V. Radžvilas. Dugnas (29)

Vytautas Radžvilas | Alkas.lt nuotr.

Vytautas Radžvilas | Alkas.lt nuotr.

Ką gi, pagaliau dugnas pasiektas. Toliau smukti nebėra kur. Atrinktos trys „idėjos Lietuvai“* liudija net lakiausiai vaizduotei sunkiai suvokiamą moralinę ir intelektualinę valstybės degradaciją.

Pirmoji idėja – tiesiausias kelias į galutinę tautos ir valstybės politinę savižudybę ir savanorišką susinaikinimą. Kitos dvi – smulkūs ir nieko negalintys pakeisti techniniai pasiūlymai, kuriems įgyvendinti prielaidų taip pat nėra.

Pasirašytame akte nėra net menkiausių strateginio mąstymo ir iš jo turinčios kilti tautos ir valstybės raidos vizijos pėdsakų.

Penkmečių planus brėžiantys KPSS suvažiavimų nutarimai, iš kurių būdavo šaipomasi sovetmečiu, vis dėlto atrodydavo geriau. Šį kartą šaipytis neišeina, nes gyvename nebe SSRS, o Lietuvoje.

Tai, kas kadaise atrodė tragikomiška, dabar virsta tikra tragedija: po tokių bejėgiškų akcijų vis sunkiau patikėti, kad į tokio nuosmukio prarają įkritusi valstybė pajėgs iš jos išsikapanoti ir kad ji apskritai dar turi ateitį.

_______________________
* Alkas.lt pastaba: Vadinamojoje „Didžiojoje idėjų ir pokyčių konferencijoje“ neseniai buvo paskelbti trys atrinkti sumanymai Lietuvai, o didžiosiomis vadinamų Lietuvos žiniasklaidos priemonių vadovai pasirašė jų įgyvendinimo pradžią skelbiantį taip vadinamą „Idėjos Lietuvai“ aktą kuriuo pakvietė palaikyti šias tris atrinktas „idejas“:
– dvigubos pilietybės įteisinimą,
– mokytojas – prestižinė profesija iki 2025 m.,
– pagalba jaunoms šeimos įsigyjant būstus ir biurokratijos mažinimas skaitmenizuojant valstybės paslaugas.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .

29 komentarai

 1. Diedas:

  Nesutinku su autorium. Nereikia painiot valdzios su valstybe, kaip tai daro visokiausi vaisvilos. Valstybes kunas .zmones. Kiek sveikai masto eiliniai pilieciai tiek sveika valstybe. Lietuvos atveju, zmones ujami ir terorizuojami ziniasklaidos nera labai sveikas kunas. Bet tai pagydoma.. O valdzia tai puliuojanti ant to kuno votis, kuria reikia operuot. Jie su ziniasklaidos pagalba dare nebloga akcija, bet isrinke tokius prioritetus kurie didziajai daliai Lietuvos nieko nereiskia, viska susiko. Ir dar karta pademonstravo kad ant tautos jiems nusispjaut.

 2. Ina:

  Vienintele gera ideja – laimes ekonomikos ideja – buvo nuslepta

 3. Aha:

  p. Radzvilai, dugnas nepasiektas, nes speriai kasames gylyn. Sutinku su jumis, kad tai ne idejos, o kazkokie elementarus pasiulymai, o dviguba pilietybe – brukalas per prievarta. Nieko nuostabaus – koncervatnikai neturi strateginio mastymo, tai kokius pasiulymus jie gali atrinkti, jau nekalbu apie idejas, kurias iskeltu?.. Tai tik dar karta parodo, kiek dvejetukininku aplinkui…

 4. jurgis:

  pritariu 100 proc., Skvernelio lygio idėjos

 5. Petras:

  Žinant V.Radžvilo demokratijos sudievinimą ir polėkį tada piktintis dėl pasekmių, dar kartą išdrįsiu pakelti kapos teisės alternatyvą. Kuo toliau domiuosi, tuo labiau įsiįikinu, kad demokratija yra puiki sistema rinkti tuos atstovus, kurie parankūs turtingiems ir galingiems, bet tik ne eiliniam žmogui.

  Imetu nuorodą į gan paprastą straipsnelį, jis neidealus, bet kažkiek atskleidžia esmę:
  http://www.sarmatas.lt/12/kapos-teise/

 6. EJ:

  Dvigubos pilietybes ideja pasiuliau as jau gerokai seniau negu Landsbergis. Galeciau netgi data nurodyti, nes kazkur praeity yra like komentarai. Todel manau, kad apdovanojimas yra iteiktas ne tam zmogui. 🙂 😉 . Bet, galu gale as nenoreciau buti apdovanotas, nes manau, kad si ideja nera joks ipatingas pasiekimas- tiesiog egoistiska man patogi ideja. Galbut netgi kenksminga Lietuvai- nezinau…

 7. Nejaugi Radžvilas priima už tikra TV kartu su valdžiomis (partijų politikais) organizuotą vaikų darželio, kur šiuo atveju vaikai yra visuomenė, o darželis – valstybė, tipo žaidimą. O gal jis tokiu savo apsimetimu sąmoningai tęsia tą žaidimą, kai iš tikrųjų derėtų piktintis tokio masto patyčiomis iš Lietuvos valstybės – iš mūsų visų gyvųjų ir už ją kritusiųjų švenčiausios idėjos. Juolab, kad tai organizuota Lietuvos atkūrimo 100 -mečio metais.

 8. Skalvis:

  Dugnas pasiektas, bet čia labai storas sluoksnis dumblo ir šiukšlių. Nuo tokio dugno neatsispirsi. Tarkim: Svarbiausias ir didžiausias valstybės šimtmečio minėjimo renginys – vasario 16 dieną, 12 val. S. Daukanto aikštėje rengiama plakatų TIESOS pakėlimo ceremonija, kurią 12.30 val. vainikuos visą šalį sujungsiantis bažnyčių varpų skambėjimas. Ši valanda pasirinkta neatsitiktinai – lygiai prieš 100 metų 12.30 val. dabartiniuose Signatarų namuose buvo pasirašytas Nepriklausomybės Aktas. Ar kas dalyvaus ? Nemanau – komentarus rašinės ir didžiuosis kokie gražūs ir protingi.

 9. Pritariu 100%:

  Po pusmečio niekas tų idėjų ir neprisimins. Visos jos yra senai nuvalkiotos ir turėjo būti išpręstos prieš du dešimtmečius. Liks tik politinėse deklaracijose ir prezidento rinkiminiame šou.

  • jo:

   Na, tikėkimės, kad dvigubos pilietybės jiems nepavyks prastumti. Gal tauta nesileis apdurninama ir referendume nebalsuos už dvigubą pilietybę. O kitos trys (kažkodėl dvi sujungtos į vieną), tikrai seniai turėjo būti išspręstos, jei valstybė normaliai veiktų.

 10. Daiva:

  Vyriaysybės vadovui – trigubą pilietybę: Lenkijos, Rusijos na ir gal dar Lietuvos.

  • Tai gal tada kartu su Skverneliu tą Lenkijos pilietybę – ir Prezidentei, nes ji Premjerą teikė Seimui, o dabar jį ir toliau laiko poste. Be to, ir pati nerodo savigarbos prieš Lenkiją, antai į Vasario 16-osios 100-ąsias metines kviečia Dudą, kai Lenkija Vasario akto, kuriuo, beje, nutraukti buvę valstybiniai ryšiai su Lenkija, nėra pripažinusi iki šiol. Tai kur – tada jos valstybinė ir tautinė savigarba, kurią rodyti kartais paragina kitus…

 11. Senis:

  Kiekviena profesoriaus mintis verta apmąstymų ir tolimesnių studijų. Jei tik tokias tris neesmines idėjas galime pateikti – nėra ateities nei Valstybei, nei Tautai. Mokytojo prestižas ar pagalba šeimoms turi būti Vyriausybės prioritetas , o ne 100-mečio idėja. Dviguba pilietybė – absurdas, pagalvokime prie ko ji prives.

 12. Kemblys:

  Manau dugną Radžvilas pasiekė nesugebėjęs atitrūkti nuo ,,KPSS suvažiavimų” nutarimų nagrinėjimo ir pats neiškėlęs jokio sumanymo Lietuvai !

 13. Reziume:

  Kad ,atsiprašant, elitas dugne, tai dar nereiškia,kad toje duobėje ir mes visi. Žinoma, mes, o ne kas kitas sudarėme ir toliau savo pasyvumu sudarome “elitui” visas sąlygas gražiai degraduoti. Kas žino, o gal tai ir nėra blogai nes daugiau žmonių pamato tą degradavimą. Gal ir išvadas teisingas pasidarys.

 14. Žemyna:

  Mielieji, mūsų reikia ir Delfyje:
  Bumblauskas išskyrė 3 pagrindinius Lietuvos stebuklus – nuomonės
  Skaitykite daugiau:
  delfi.lt/news/daily/lithuania/bumblauskas-isskyre-3-pagrindinius-lietuvos-stebuklus.d?id=77069053&com=1®=0&no=0&s=2&r=5302®=0#c133967940

 15. Elgetas:

  Nermanau.Tos idejos nieko nepakeis, dvigubos pilietybes nori 3 pasaulio 10-tos kartos emigrantai, del Šengeno paso. Daug buvo tu idejų ir planų, jos viso baigesi vienodai- milijadu įsisvinimu ir vagyste.

 16. vladasvladas .vilimas@gmail.com:

  Klysta gerb.profesorius, jeigu būtų dugnas viskas būtų gerai. Pagaliau turėtume į ką atsispirti Įvykių raida rodo , kad patekome į prarają. Telieka išsiaiškinti kas pastūmėjo?

 17. Elgetas:

  25 metu patrijotu karas su kirmelynu, runkeliais, patvoriniais.Tas kas vyko Lietuvoje, dabar vadinasi informaciniu hibriniu karu, o” kareivos” patenka i sankcijų sąrašą. Visa laika laukiu kada Kubilius ir 2 Lanzbergiai predes svesti Pergales diena su fejerverkais. Žadejo isvalyt Lietuva- ir išvale.

 18. Pilnai pritariu gerbiamam V. Radžvilai! Iki šiol nei mūsų mokslininkai, nei mūsų politikai nei žodžio neištarė apie LIETUVOS PAMATINIUS DALYKUS – LIETUVOS SENIAUSIĄJĄ IR TURTINGIAUSIĄJĄ PRAEITĮ. Kada mes savo jaunimui ATVERSIME AKIS Į MŪSŲ GARBINGIAUSIĄJĄ PRAEITĮ?! Kada ir PASAULIUI pasakysime – kad dabartiniai prancūzai – GALAI, tai, ne kas kitas kaip VIII- VI a.pr.m.e., dėl klimato kaitos, iš Rytų Europos į Vakarus nuėję LIETUVIŲ (MŪSŲ) PROTĖVIAI, kurie pradžioje pagimdę KELTUS (nuo liet. KELTIS-PERSIKELTI), o vėliau pasiekę svieto GALĄ – pagimdė dabartinius prancūzus!!! Vėliau, persikėlę per La-manšo sąsiaurį , britų salose, kasdami anglį, – pagimdė ANGLIJĄ!!! KUR MŪSŲ SARMATIJOS (nuo 1-jo iki VI – jo tūkstantmečio) ir GARDARIKĖS (nuo VI-jo iki XI -jo tūkstantmečio) GARBINGIAUSIOJI PRAEITIS?! Juk tai 1000 mūsų protėvių KOVOS SU KRIKŠČIONYBĘ GARBINGIAUSIEJI METAI !!! KODĖL MES – LIETUVIAI NEGERBIAME SAVO GARBINGIAUSIOS PRAEITIES IR BIJOME PASAULIUI PRANEŠTI – LIETUVIŲ TAUTA IR KULTŪRA YRA SENIAUSI, NE TIKTAI EUROPOJE, BET IR PASAULYJE!!!

 19. Valentina:

  Profesorius teisus, tikėjom, kad idėjos bus strateginės, nekasdienės, tokios, kad dar 100-ui metų valstybei ir tautai užtektų jėgų. Išgirdom 2 ir 3 idėja, kurios yra Vyriausybės ir ministerijų lygio. Kas draudžia kelti mokytojo prestižą? Kas neleidžia padėti šeimoms? Daryti buvo galima jau praėjo daugiau kaip 20 metų. Juokinga. Kokia neišmanėlių komisija atrinko? Dėl dvigubos pilietybės tai reikia pasakyti, kad ši lazda turi du galus.

 20. Kodėl nekalbate ?:

  Labai keista , kad nei Radžvilas, nei Juozaitis neatskiria prigimtinės teisės išsaugoti Lietuvos pilietybę nuo jos suteikimo užsienio piliečiams.O tai yra esmė. KOdėl ponai, nei vienas nerašote apie tai, kad tik išvykusiems lietuviams taikomas apribojimas, išvykusiems ir gavusiems kitą pilietybę, lietuviškoji atimama prievartos būdu.O visiems žydams, išvykusiems iš Lietuvos tiek į istorinę tėvynę , tiek ir į Rusiją, JAV, 2016 m., baigiantis Seimo kadencijai, ypatingos skubos tvarka priimtu pilietybės įstatymo pakeitimu, skubos tvarka , Lanzbergio ir Zingerio iniciatyva, buvo prastumta išskirtinė teisė -susigrąžinti Lietuvos pilietybę ir jų vaikams ir anūkams gimusiems užsienyje.dabar tūkstančiai žydų , ypač iš JAE tampa “lietuviais” .O lietuviai-išvaromi be teisės sugrįžti (atimant pilietybę) Ar toklios Lietuvos viziją matote, patriotai?
  Panašu į seną anekdotą apie lietuvišką diviziją ….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *