Klaipėdos socialiniai darbuotojai piketuos priešais savivaldybę (0)

Alkas.lt nuotr.

Alkas.lt nuotr.

Sausio 25 d., 8.30 val., prieš Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos posėdį, priešais savivaldybę piketą vėl rengia socialiniai darbuotojai. Jie protestuoja prieš diskriminuojančiai mažus atlyginimus.

„Nebegalime taikstytis, pribrendome pasakyti garsiai: socialiniai darbuotojai turi gauti orius ir pragyvenimą užtikrinantį atlygį. Jeigu į mūsų protestus nebus atsižvelgta skelbsime visuotinį streiką ne tik Klaipėdos mieste, bet ir visoje Lietuvoje, – sakė Šeimos ir vaiko gerovės centro profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Roma Martinkevičienė.

„Esame BĮ Klaipėdos miesto šeimos ir vaiko gerovės centro socialiniai darbuotojai, dirbantys su sunkumus išgyvenančiomis šeimomis, siekiantys mažinti socialinę atskirtį, tačiau patys esame atsidūrę ties skurdo riba“, – sako Roma Martinkevičienė.

Klaipėdos miesto savivaldybės socialiniai darbuotojai gauna vos ne mažiausią atlygį Žemaitijos regione, Klaipėdos miesto socialiniai darbuotojai gauna maždaug 150-180 eurų mažesnį atlygį, lyginant su kitomis rajono savivaldybėmis. Socialiniai darbuotojai ir jų padėjėjai vidutiniškai uždirba 400,15 – 514 Eurų, neatskaičius mokesčių.

Piketas prie Klaipėdos miesto savivaldybės | Rengėjų nuotr.

Piketas prie Klaipėdos miesto savivaldybės | Rengėjų nuotr.

Kita bėda, su kuria susiduria BĮ Klaipėdos miesto šeimos ir vaiko gerovės centro socialiniai darbuotojai – du skirtingi darbo užmokesčio biudžetai: Valstybės biudžeto lėšomis finansuojamose darbo vietose dirbančių socialinių darbuotojų atlyginimai yra didesni 178,79 Eur, nei finansuojamų iš Klaipėdos miesto savivaldybės. Po pirmojo piketo gruodį buvo  gauta viltinga žinia, jog yra gautas Savivaldybės administracijos direktoriaus pavedimas iki sausio vidurio atlikti biudžeto skaičiavimus, siekiant rasti lėšas socialiniam teisingumui įgyvendinti.

Klaipėdos miesto savivaldybės Socialinių reikalų departamento direktorė Audra Daujotienė teigė, kad socialinių įstaigų darbuotojų atlyginimus ketinama didinti iš nepanaudotų Klaipėdos savivaldybės biudžeto lėšų piniginei socialinei paramai. Sutaupytų lėšų  – apie pusantro milijono eurų – pakaktų pakelti atlyginimą iki vidutinio koeficiento 6,8 ir tai būtų apie 30 proc.

„Šiuo klausimu gražiai pasisakė ir Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, Roma Martinkevičienė. Netrukus gavome žinią kad, algos bus keliamos visiems biudžetinių įstaigų darbuotojams. Visų biudžetinių įstaigų darbo užmokesčio fondas šiemet bus padidintas 15 proc.: 8 procentai skirta pastoviajai  daliai, 7 procentai – numatyti kintamajai daliai, kurią vertins įstaigos vadovas įvertinęs darbuotojo metinę veiklą. Taigi, Klaipėdos miesto savivaldybė politikuoja taip ir neišspręsdama socialinių darbuotojų problemų, toliau didindama socialinę atskirtį. Mes esame už visų sektorių darbuotojų atlyginimų kėlimą, jie turi būti orūs, tačiau Savivaldybė kalba netiesą, kad kultūros darbuotojų, ikimokyklinių įstaigų darbuotojų algos dar mažesnės nei socialinių darbuotojų. Peržiūrėjus (III ketvirčio) ikimokyklinių įstaigų darbuotojų, kultūros darbuotojų ir kitų biudžetinių įstaigų darbuotojų koeficientus, galime teigti, kad socialinių darbuotojų koeficientai vieni iš mažiausių o darbo pobūdis – sunkus ir pavojingas, kvalifikaciniai reikalavimai  aukščiausi“, – aiškino R. Martinkevičienė.

Pasak profesinės sąjungos pirmininkės, kiekvienas darbas vertas pagarbos, tačiau socialiniai darbuotojai kasdien susiduria su iššūkiais ir pavojais, stresu, fizine ir emocine įtampa, neretai ir smurtu.

„Liūdna, kad savivaldybės požiūris į socialinį darbuotoją yra niekinis, mūsų problemos nėra išgirstos, – sako ji, – Galime pasidžiaugti rajono savivaldybių spendimais, socialiniams darbuotojams randamos lėšos kelti algas. Norisi tikėti, kad valdininkai pagaliau supras, kad būtina investuoti į žmogų, jo gerovę, nelaukiant malonės dešimtmečiais. 8 proc. pastoviosios dalies ir 7 proc. kintamosios dalies dydis yra apgailėtinas,  dėl to esame pasiryžę ginti savo teises į teisingą atlygį, visais teisiškai leidžiamais būdais, įskaitant piketus, streikus, mitingus. Nėra normali situacija, kuomet dirbantis žmogus nebeišgyvena. 2018 metų sausio 16 d. kreipėmės raštu į Teisingumo, Socialinės ir darbo apsaugos ministerija, Prezidentūrą, Vyriausybę, Profesines sąjungas, reikalaudami teisingumo, siekiant gauti orų ir pragyvenimą užtikrinantį atlygį. Valstybės prioritetas – mažinti socialinę atskirtį, tačiau Klaipėdos miesto savivaldybė negeba tinkamai pasirūpinti savo darbuotojais. “, – teigė  R. Martinkevičienė.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: