Balerina Beata Molytė – stipri, laisva šių laikų Karmen (0)

Balerina Beata Molytė | V. Petriko nuotr.

Balerina Beata Molytė | V. Petriko nuotr.

Vasario 2 dieną, 19 val., Klaipėdos Žvejų rūmuose, vyks šokio spektaklis – „Karmen“.

„Mano „Karmen“ – atakuojanti savo jėga ir stiprybe moteris, laikanti pasaulį ant savo pečių“, – taip neįprastai ir be jokio pietietiško kolorito ispaniškąją Karmen, kurią įkūnija aristokratiškos prigimties balerina Beata Molytė-Kulikauskienė, išvydo choreografė Aušra Krasauskaitė. Jos kitonišką šokio spektaklį „Karmen“ pagal D. Bizė-R.Ščedrino „Karmen siuitą“ jau vasario 2 dieną, galės išvysti uostamiesčio publika.

Rugpjūtį, publikai Palangos koncertų salėje, vos kartą prisistačiusi Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro baleto trupė – vėl darbų ir jaudulio sūkury. Praėjus keliems mėnesiams nuo pirmojo šokio spektaklio, teatro skliautus vėl užpildė užburianti D.Bizė-R.Ščedrino muzika. Jos verpetuose sukasi B.Molytė-Kulikauskienė – tai Karmen.

Balerina Beata Molytė | V. Petriko nuotr.

Balerina Beata Molytė | V. Petriko nuotr.

Drąsi, aistringa, meili, tačiau vilkinti vyrišką kostiumą – tokią B.Molytę, įkūnijančią šiuolaikinę, laisvą ir visateisę moterį, galės išvysti spektaklio žiūrovai. Balerina atvira – vėduoklių ir rožių plaukuose šiame šokio spektaklyje, žiūrovai neišvys.

„Kitoniškumo“, –  apie tai, ko tikėtis šioje premjeroje sako B.Molytė. – „Tai visiškai kitaip nei įsivaizduojama Karmen. Tai labai savotiška choreografija, labai „aušriška“ (choreografės Aušros Krasauskaitės, red.past.). Man tai savotiškas iššūkis ir negaliu sakyti, kad buvo labai paprasta, nes ši choreografė reikalaujanti kitoniškumo“.

Pasak balerinos, šio spektaklio pagrindinė herojė Karmen  –  tai vidinių jėgų kupina šių dienų moteris, nepriklausoma, laisva, turinti visas teises, tačiau kartu moteriška, seksuali, meili ir rūpestinga. Šį vaidmenį B.Molytė vadina neįkainojama patirtimi.

Balerina Beata Molytė – stipri, laisva šių laikų Karmen | Klaipėdos Žvejų rūmų nuotr.

Balerina Beata Molytė – stipri, laisva šių laikų Karmen | Klaipėdos Žvejų rūmų nuotr.

„Negalvojau, kad kažkada teks sušokti Karmen. Praėjusieji metai buvo netikėti šiuo vaidmeniu, bet  tai neįkainojama patirtis. Atlikti pagrindinį vaidmenį spektaklyje – didžiausia artisto kūrybinė svajonė“, – tikina balerina, slapčia svajojanti, jog kada nors Karmen taps kuri nors jos baleto studijos auklėtinė.

„Net nesvarsčiau, kas ta Karmen, buvo aišku. Beata žavi tuo, kad yra daugiaplanė, moka pabūti trapia, tuo pačiu labai šalta, nepasiekiama, nepriklausoma, neprarasti moteriškumo. Tai man imponavo ir iškart mintyse mačiau, kad tai bus Beata. Ji yra mano Karmen, kokią aš ir mačiau – tai atakuojanti savo jėga ir stiprybe moteris, leisiu drąsiai pasakyti, laikanti pasaulį ant savo pečių. Mano Karmen – su vyrišku švarku, ateinanti kaip viesulas, gaivalas, kuris nuneša viską, kas pasitaiko po jos kojomis“, – atvirai sako balerina ir choreografė Aušra Krasauskaitė, po vienintelio pasirodymo Palangoje, išgirdusi įvairių atsiliepimų ir supratusi – abejingų neliko.

„Jeigu kažką suerzino, ar kažkam labai patiko ir įkvėpė, labai džiaugiuosi – mano tikslas pasiektas“, – šypteli A.Krasauskaitė, kuriai įkvėpimu statyti į pražūtį vedančios aistros kupiną spektaklį tapo užburianti ir galinga muzika. Spektaklio žiūrovai orkestrą išvys kaip gyvą, ant pakylos suformuotą organizmą. Orkestrui diriguos maestro Modestas Staškus.

Balerina Beata Molytė – stipri, laisva šių laikų Karmen | Klaipėdos Žvejų rūmų nuotr.

Balerina Beata Molytė – stipri, laisva šių laikų Karmen | Klaipėdos Žvejų rūmų nuotr.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: