Lietuvos gimtadieniui – atviri renginiai visai tautai (10)

Trispalvė | lrp.lt.jpg

Trispalvė | lrp.lt.jpg

Valstybės atkūrimo 100-mečio jubiliejui skirti įspūdingi renginiai.

Svarbiausias ir didžiausias valstybės šimtmečio minėjimo renginys – vasario 16 dieną, 12 val. S. Daukanto aikštėje rengiama Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonija, kurią 12.30 val. vainikuos visą šalį sujungsiantis bažnyčių varpų skambėjimas. Ši valanda pasirinkta neatsitiktinai – lygiai prieš 100 metų 12.30 val. dabartiniuose Signatarų namuose buvo pasirašytas Nepriklausomybės Aktas.

Pirmieji suskambės ypatingą istorinę reikšmę turintys varpai – tai Kauno karo muziejuje esantis Laisvės varpas, kurį 1919 metais padovanojo Amerikos lietuviai, ir specialiai šimtmečiui išlietas 100-mečio varpas, esantis Trakuose. Jiems atlieps bažnyčių varpai visoje Lietuvoje.

Iškilmėse S. Daukanto aikštėje taip pat dalyvaus daugybė garbingų svečių, prezidentų, tarptautinių organizacijų vadovų, monarchų. Į iškilmes Vasario 16-ąją Prezidentės kvietimu atvyks Latvijos, Estijos, Lenkijos, Vokietijos, Islandijos, Ukrainos, Gruzijos prezidentai, Europos Vadovų Tarybos Pirmininkas, Europos Komisijos Pirmininkas, taip pat Švedijos ir Danijos karališkųjų šeimų atstovai.

Lietuvos žmonės kviečiami drauge dalyvauti šiame renginyje, kuriame taip pat bus iššautos trys garbės salvės, skraidys NATO oro policijos misijos naikintuvai, bus skaitomas Nepriklausomybės Aktas, pražygiuos 100 trispalvių eisena. Iškilmės bus tiesiogiai transliuojamos LRT.

Į iškilmes S. Daukanto aikštėje įsilies ir tradiciškai kasmet rengiama jaunimo eisena „Lietuvos valstybės keliu“. Visi žmonės kviečiami 10 val. prisijungti prie šios eisenos Katedros aikštėje – jos metu jaunimas žygiuoja iki Rasų kapinių, kur pagerbia signatarų atminimą, skaito Nepriklausomybės Aktą. Vienas iš įspūdingiausių atvirų renginių – 100 Laisvės laužų uždegimas Vilniaus Gedimino prospekte. Juos uždegs Lietuvai ir Vilniui nusipelnę žmonės, visi piliečiai kviečiami aktyviai dalyvauti šiuose renginiuose.  

Vakare žmonės kviečiami į du atvirus koncertus – Katedros aikštėje ir Lietuvos operos ir baleto teatre (LNOBT). Bilietus į LNOBT koncertą „Gloria Lietuvai“ galima įsigyti LNOBT kasose, o visos surinktos lėšos bus skirtos Lietuvos jauniesiems atlikėjams paremti. Žmonės kviečiami ateiti ir į nemokamą koncertą Katedros aikštėje, kur populiariausi Lietuvos dainininkai atliks patriotines dainas. Išskirtinis šio koncerto akcentas – didžiulis varpo formos LED ekranas, kuris aikštėje stovės iki pat Kovo 11-osios.

Oficialūs šventiniai 100-mečio renginiai prasidės jau vasario 14 dieną. 12 val. Prezidentė perduos gėlių Vasario 16-osios akto signatarų artimiesiems. 14 val. duris visuomenei atvers šimtmečiui skirta interaktyvi paroda „Nepamirštos ateitys: Lietuvos šimtmečio vizijos“ Valstybės pažinimo centre. Ji vyks lietuvių ir anglų kalbomis, taip pat yra pritaikyta kurtiesiems. Šios parodos seansai yra nemokami, tereikia nuo vasario 1 dienos iš anksto užsiregistruoti Valstybės pažinimo centre.

Vasario 15 dieną žymės apdovanojimų iškilmės. 10 val. Prezidentė Valstybės atkūrimo dienos proga už nuopelnus Lietuvai ir šalies vardo garsinimą pasaulyje įteiks valstybinius apdovanojimus 100 žmonių. Vėliau šalies vadovė įteiks Nacionalines kultūros ir meno premijas, paskirtas Lietuvos menininkams už didelius kūrybinius nuopelnus.

Taip pat vasario 17 dieną įvyks Lietuvos Prezidento Andžejaus Dudos vizitas. Šiemet valstybės 100 metų gimtadienį mini ir Lenkija, Prezidentė planuoja vykti į Varšuvą pasveikinti kaimyninę valstybę su jubiliejumi.  

Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui skirti renginiai

SAUSIO 15 d. – VASARIO 20 d.

Prezidentės inicijuota akcija „Vasario 16 švęsk linksmai ir išradingai“.

VASARIO 14 d., trečiadienis

12 val. Gėlių perdavimo Vasario 16-osios akto signatarų artimiesiems ceremonija (Prezidentūros Baltoji salė)
14 val. Parodos „Nepamirštos ateitys: Lietuvos šimtmečio vizijos“ atidarymas (Valstybės pažinimo centras)

VASARIO 15 d., ketvirtadienis

10 val. Valstybinių apdovanojimų įteikimo iškilmės (Prezidentūros Baltoji salė)
15 val. Nacionalinių premijų įteikimo iškilmės (Prezidentūros Baltoji salė)

VASARIO 16 d., penktadienis

8.30 val. Vasario 16-osios Akto signatarų pagerbimo iškilmės (Rasų kapinės)
10 val. Jaunimo eisena „Lietuvos valstybės keliu“ (Pradžia Katedros aikštėje)
11 val. Užsienio svečių atvykimo iškilmės (Prezidentūra)
12 val. Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo iškilmės (Daukanto aikštė)
12.30 val. Lietuvos šimtmetį skelbiantis varpų skambėjimas (Visa Lietuva)
13 val. Šv. Mišios (Vilniaus Arkikatedra bazilika)
14.30 val. Vasario 16-osios minėjimo šventė (Lietuvos signatarų namai, Pilies g. 26)
17 val. Šimto Laisvės laužų uždegimas (Vilniaus Gedimino prospektas)
18 val. Iškilmingas koncertas „Gloria Lietuvai“ (Nacionalinis operos ir baleto teatras)*
19 val. Šventinis koncertas „Dainuoju Lietuvai“ (Vilniaus Katedros aikštė)
* Bilietai parduodami Operos ir baleto teatro kasose

VASARIO 17 d., penktadienis

Lenkijos Prezidento vizitas

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .

10 komentarų

 1. Dėl talkų, – apsivalymo bei pasirengimo VASARIO 16-osios iškilmėms.

  1. Įrašyt visur kur tik dera ligi šiol gan pokeisčiai gėdingai nuslepiamą mūsų Valstybės p i r m o j o
  Vadovo pavardę – JONAS BASANAVIČIUS
  (jei jau mūsų Valstybės Tarybos n u t a r i m o 100-metis – nuo jo paskelbimo akimirkos 12.30 skaičiuojamas,
  tai nei akimirkos,nei minutės iki 1940 birželio 15 d. v a l s t y b i n g u m a s sutraukytas nebuvo, kad tądien
  vadovavimas Lietuvai buvęs perduotas a n t r a m jau, t.y. kitam po J.Basanavičiaus, Vadovui Antanui Smetonai
  …skelbiame, o pirmąjį – na panašiai kaip Vilniaus įkūrėją Karalių karalių Vytenį karžygį, su visu jo Vytenio piliakalniu ant kurio Gediminui pilį statyt buvę pavesta, ar net šiuolaikinės Lietuvos pirmąjį Vadovą po
  Kovo 11-osios – Vytautą Landsbergį, kažkokiose “paraštėse” vos ne istoriniuose užribiuose t e b e l a i k o m).

  2. Valstybės Tarybos NUTARIMAS yra ir gražus, net žinote lietuviškas Žodis (jei dar nežinojome),
  Valstybės Taryba Vasario 16-tą n u t a r ė ir paskelbė, Lietuvos Taryba ji tapo jau kiek vėliau, buvusi
  deramai pervadinta (tad skolinys act arba palietuvintai “aktas”, vos ne (p)aktas, Vasario 16-tąi negarbė).

  3. Jau minėta, Vilniuje – priešingame tvarkomam Vytenio pilakalniui (su Gedimino pilies bokštu) Neries krante
  pamėtyta g ė d i n g o VALSTYBKULTŪRINIO šiukšlyno, jį derėtų sušluot.

  4. Apsikaupt yra dar gausybė vietų vietelių (ypač rengiantis garbingiausiam žygiui Kaune iki esamo Jono Basanavičiaus paminklo, Jo vardo Šile nuo Trijų sesių tilto per Nemuną kelius takelius a p s i v a l a n t), ir save, savą – išlikusią galbūt ir Vasario 16-osios n u t a r i m ą pasirašiusių ryžto dėka – lietuvišką mintį …s a v y 🙂

 2. Iš tiesų:

  Kas nutiko,kad Lenkijos Prezidentas atvyks ne Vasario 16d, o kitą dieną?

  • Dar nenutiko, – Vasario 16-oji mūsų Šventė, – šventadienis, kuris š v e n č i a m a s,
   o po Šventadienio d a r b a m s, ar savaitgalis ar ne, metas visuomet tinkamas.

   Kada nors juk Vasario 16-osios pradinę, esminę bei pagrindinę sąlygą – 1795 m. ABIEJŲ VALSTYBIŲ
   Unijos suardymo padarinių atstatymo pradžią – y p a č 1795 m. I Š L I K U S I Ų ir niekuomet nepakeistų nuo pat 1569 m. Liubline Abiejų Šalių nustatytų tarpusavio R I B Ų (sienų) de jure (ir ant fakto) galiojančių klausimą t e i s i š k a i ir abipusiai dorai (kaip išgyvenimo Unijos buvusioms ir esamoms teisinėms šalims)
   tvarkyti bus metas. Tai ir vasario 17 d. tam dera (kol dar yra administruojantis greta MŪSŲ ABIEJŲ šalių paliktus 1945 m. Potsdame “iki būsimo taikos susitarimo” plotus paskirtas tam t e i s ė t a s SSSR prezidentas M.Gorbačiov, t.y. 16-os 1945 m. buvusių sovietinių respublikų sąjungos, kuriai ir laikinam administravimui tarpe Lenkijos bei Lietuvos e s a m ų ribų ir pavedė JAV su Jungtine Karalyste priežiūrą).

  • Pikc:

   Na taigi reikia litwinams parodyti, kas čia svarbiausias – o tuo pačiu ir simboliškai nubausti už tai, kad jungtinės liberastų-libkonų (“konservų”)-komuiagų (“socdemų”) “progresyvų” pajėgos vis niekaip nesugeba Lietuvos paversti Lenkijos vaivadija. 🙂

 3. Pikc:

  “Taip pat vasario 17 dieną įvyks Lietuvos Prezidento Andžejaus Dudos vizitas.” – ėėėė…ke? Ką pramiegojau? 🙂

 4. Skalvis:

  Jeigu jau tikrai nirima kažko kilnaus, tai turėtų būti: Svarbiausias ir didžiausias valstybės šimtmečio minėjimo renginys – vasario 16 dieną, 12 val. S. Daukanto aikštėje rengiama plakatų TIESOS pakėlimo ceremonija, kurią 12.30 val. vainikuos visą šalį sujungsiantis bažnyčių varpų skambėjimas. Ši valanda pasirinkta neatsitiktinai – lygiai prieš 100 metų 12.30 val. dabartiniuose Signatarų namuose buvo pasirašytas Nepriklausomybės Aktas.” Bet kam tai rūpi !?!

 5. Č.Z.:

  Derėtų padėti po gėlės žiedą ir uždegti po žvakutę ant savanorių ,paaukojusių savo gyvybes,kapų.Kodėl jų niekada ir niekas neprisimena?O laužus užkurti derėtų ne Gedimino prospekte,o prie Neries upės.

 6. Prisimena, ir jie niekuomet nebus užmiršti. Vėlių metą nuvykite į Rasų ar Antakalnio kapelius (jie tuomet netekę dar).
  O Vasario 16-ta pagarba pagrečiui su niekaip nepripažįstamu VIS(!!?) p i r m u o j u mūsų valstybės Vadovu Jonu Basanavičiumi gali būti visų atiduota ir atokiau palaidotiems s a v a n o r i a m s, jų kapelius ir palei šiaurinį Rasų atitvarą, ties stogastulpiu Mečislovui Davainiui-Silvestraičiui susirast nesudėtinga:
  http://www.spaudos.lt/Knygnesiu_paminklai/knygnesiai/mecislovas_davainis.html
  kaip ir kiek atokiau (jau gryn keliasdešimt metrų pietų link nuo pagrindinių 1920 m. savanorių
  ir 1941 m. sukilimo dalyvių palaidojimų nauj. kapinėse) – Marcelės Kubiliūtės kapas, rasit:
  http://kariuomeneskurejai.lt/per-velines-pagerbti-ir-laisves-kovotojai/

 7. Skalvis:

  O tai visi tie gražūs žodžiai vienuolės Sadūnaitės adresu – vien pasimaivymas ? Niekas jos nepalaikot ? Juk Ji sakė: nebus Tiesos – nebus Šventės. Norit šventę švęst ! Bet kuria kaina ?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *