Tarptautinėje Triesto kino šventėje bus pristatyti trys lietuviški ir bendros gamybos su Lietuva filmai (video) (0)

Filmas „Šerkšnas“ | forumcinemas.lt nuotr.

Filmas „Šerkšnas“ | forumcinemas.lt nuotr.

Sausio 22 d. prasidėjusiame bendros gamybos kino forume „When East Meets West“ Trieste (Italija) susitinka daugiau nei 400 kino industrijos atstovų iš daugiau kaip 35 šalių. Šiame tarptautiniame renginyje šiemet dalyvauja ypač daug kūrėjų iš Lietuvos. Atrankoje nurungę kelis šimtus kandidatų, šiandien ir rytoj programose bus pristatyti net 5 lietuviški ir Lietuvos kino gamintojų kartu su kitomis šalimis gaminamų filmų projektai, o Triesto kino festivalio metu įvyks trijų lietuviškų ir bendros gamybos su Lietuva filmų premjeros Italijoje. Nacionalinės Baltijos šalių kino institucijos šiemet pradėjo oficialią partnerystę su kino gamybos forumu, įsteigdamos 3000 eurų vertės Baltijos šalių prizą konkursinės programos dalyviams.

Bendros gamybos kino forumo „When East Meets West“ metu kino profesionalai (kino gamintojai, finansuotojai, fondų ir festivalių atstovai, pardavimo agentai ir kino platintojai) iš Rytų ir Vakarų turi galimybę užmegzti ryšius su potencialiais partneriais. Per pastaruosius kelerius metus šis forumas tapo viena pirmaujančių Europos bendros gamybos kino mugių, skatinančių Rytų Europos ir Vakarų Europos ilgalaikį bendradarbiavimą.

Aštuntajame bendros gamybos kino forume bus pristatyta 10 dokumentinių ir 11 vaidybinių vystomų filmų projektų, atrinktų iš daugiau nei 280 projektų iš 43 šalių. Tarp atrinktų dalyvių – bendras Lietuvos („In Script“) ir Italijos („M&N Productions“) projektas – dokumentinis filmas „Būsiu su tavim“, kurį režisuoja Virginija Vareikytė ir Maksimiljanas Dežoje (Maximilien Dejoie). Projektai varžosi dėl įvairių piniginių prizų ir apdovanojimų, tarp kurių ir Baltijos šalių prizas.

Į forumo dirbtuves „First Cut Lab“, į kurias atrenkami tik trys baigiamųjų darbų stadijoje esantys ilgametražiai vaidybiniai filmai, šiais metais pateko lietuvių režisierės Marijos Kavtaradzės filmo „Vasara“ montažo juodraštis, taip pat Lietuvos (gamybos komapanija „Just a moment“) ir Rusijos bendros gamybos filmas „Pasaulio šerdis“ (rež. Natalia Meshchaninova). Šių dirbtuvių tikslas – padėti filmų kūrėjams sėkmingai užbaigti filmą, konsultuojantis su kino profesionalais ir ekspertais iš kino gamybos ir kino sklaidos sričių.

Du Lietuvos bendros gamybos dokumentiniai filmai „Pavyzdingas elgesys“ (rež. Audrius Mickevičius) ir „Naujoji Baltijos banga“ (rež. Audrius Stonys, Kristine Briede) atrinkti į forumo programą „Last Stop Trieste“. Tai uždara tarptautinių festivalių ir TV kanalų agentams skirta programa, kurioje pristatomi baigiamųjų darbų etape esantys ir dar niekur nerodyti bendros gamybos dokumentiniai filmai. Iš viso į šią programą atrinkti 7 projektai. Jie pretenduoja į TV transliuotojo „HBO Europe“ skirtą piniginį apdovanojimą bei kompanijos „Flow Postproduction“ įsteigtą prizą, kurį sudaro skaitmeninių kino gamybos paslaugų paketas.

Bendros gamybos kino forumas „When East Meets West“ vyksta tarptautinio Triesto kino festivalio metu. Įvairiose jo programose pristatomi lietuviški ir bendros gamybos su Lietuva filmai. Į trumpametražių filmų konkursinę programą atrinktas režisieriaus Lauryno Bareišos filmas „Pirtis“. Vaidybinių filmų konkursinėje programoje šiomis dienomis varžysis režisieriaus Šarūno Barto filmas „Šerkšnas“, dokumentinių filmų konkursinėje programoje ir programoje „Born in Trieste“ – režisieriaus Arūno Matelio filmas „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“. Šventinėje programoje žiūrovai taip pat išvys režisieriaus Sergejaus Loznicos filmą „Nuolankioji“, kurio gamybą parėmė ir Lietuva. Tai bus šių filmų premjeros Italijoje.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Naujienos, Užsienyje, Vaizdai ir garsai, Vaizdų aruodai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: