Kunigas R. Grigas. Visuomeninis transliuotojas. Informuoja ar indoktrinuoja ? (12)

Demonstracijos prieš JAV prezidentą D. Trampą, JAV | Alkas.lt nuotr.

Demonstracijos prieš JAV prezidentą D. Trampą, JAV | Alkas.lt nuotr.

2018 sausio 21 d. „Panorama“ vieną iš nedaugelio kartų greta protesto prieš Donaldą Trąmpą mitingo parodė ir jį palaikantį mitingą 🙂 Bet, kaip visada pagal „sistemos ideologijos“ papročius – santykiu maždaug 5 min. protestuojantiems kairiesiems (su eile jų pasisakymų, interviu) – ir 0,5 min. Trumpą remiantiems dešiniesiems (nė vieno jų atstovo pasisakymo). Ir taip visada. Nuolat transliuojamos tv žinios apie Lenkijos kairiųjų demonstracijas už „teisę“ į abortus, prieš vyriausybės vykdomą teismų reformą. Ir neteko matyti reportažų su Lenkijos tautininkų, krikščionių politiką palaikančiais renginiais. Ar tai reiškia, kad tokie Lenkijoje nevyksta? Ar labiau tai, kad pasirinkimas, kokią žinią, kokiu rakursu ir kiek laiko transliuoti priklauso nuo vyraujančios – leftistinės – ideologijos atrankos „sietelio“?

O kaip tada su objektyviu informacijos pateikimu ir žurnalistikos principu pateikti skirtingas nuomones?..

Kaip nuolatinis LRT žinių laidų žiūrovas, pageidaučiau tolygaus ir neutralaus informacijos pateikimo, nei tiesiogiai, nei tarp eilučių „nepadedant“ žiūrovui suprasti, kuri nuomonė ar pozicija „teisinga“ ar „neteisinga“. Kitaip informacija pamažu tampa indoktrinacija. Palikite informacijos vartotojams patiems nuspręsti, kokia idėjinė kryptis, politinė laikysena ar viešieji asmenys jiems priimtinesni. Labai nesinorėtų, kad nejučia sugrįžtų mano kartai dar pažįstamas žinių pateikimo metodas „viena partija (ideologija), viena tiesa“.

Pagarbiai – kun. Robertas Grigas
Laisvės kovų dalyvis,
Kaunas

Kategorijos: Laiškai Alkui, Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Visi įrašai, Visuomenė, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , , , .

12 komentarų

 1. Kiemsargis:

  O juk ne šiaip sau “LIETUVOS radijas ir televizija” buvo pervardyta į “nacionalinį” Ėlėrtė’ą”.

 2. Žemyna:

  Kai buvo tik rengiamasi pervadinti – išmesti iš pavadinimo Lietuvos vardą – teisintasi, jog, štai, egzistuoja BBC, tai kodėl jiems negalima (ar ne vaikiškas įgeidis?!)… gal net keletą mėnesių visuose komentaruose šaukėme, ar tik nesirengia prichvatizuoti, o tada šifruos, kaip tik į galvą šaus. Panašiai ir atsitiko – LIETUVOS TV pasisavino vienos nuomonės grupė…
  Demokratinėje valstybėje vieno ar kelių žmonių įgeidžiu galima pašalinti tai, kas vis dar primena pasauliui Lietuvos vardą, tuo tikslu galima iššvaistyti milžiniškus pinigus, kurių pareikalauja įvairūs biurokratiniai ne tik šalies vidaus, bet ir išorės reikalavimai… Net rytais mūsų nepažadina „Čia Lietuva, čia Lietuvos radijas”

  • Tai, kad jie ir neatspindi Lietuvos interesų, todėl logiška, jog atsisakė Lietuvos vardo.
   Pvz., pabandykite kada parašyti ar kokį atsiliepimą, ar paskambinti į LRT radijo 11 val. diskusijų laidą ir pamatysite: ten pageidaujami tik savi, t.y. jiems pritariantys ir gink die kokia mintis kritikuojanti.
   Laikas išvaikyti tą kontorą ir kad būtų Lietuvos visuomenės daugumos interesų, o ne visokių …. išmįslų atspindėtojai.

 3. Pikc:

  Kunigas teisus – bet juk šita indoktrinacija per “elertė” ne vakar prasidėjo – kaip “nuolatinis LRT žinių laidų žiūrovas” turėjo tą pastebėti. Ir apskritai, kokio velnio jis gaišta laiką toje dezos kloakoje? Beje, kas įdomu, lrt.lt portale dar kartais išlenda kas nors normalaus (pvz. V. Rubavičiaus tekstas: http://www.lrt.lt/naujienos/nuomones/10/200496/v-rubavicius-a-smetonos-reiksme-lietuvos-valstybes-atgimimui-ir-lietuvybes-itvirtinimui). Gal V. Laučiaus dėka? Bet kokiu atveju, “progresyvieji” suskubo piktintis (https://scontent.fvno3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/26219107_10214140175172365_241247719662623265_n.jpg?oh=efadc5a439df242b846029b9c2a7aaed&oe=5AE18E75) – o “elertė” šulai nusprendė portalą “optimizuoti”, nepasivargindami atsiklausti redaktoriaus V. Laučiaus (http://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/200478/lrt-pertvarko-portala-redaktorius-izvelgia-gresmiu). Panašu, kad visos “nepolitkorektiškumo apraiškos” bus užrauktos, o “ideologiškai neteisingi” darbuotojai – pakeisti “partijai ištikimais kadrais”.

 4. Ūla:

  Pritariu kun. Robertui Grigui. Taip pat į neviltį varo laida “Klausimėlis”. Kas čia toks “gudrutis” prodiuseris? Kažkodėl nesigirdi pedagogų ir juos ginančių balso. Šia laida galimai norima pasakyti, kad po 1990 m. piliečiai tapo protiškai neįgalūs?

 5. Tvankstas:

  Kalbėkim nekalbėję, bet LRT buhalterija kaip prilygstanti EBSW groupe buhalterijai, turėtų užgesinti homjaunuolių įkarštį pamokslauti Lietuvai po Seimo komisijos su valstybinėmis teisėsaugos institucijomis atlikto darbo.
  ‘Žadnost frajera gubila’.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: