„Sartai 2018” jau pasirengę! (1)

„Sartai 2017“ | Alkas.lt, G. Brazauskaitės nuotr.

„Sartai 2017“ | Alkas.lt, G. Brazauskaitės nuotr.

Kaprizinga žiema, iki paskutinės minutės neleidusi atsikvėpti tradicinių ristūnų žirgų lenktynių „Sartai 2018“ rengėjams, pagaliau apsisprendė ir padovanojo Lietuvai taip lauktą šaltuką – šventė, kaip ir planuota, įvyks jau šį šeštadienį, vasario 10 d.

„Sartai 2018“ yra įtraukta į Lietuvos valstybės atkūrimo 100-iui skirtų renginių sąrašą, šia proga žiūrovus džiugins net 100 žirgų, išaugintų Lietuvoje ir Baltijos šalyse. Iškilmingas ristūnų žirgų lenktynių atidarymas įvyks 11 val. 30 min. Šventės svečių lauks išties įspūdingos lenktynės – dėl įvairiausių prizų ant ledo  tako varžysis 69 įvairių veislių ristūnai, kiti, seniausios lietuviškos veislės žirgai žemaitukai, dalyvaus varžybų atidarymo parade bei kitose atrakcijose. Ristūnus vadelios 33 sportininkai, kurie dalyvaus mažiausiai dviejuose važiavimuose. Net aštuonių važiavimų nugalėtojai ir prizininkai paaiškės 1609 metrų distancijose, o vienas važiavimas bus surengtas 3000 m. distancijoje.

Kaip ir kasmet, iš Dusetų lenktynių nugalėtojai ir prizininkai išsiveš ne tik pergalės skonį menančius apdovanojimus, bet ir  solidžius piniginius prizus – jie išsidalys per 24 tūkst. eurų. Tradiciškai „Didįjį žiemos“ prizą įsteigė Žemės ūkio ministerija, šiemet jis sieks net 4 000 eurų. Pagrindinis ministerijos steigtas prizas yra gražių tradicijų, kurioms jau daugiau nei aštuoni dešimtmečiai, pratęsimas. Juk pirmasis piniginis prizas žirgų lenktynių nugalėtojui buvo įteiktas 1933-aisiais, kai Žemės ūkio rūmai ėmė globoti šią šventę ir apdovanoti nugalėtojus.

Neatsiejama „Sartų 2018“ dalimi tapusi nacionalinį paveldą propaguojanti mugė jau nuo 10 val. kvies šventės lankytojus pasigrožėti tautodailės dirbiniais, įsigyti lauktuvėms puikių skanėstų, pagamintų kulinarinio paveldo meistrų, ar suvenyrų, sukurtų nagingų kultūrinio paveldo puoselėtojų.  Nuotaiką kels ir sušalti neleis liaudiškos muzikos kolektyvų pasirodymai, tad atvykite į Dusetas, „Sartai 2018“ laukia jūsų!

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .

1 komentaras

  1. jurgis:

    svarbiausias Sartų organizatorius yra “Nemuno” draugija prie ŽŪM. Jos vadovą ir visą draugiją labai tendencingai kritikavo LNK naujienos. Tai ko ši tarnyba neskelbia geros informacijos apie savo veiklą? O juk tikrai ji darbšti, ypač rajonuose…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: