis.O dabar galima ramiai guglinti ir mitus apie Dalia Izide skaityti.Puse ” graiku” dievu importas. Pvz žydų Mnemosine.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: