Finansiniai patarimai – kaip valdyti savo finansus (0)

SIA „Adaptive Media” nuotr.

SIA „Adaptive Media” nuotr.

Šiandien, vis dažniau kalbama apie asmeninius finansus, jų svarbą, taupymo privalumus ir panašius dalykus. Nuolat girdime žymių žmonių pasisakymus apie ekonominę situaciją, finansų paskirstymą bei daugelį kitų svarbių finansinių niuansų. Gaila, kad mokykloje nebuvo pamokos, kuri vadintųsi „asmeniniai finansai“.

Galbūt, jei būtų tokia pamoka, būtų paprasčiau suvokti kaip teisingai valdyti savo finansų, kokios yra greitųjų paskolų palūkanų normos (pikavippi korko), kokie jų privalumai, trūkumai, ar verta skolintis ir kokie geriausi būdai taupyti. Žengiant į savarankišką gyvenimą ir susiduriant su realiu pasauliu, jau turėtume žinoti esminius dalykus, tėvai ne visuomet sugeba laiku su tuo supažinti ir suteikti vertingų patarimų.

Norit pradėti gyventi patogiai ir sėkmingai, tereikia teisingai planuoti savo finansus bei siekti savo tikslų. Žinoma, kalbėti yra lengva, imantis veiksmų, daugelis dalykų atrodo gana sudėtingai, tačiau taip yra tik iš pradžių. Palaipsniui, viskas tampa paprasčiau, lygiai taip pat ir su finansais.

Savikontrolė. Puiku, jei tėvai padėjo išsiugdyti šią savybę, deja ją turi ne visi. Daugelis save kontroliuoja nepakankamai arba nekontroliuoja visai. Jei ši savybė nėra išugdyta, pradėti reikėtų jau dabar. Kuo ankščiau išmokstama šio meno, tuo paprašiau susidėlioti finansus į vietas. Be to, nerekomenduojama įsigyti daiktų, kuriems tą akimirką neturite pakankamai pinigų. Kreditai ne visuomet yra išeitis. Verčiau palaukti kol bus galima įsigyti pirkinį iš savo sukauptų pinigų. Žinoma, galima mokėti dalimis, tačiau tai ne visuomet naudinga.

Jei nežinote kaip tinkamai planuoti finansus, aplinkiniai gali lengvai jumis manipuliuoti, todėl reikėtų būtų labai atidiems. Beje, neverta pasikliauti nepažįstamais, jie gali tiesiog stengtis išvilioti pinigų. Geriausia, nešvaistyti laiko nepažįstamiem, o verčiau perskaityti keletą knygų, kurios patartų kaip tvarkytis su savo finansais ir viską pateiktų žingsnis po žingsnio. Tokią literatūrą rašo žmonės, kurie turi daug patirties ir nori ja pasidalinti su kitais, todėl tokia literatūra išties naudinga, ypač jauniems žmonėms, tik ką įžengusiems į suaugusiųjų pasaulį.

Kur dingsta pinigai? Perskaičius keletą knygų susijusių su asmeniniais finansais, tampa daug paprasčiau suprasti, kaip svarbu sekti savo finansus ir stebėti, kad jie neviršytų nusistatytos sumos. Tai galima daryti įvairių programėlių pagalba. Kadangi šiandien neįsivaizduojame savo gyvenimo be naujų technologijų, programėlės čia gali būti labai naudingos, tereikia išsirinkti tinkamiausią sau. Taip pat, kuo mažesnės išlaidos, tuo daugiau pavyksta sutaupyti. Kartais nereikia itin susiveržti diržų, tereikia teisingai planuoti ir sekti išlaidas.

Nenumatytos išlaidos. Nenumatytų išlaidų visuomet atsiranda ir jos užklumpa tuomet, kai esame tam mažiausiai pasiruošę. Nesvarbu kokio dydžio yra jūsų pajamos ar finansiniai įsipareigojimai, reikia stengtis atidėti nors mažą dalį sumos į tam tikrą kaupiamąjį fondą nenumatytiems atvejams. Jei nėra jokių finansinių įsipareigojimų, tačiau labai reikia ne itin didelės pinigų sumos, kurios tuo metu nėra, žmonės dažnai pasinaudoja greitosiomis paskolomis. Privalumas tas, jog yra variantų, kuomet greitos paskolos yra be palūkanų (pikalaina ilman korkoa), tokiu būdu, greit pasiskolinus, galima grąžinti tokią pat sumą, kuri buvo pasiskolinta. Visgi, reikia atidžiai skaityti sutarties sąlygas. Turint pinigų nenumatytoms išlaidoms, nereikės panikuoti ir sukti galvos iš kur būtų galima paimti papildomų pinigų, juolab jei nesate iš tų kurie linkę skolintis.

Svarbu atminti vieną dalyką, visai nereikia specialaus išsilavinimo ar aukšto mokslo laipsnio jog taptumėte savo finansų ekspertu. Jei pritaikysite keletą naudingų taisyklių savo finansų planavime, tuomet asmeninis biudžetas bus stabilus ir pavyks laikyti numatyto plano. Ilgainiui tai tampa įpročiu ir tiesiog gyvenimo būdu, kuriuo galima pasidalinti ir su artimaisiais.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: