Baltijos ir Šiaurės šalys bendradarbiaus stiprindamos regiono finansinį stabilumą (0)

FINMIN nuotr.

FINMIN nuotr.

Už finansinį stabilumą atsakingų Baltijos ir Šiaurės šalių centrinių bankų, ministerijų ir finansų priežiūros bei pertvarkymo institucijų vadovai pasirašė susitarimo memorandumą dėl bendradarbiavimo ir veiklos koordinavimo tarpvalstybinio finansinio stabilumo srityje.

„Baltijos ir Šiaurės šalių finansų sistemos itin glaudžiai susijusios, todėl labai svarbu, kad už finansinį stabilumą atsakingos regiono institucijos bendradarbiautų ir būtų pasirengusios veikti koordinuotai ir nedelsdamos, jeigu toks poreikis kiltų“, – sako Vitas Vasiliauskas, Lietuvos banko valdybos pirmininkas.„Tikiu, kad Baltijos ir Šiaurės šalių memorandumas prisidės prie regiono finansinio stabilumo didinimo. Lietuvos finansų sektorius yra integrali regiono finansų sektoriaus dalis, tad tarpvalstybinis finansinis stabilumas yra bendras Baltijos ir Šiaurės valstybių interesas. Memorandumą pasirašiusios šalys, tarp jų ir Lietuva, patvirtino savo pasiryžimą bendradarbiauti ir keistis informacija“, – teigia finansų ministras Vilius Šapoka.

Susitarimo memorandumas numato įvairias Lietuvos, Latvijos, Estijos, Danijos, Islandijos, Norvegijos, Suomijos ir Švedijos institucijų bendradarbiavimo formas, įskaitant informacijos keitimąsi, bendrą konkrečių finansinio stabilumo klausimų aptarimą siekiant abipusio supratimo, taip pat reguliarų krizinių situacijų valdymo pratybų rengimą.

Naujuoju susitarimo memorandumu pakeičiamas 2010 m. Baltijos ir Šiaurės šalių ministerijų, centrinių bankų ir finansų priežiūros institucijų pasirašytas susitarimas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: