Baletas „Vytautas“: scena, kurioje šoks 50 baleto meistrų, užims kone pusę arenos (video) (0)

Scena iš baleto "Vytautas" premjeros 2013 m. rugsėjo 5 d. | www.belarus.by nuotr.

Scena iš baleto “Vytautas„ premjeros 2013 m. rugsėjo 5 d. | www.belarus.by nuotr.

Į Lietuvą sausio 28 d. pirmą kartą atkeliausiantis baletas „Vytautas“ sugrąžins į didingiausius Lietuvos laikus ir per šokį papasakos didžiųjų šalies valdovų meilės istoriją. Organizatoriai atskleidžia, kad ne vieną apdovanojimą pelniusiam dviejų dalių didingam baleto spektakliui Vilniuje ruošiamasi ypatingai – ne tik dėl paties pastatymo masiškumo, bet ir dėl progos, kuriai jis skirtas.

„Meistriškos choreografijos ir nuostabios muzikos lydimas baletas „Vytautas“ buvo statomas atminti Lietuvos didžiajam kunigaikščiui Vytautui, tačiau šiemet minime dar vieną itin svarbią datą. Šiemet sueina 600 metų po Vytauto mylimosios Onos mirties. Pastaroji ir yra viena pagrindinių šio baleto žvaigždžių. Tad sausio pabaigoje „Siemens“ arenoje prisiminsime ne tik mūsų šalies istoriją, kunigaikštį Vytautą, bet ir pagerbsime Oną Vytautienę“, – primena koncertinės agentūros „Kūrybos studija“ vadovas Tautvydas Juzėnas.

Organizatoriai sako, kad į spektaklį atvykusius žiūrovus pirmiausia nustebins arenos transformacija – puikiai pažįstama erdvė bus paversta teatru, o scena užims kone pusę arenos ploto. Tiek erdvės reikia sutalpinti ne tik įmantrioms ir įspūdingo dydžio scenografijos detalėms, bet ir būriui spektaklyje pasirodysiančių artistų. Baltarusijos akademinio didžiojo nacionalinio operos ir baleto teatro balete „Vytautas“ šoka per pusšimtis baleto meistrų, o kai kuriose masinėse scenose publikai vienu metu pasirodo net keliasdešimt šokėjų. Kad sukurtų nepakartojamą ir nepamirštamą reginį, prie pasirodymo dirba dar kone šimtas aptarnaujančio personalo – technikai, apšvietimo ir garso specialistai, scenografai, dizaineriai, grimo meistrai, choreografai ir kt.

Kartu su artistais ir aptarnaujančiu personalu į Vilnių iš prestižinio Baltarusijos teatro bus atvežtas ir sunkvežimis pasirodymui skirtų kostiumų – iš viso per 100. Nors spektaklio žanras – baletas – kostiumų dailininkų komandą įspraudė į griežtus rėmus, jiems pavyko pasiekti stulbinančių rezultatų: jiems pavyko „sunkius“ to laikotarpio kostiumus paversti „lengvais“, grakščiais apdarais, kurie nevaržo šokėjų judesių ir padeda geriau atskleisti personažą, tačiau kartu išlaiko LDK laikų dvasią.

Organizatoriai atskleidžia, kad dėl renginio masiškumo ir scenografijos sudėtingumo, jam Vilniuje erdvė bus pradėta ruošti gerokai anksčiau nei įprasta – pirmieji darbai prasidės dar likus kelioms dienoms iki premjeros.

Ištrauką iš baleto „Vytautas“ galima pamatyti čia:

Dviejų veiksmų balete „Vytautas” pasakojama LDK kunigaikščio Vytauto ir Onos meilės istorija, kurią sujaukti bandė kiti garsūs to laikotarpio didikai. Spektaklyje netrūks jausmų ir dramų, o meilę keis pavydas ir kerštas. Oną nusižiūrėjo du stiprūs ir ambicingi to meto Lietuvos veikėjai – pusbroliai Vytautas ir Jogaila. Supratę apie tai pačiai moteriai puoselėjamą abiejų palankumą, jie pradėjo konkurencinę kovą dėl jos meilės. Onos širdis palinko link Vytauto. Tai tapo dar viena paskata įpykusiam Jogailai kurti keršto planus, nukreiptus prieš Vytautą.

Be jau minėtų į didžiąją Lietuvos istoriją įėjusių personų, scenoje pasirodys ir Vytauto tėvas kunigaikštis Kęstutis su žmona Birute bei sumanioji Jogailos žmona Jadvyga. Visus šiuos herojus įkūnys talentingiausi Baltarusijos akademinio didžiojo nacionalinio operos ir baleto teatro artistai, ne kartą apdovanoti prestižinėmis tarptautinėmis kultūros ir meno premijomis.

Spektaklio kūrėjų komanda meno pasaulyje taip pat gerai žinoma ir itin palankiai vertinama. Baletui „Vytautas“ muziką kūrė Viačeslavas Kuznecovas, libreto autoriai – Aleksejus Dudarevas ir Vladimiras Rylatko, choreografija ir režisūra rūpinosi Jurijus Trajanas, dailininkas – Ernstas Heidebrechtas, šviesų dailininkas – Sergejus Martynovas.

Bilietus į baleto „Vytautas“ premjerą Lietuvoje platina „Tiketa“. „Tiketa“ klubo nariams taikoma papildoma nuolaida.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: