Romuva Indijoje pristato moters dieviškumo tradiciją baltų kultūroje (nuotraukos) (8)

Romuva Indijoje pristato moters dieviškumo tradiciją baltų kultūroje | R. Balkutės nuotr.

Romuva Indijoje pristato moters dieviškumo tradiciją baltų kultūroje | R. Balkutės nuotr.

Vasario 1 d. didžiausio Indijos miesto Mumbajaus Kešav Šrušti švietimo centre  prasidėjo Indijos tarptautinio kultūros studijų centro  (ICCS – International Centre for Cultural Studies) rengiama VI tarptautinė konferencija senąsias kultūrų tradicijas puoselėjančių bendruomenių vadovų suvažiavimas. Šių metų konferencijos tema „Dieviškumo pažinimas per senovės kultūrų moteriškumo tradicijas“  („Exploring Divinity trough the Feminine in Ancient Culture“).

Tokios ICCS konferencijos rengiamos kas treji metai. Tai svarbi indų iniciatyva, siekianti sutelkti pasaulio etninių kultūrų žmones. Kiekviena konferencija būna  skirta nagrinėti konkrečiai temai, kurią konferencijos dalyviai aptaria remdamiesi savo pasaulėžiūra ir savo tradicijomis.

Šioje 4 dienas truksiančioje konferencijoje  dalyvauja daugiau kaip 200 delegatų iš 34 pasaulio šalių, atstovaujantys 60 prigimtinių religinių tradicijų. Į konferenciją atvyko ir 9-ių žmonių Lietuvos Romuvos delegacija, tarp jų Lietuvos Romuvos Krivė Inija Trinkūnienė, Jonas Vaiškūnas, Rita Balkutė, Gintaras Songaila, Daiva Vaiškūnienė ir kiti.  I. Trinkūnienė skaitys pranešimą apie moteriškąsias dieviškas galias baltų tradicijose.

Konferencija prasidėjo bendromis viso pasaulio prigimtinių religijų atstovų ugnies įkūrimo apeiga. Paskui vyko iškilminga apeiginė eisena su apeiginiais šokiais, muzikos garsais ir mandalų kūrimu eisenos kelyje.

Konferenciją atidaręs profesorius Vedas P. Nanda (Ved P. Nanda)  iš Nandos tarptautinio ir lyginamosios teisės centro (Nanda Center for International and Comparative Law)  JAV, Kolorado, pabrėžė prigimtinių kultūrų bendrumą, dvasinę darnos prigimtį, prie kurios būtina sugrįžti šiuolaikiniam sumaišties pasauliui.

Kategorijos: Kultūra, Mes baltai, Naujienos, Religija, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .

8 komentarai

 1. Elgetas:

  Dieve, dieve…BALTA- lietuviu deive.Balta Rasa- reikia aiskintis, kas cia ir kaip.Taciau yra dar idomiau: pries Nalsia, Lietuva buvo Gelynai-helenai.” Borusia”- Gruodas Dainava- vyriusias, August, pries Angelus ir dangu.Atrode Nalse su sostine Kijevu uz horizonto, o galima suzinoti kas buvo, kai nebuvo mozuru: karviu, grudu ir gelezu.Jezaus laikais parasyta:”Sembai RigaVoruta ir Kursui Lutauras Dauguva laivais veza karves ir Bog’a- grudus.”
  RasaBalta=Ra Saba balta Salemono karaliene
  “Mozuru lietus pasvaite rugiu sali.”
  Prisigalvoja…kai yra parasyta.

 2. Kemblys:

  Girdėjau, kad romai yra kilę iš Indijos.

 3. Zita:

  Įdomu, kad pasaulio prigimtinių religijų atstovai susitinka, kalbasi ir kad nepamiršta pakviesti atstovų iš Lietuvos. Būtų gerai, kad kada nors į Lietuvą galėtų atvykti kitų šalių atstovai. Indija yra laisva šalis, gerbia visų šalių senuosius tikėjimus.

  • Skalvis:

   Vakar kalbėjausi su viena indu šeima vokietijoje. Klausinėjau kaip švietimo sistema, kokias kalbas moko, paklausiau ar žino arijų kalbą, jo jo, sako, moko mokykloje. Pasakiau truputį mantros: o kur buvasva, tas savy tur varienjam… jo jo, sušuko, čia sanskritas! Kaži kodėl, jie arijų kalbą vadina sanskritu?

 4. Elgetas:

  Gaius, Iulius Caesar:
  ius romanus.
  Romos pilieciai prie pavardes prisidurdavo IUS- romanus, vietoj paso.
  O kryziuociai lotynai, atvyko i Vilniu ir gavo infarkta- su kuo jie kariauja ?
  …vyrai, nenorekit is manes per daug- kad runas metyciau, kaip Lanzbergis runkelius ir sklypus.

 5. Elgetas:

  Skalvi, tave patenkins apytiksle runa RO- žole ?
  Nes jeigu pasakysiu ka reiskia RO- Vatikanas sugrius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: