Saulėtasis Majamis: Mažo Amerikos kaimo sėkmės istorija (0)

Saulėtasis Majamis: Mažo Amerikos kaimo sėkmės istorija | Rengėjų nuotr.

Saulėtasis Majamis: Mažo Amerikos kaimo sėkmės istorija | Rengėjų nuotr.

Majamis yra vienas žinomiausių, prabangiausių, dosniausiai galimybėmis lepinančių JAV miestų. Tačiau neįtikėtinais turtais jis tviskėjo ne visuomet. Pigūs skrydžiai į Majamį – unikali galimybė pasimėgauti saldžiu gyvenimu ir atrasti ypatingas šio saulės nubučiuoto megapolio ištakas.

Išmintingoji miesto motina

Majamis – Floridos pusiasalio, plytinčio Amerikos pietryčiuose, pažiba. Iš čia kone ranka pasiekiama Kuba, o pats miestas pavydėtinai švelniai glostomas netoliese esančio Atlanto vandenyno. Florida gyventojus lepina ypatinga šiluma ir kone besaikėmis saulės voniomis. Gyventi čia šiandien – rojus, tačiau tam, kad pelnytų šį epitetą, miestui teko įveikti ne vieną iššūkį.

XIX a. pabaigoje Majamis buvo žinomas kaip Biskajos įlankos šalies dalis. Tai tebuvo nedidelis kaimelis, citrinmedžių plantacija. Šioje teritorijoje darbavosi Julija Tutl (Julia Tuttle), tapusi miestą įkūrusia moterimi visose Jungtinėse Amerikos Valstijose.

1884–1885 m. Ameriką išsekino didžiulis šaltis, nugnybęs kone visus pasėlius. Labiausiai pasisekė būtent pietinės šalies dalies ūkininkams. Čia tvyrantis tropinis klimatas lėmė unikalų dabartinio Majamio ploto potencialą. Matydama jį, J. Tutl ėmėsi svarbiausios misijos: įtikinti geležinkelio magnatą praplėsti geležinkelio atšaką iki šio regiono.

Sulaukęs tokios investicijos, kaimelis ėmė plėstis tiesiog neregėtu greičiu. Įregistruotas kaip miestas, Majamis galiausiai tapo įspūdingu finansų ir kultūros centru. Šlove jis pralenkė net pačią Floridos sostinę Talahasį. Tokia sėkmė vargu ar būtų aplankiusi, jei ne ši užsispyrusi ir sumani citrinų augintoja.

Atostogų Majamyje planas

Vaisiai – seniai nebe pagrindinis Majamio akcentas. Pigūs skrydžiai į Majamį šiandien vilioja dėl puikių paplūdimių ir pramogų. Įsigiję lėktuvo bilietus, nepamirškite apgalvoti atostogų plano, kuris padės pasidžiaugti visais kelionės privalumais.

Lankytini vietos

Senieji Majamio pastatai ir muziejai – tai miesto akcentas, kurį būtina pamatyti. Skirkite pusdienį grožėjimuisi Majami Bičo Art Deco architektūra, užimančia visą rajoną. 1930 metus menantys restauruoti, neoninėmis iškabomis apkarstyti namai ne mažiau įspūdingas reginys, nei pasivažinėjimas Ocean Drive keliu. Laiko taip pat skirkite Biskajos vilai. Šiame siurrealistiniame statinyje, puoštame nuostabiu sodu, saugomi antikvariniai daiktai. Puikių įspūdžių pasisemsite ir lankydamiesi meninių kūrinių gausiuose Č. Diringo namuose.

Miesto apylinkėse plyti nuostabi gamta. Būtinai neskubėdami pasivaikščiokite po Evergleidso nacionalinį parką, Džiunglių salą, Majamio zoologijos sodą. Dėmesio verti muziejai – Vaikų, Mokslo, Auksinės pakrantės geležinkelio. Taip pat apžiūrėkite Laisvės bokšte saugomus šiuolaikinio meno kūrinius.

Maistas

Majamis spinduliuoja svajingųjų Karibų atmosfera, ir tai puikiai atsispindi vietos virtuvėje. Įtakos jai turi kubiečių, Haičio gyventojų, ispanų, lotynų kulinarinės tradicijos, čia susiplakančios į unikalų kokteilį. Paragaukite vytintų, rūkytų mėsos patiekalų ir šviežių jūros gėrybių. Pasilepinkite Pina Colada, martiniu ir vietos daryklų alumi. Restoranų ir užkandinių čia gausu, tačiau laikykitės įprasto patarimo – eikite ten, kur pastebite daugiausiai žmonių. Įdomūs atradimai laukia Mažosios Havanos rajone.

Paplūdimiai

Filmuose matytas vietas lengviausiai atpažinsite Majami Biče. Čia plyti vieni geriausių paplūdimių. Pačiame mieste saulės voniomis galite lepintis pietiniame paplūdimių komplekse. Jei norite daugiau ramybės, traukite į dar pietesnį Floridos pakraštį.

Pasirūpinus bent preliminariu veiklų planu, iš anksto apsisprendus dėl transporto priemonių ir nakvynės vietų, pigūs skrydžiai į Majamį garantuos geriausių įspūdžių kupinas atostogas. Daugeliui tik kine matytų vietų, nesibaigiančių kaitrios saulės bučinių, tviskančios prabangos ir praeivių šypsenų derinys – tai, ką atrasite tik šiame Stebuklų mieste.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kelionės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: