Aikštėje prie Prezidentūros – nauja šimtmečio legenda (1)

LRP nuotr.

LRP nuotr.

Vasario 13 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė S. Daukanto aikštėje priešais Prezidentūrą atidengė specialiai Valstybės atkūrimo jubiliejui sukurtą grindinio plytelę.

Plytelę „Šimtmetis“ sukūrė menininkas Gitenis Umbrasas, o jos legendą kursime visi kartu. Plytelė gali tapti simboliškais laiko vartais – peržengę ją keliausime į naują šimtmetį. Prezidentė tikisi, kad „Šimtmečio“ plytelė bus populiarus miesto simbolis ir traukos centras.

S. Daukanto aikštėje vyksta daugybė valstybei ir Vilniaus miestui svarbių renginių: Vasario 16-osios ir Liepos 6-osios ceremonijos, kiekvieną sekmadienį čia iškilmingai keliama trispalvė. Taip pat tradiciškai S. Daukanto aikštėje prasideda Dainų šventės, švenčiami Rugsėjo 1-osios renginiai, folkloro festivalis „Skamba skamba kankliai“, čia vyksta atviri renginiai visuomenei – kalėdinė nevyriausybinių organizacijų mugė, labdaros renginiai, Užgavėnių šventė.

Plytelėje „Šimtmetis“ Lietuva perteikta saulės ir mėnulio simbolių simbioze. Kūrinys pagamintas florentietiškos mozaikos technika, naudojant skirtingų spalvų granitą ir žalvarį. Plytelės autorius yra sukūręs ne vieną žinomą kūrinį viešosiose erdvėse: „Atminties sieną“ ant teismų rūmų, įamžinusią KGB aukų vardus, Katedros aikštės simboliu tapusią plytelę „Stebuklas“, sostinės Žvėryno mikrorajone – „Čiulbantį kryžių“, „Meilės krantus“ prie Žaliojo tilto.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .

1 komentaras

  1. Aistis:

    Holivudo plyta Lietuvos senojoje Gedimino sostinėje. Cirkininkė- HoliEuro žvaigždė ant sau susikurtos betoninės plytos. Ir jai vis norisi ką nors PAMINTI PO SAVO MENKOMIS KOJIkĖMIS… vandalo gaisrininko- kgbisto genai išlenda. Tik tiek ji ir tegebėjo sukurti: baigia griūti Gedimino kalnas kartu su Gedimino pilimi, Lukiškių aikštėje – bunkerį rengiasi statyti, prisimindama slaptą požeminį tunelį iš KGB rūmų į Profsąjungų rūmus – pabėgimui. Retas ir YPATINGAI IŠSKIRTINIS atvejis, kai mažosios ir , rodos, ir garbingosios lietuvių tautos Valstybės NEPRIKLAUSOMYBĖS 100- metį turime pažymėti su kitų valstybių agente – Lietuvos Prezidente , VIEŠAI pamynusią Tautinį Simbolį – nužeminusią visą Lietuvą ir Lietuvių tautą. Štai kokio mentaliteto ir kokios NEPAGARBOS LIETUVAI vadove turime “DIDŽIUOTIS” . “O , Lietuva, kiek syk parduota ir išmainyta Tu buvai, Karžygių žygiais vainikuota , vergijos dainas dainavai”…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: