Seimo nariai prašo užtikrinti Lietuvos TV transliacijas lietuvių etninėse žemėse Lenkijoje (8)

Vilniaus TV bokštas | Mokslosriuba.lt nuotr.

Vilniaus TV bokštas | Mokslosriuba.lt nuotr.

Sausio 24 d. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Laurynas Kasčiūnas, Žygimantas Pavilionis, Audronius Ažubalis ir Paulius Saudargas kreipėsi į Lietuvos Respublikos susisiekimo ministrą Roką Masiulį, Lietuvos radijo ir televizijos generalinį direktorių Audrių Siaurusevičių ir Lietuvos radijo ir televizijos centro generalinį direktorių Remigijų Šerį, prašydami užtikrinti LRT kanalų transliavimą lietuvių gyvenamose Lenkijos vietovėse.

Pasak parlamentarų, nors dauguma lietuvių kilmės Lenkijos Respublikos piliečių gyvena netoli pasienio su Lietuva įsikūrusiose gyvenvietėse, dalyje jų Lietuvos televizijų programos kol kas nėra transliuojamos. Tai ypač aktualu Suvalkų mieste gyvenantiems Lenkijos lietuviams. Tokia situacija mažina galimybes šioje šalyje gyvenantiems lietuviams sužinoti apie įvykius Lietuvoje, taip pat domėtis Lietuvos kultūriniu gyvenimu.

L. Kasčiūno teigimu, atsižvelgiant į tai, kad daliai visuomenės, ypač vyresnio amžiaus žmonėms, nesinaudojantiems internetu, radijas bei televizija yra pagrindiniai informacijos šaltiniai, dėl lietuviškų kanalų retransliacijos nebuvimo didelė dalis Lenkijos lietuvių faktiškai neturi galimybės domėtis Lietuvos aktualijomis. Be to, dauguma Lietuvoje sukurtų kino filmų rodomi tik Lietuvos kino teatruose bei televizijos kanaluose. Todėl Lenkijos lietuviai turi ribotas galimybes susipažinti su Lietuvos kinematografija.

„Pažymėtina, jog galimybė Lenkijos lietuviams žiūrėti lietuviškus televizijos kanalus yra viena iš priemonių, siekiant, kad kitose šalyse gyvenantys lietuvių kilmės asmenys turėtų geresnes galimybes išmokti lietuvių kalbą. Nors Lenkijoje veikia mokyklos, kuriose dėstoma lietuvių kalba, tačiau gyvendami šioje šalyje lietuviškų mokyklų abiturientai vėlesniame gyvenime turi ribotas galimybes pritaikyti mokykloje įgytas taisyklingos lietuvių kalbos žinias ir dėl šios priežasties dalis jų rizikuoja prarasti savo lietuvišką tapatybę “, – pabrėžė Ž. Pavilionis.

„Nuo šių metų vasario Vilniaus, Šalčininkų, Švenčionių miestų bei rajonų gyventojai turės galimybę matyti keleto Lenkijos televizijos kanalų retransliacijas. Toks sprendimas buvo priimtas siekiant sudaryti sąlygas lenkiškai kalbantiems Lietuvos Respublikos piliečiams geriau susipažinti su Lenkijos aktualijomis ir šios šalies kultūra, nes kol kas daugeliui pietryčių Lietuvos gyventojų pagrindinis informacijos šaltinis yra Rusijos televizijos kanalai. Atsižvelgdami į tai ir siūlome, kad Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos transliuojami televizijos kanalai būtų transliuojami ne tik Lietuvos Respublikos teritorijoje, bet ir Lenkijos Suvalkų mieste bei Punsko ir Seinų gyvenvietėse“, – sakė P. Saudargas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

8 komentarai

 1. Nemanau, kad jie žiūrės Lenkijos TV, tikri lenkai iš vyko per repatriaciją, o čia gyvena iš Gudijos atvykėliai, manau, jau seniau nutautėję lietuviai, jiems labiau patinka Rusijos ar Baltarusijos TV. ES bendrijoje propaguojama liberalizmo ideologija nėra čia populiari.

  • Pikc:

   Kiek suprantu, čia kalbama ne apie Pietryčių Lietuvą, o apie Lenkijos okupuotas Lietuvos žemes – tai ne tas pats. Antra vertus – elertė? KĄ jie gali pasiūlyti?

   • Pikc:

    Atsiprašau – iškart nesupratau, apie kurią straipsnio dalį komentaras. Kalbant apie Pietryčių Lietuvą – kad liberastija ten nepopuliari, tai pliusas, bet jos pakaitalas nė velnio ne geresnis. O “mūsų” valdžiagyvių sprendimas rusišką indoktrinaciją keisti lenkiška – grynas idiotizmas. Panašu, kad ta fauna niekaip nesugeba įsisąmoninti, kad Pietryčių Lietuvoje gyvena LIETUVOS piliečiai – valdžiagyviai išsigando, kad tie žmonės nepasijustų esą Rusijos piliečiais, tai skuba juos paversti Lenkijos piliečiais. Vos nepasakiau “debilai” – bet tai būtų nepelnytas įžeidimas debilams. 🙂
    Bet vis tiek nesuprantu – KAIP galima būti TOKIAIS idiotais???

 2. -.-.-:

  o kodėl tik Lenkijoje esančiose, o ne visose lietuvių etninėse žemėse?

 3. Juozas iš Suvalkų:

  Pagaliau kažkas susidomėjo. Per tiek metų prašėm, maldavom, rašėm, kad tv laidos nematomos ir radijas negirdimas. Vienok manau, kad Lietuva transliuos lenkišką tv, o LDK pakraščiai liks toliau “pamiršti”.

 4. jo:

  „Nuo šių metų vasario Vilniaus, Šalčininkų, Švenčionių miestų bei rajonų gyventojai turės galimybę matyti keleto Lenkijos televizijos kanalų retransliacijas. Toks sprendimas buvo priimtas siekiant sudaryti sąlygas lenkiškai kalbantiems Lietuvos Respublikos piliečiams geriau susipažinti su Lenkijos aktualijomis ir šios šalies kultūra

  Šitas Lenkijos TV transliacijas apmoka pati Lietuva iš savo biudžeto, kad toliau lenkintų savo šalies gyventojus, lietuvių kilmės aplenkintus žmones istorinės Lietuvos teritorijoje, kuri buvo Lenkijos 19 metų okupuota ir jau beveik 80 metų atgauta.
  Apie tai, kad Lenkija iš savo biudžeto apmokėtų Lietuvos TV transliaciją istoriškai Lietuvos teritorijoje, kuri pirmą kartą istorijoje okupuota ir įjungta į Lenkijos sudėtį tik 1920 m., net nekalbama. Tik prašoma, kad Lietuvos vyriausybė nukreiptų bent truputį pastangų ir lietuvių bei Lietuvos interesų naudai. Tas prašymas tikriausiai nebus išgirstas ir įgyvendintas.
  Štai kokioje absurdiškoje valstybėje gyvename.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: