Dovana Valstybės atkūrimo šimtmečiui – įspūdinga „Šviesos bokštų“ instaliacija (2)

Dovana Valstybės atkūrimo šimtmečiui – įspūdinga „Šviesos bokštų“ instaliacija | marijampolės savivaldybės nuotr.

Dovana Valstybės atkūrimo šimtmečiui – įspūdinga „Šviesos bokštų“ instaliacija | Marijampolės savivaldybės nuotr.

Vasario 16 d., 18.30 val., Marijampoliečiai išvydo įspūdingą reginį – instaliaciją „Šviesos bokštai“, kuri buvo įžiebta ant įmonės – „Marijampolės grūdai“ stogo (Stoties g. 6 ). Lazerių šviesos projektas buvo skirtas Valstybės atkūrimo šimtmečiui ir Lietuvos kultūros sostinei pažymėti.

Tai moderni meno instaliacija, kuri nušvito ant vieno iš aukščiausių Marijampolės mieste pramoninio pastato, nuo kurio sklindanti šviesa buvo matoma ir už miesto. Šviesos instaliaciją sudarė 7 bokštai nuo 8 iki 15 metrų, kurių kraštinės nušvito ryškėjančiomis į viršų LED juostomis. Pasak projekto autorės dailininkės Jūratės Kadusauskaitės-Preikšienės, įspūdinga instaliacija ant aukščiausių bokštų simbolizavo šviesą, sklidusią prieš šimtmetį iš Sūduvos, davusios Lietuvai daug iškilių asmenybių – Lietuvos valstybės kūrėjų.

„Šviesos bokštų“ įžiebimo vakarą, vasario 16-ąją, iš vakarinės bokštų pusės buvo rodomas įsimintinas lazerinių projekcijų šou. Ant bokštų konstrukcijų lazeriniu projektoriumi buvo didžiulėmis raidėmis rašomas Lietuvos himno tekstas, piešiami Vyčio ir Lietuvos žemėlapio kontūrai bei kiti tautiniai ir Marijampolės simboliai. Tą vakarą lazerinių projekcijų vaizdai kartojosi, ir juos buvo galima matyti iki 23.30 val. Viena iš matomiausių stebėjimo vietų – Draugystės–Jaunimo gatvių sankryža, bet žiūrėti buvo galima ir iš kitų pusių, iš kurių matomi įmonės „Marijampolės grūdai“ bokštai.

Dovana Valstybės atkūrimo šimtmečiui – įspūdinga „Šviesos bokštų“ instaliacija | Marijampolės savivaldybės nuotr.

Dovana Valstybės atkūrimo šimtmečiui – įspūdinga „Šviesos bokštų“ instaliacija | Marijampolės savivaldybės nuotr.

Nuo aukščiausių miesto statinių sklindanti šviesa buvo matoma tamsiuoju paros metu kasdien, tačiau lazerines projekcijas numatoma įžiebti ir kitų valstybinių švenčių progomis: Kovo 11 d. – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną ir Liepos 6 ąją – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną.

Susitikime, visi kartu įžiebė „Šviesos bokštų“ instaliaciją ir pasiuntė didelį sveikinimą Lietuvai Valstybės atkūrimo šimtmečio proga iš Marijampolės – Lietuvos kultūros sostinės.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: