Fondas „Švieskime vaikus“ Lietuvos vaikų darželių auklėtiniams įteiks šiuolaikiškus stilizuotus tautinius drabužius (3)

Fondas „Švieskime vaikus“ Lietuvos vaikų darželių auklėtiniams įteiks šiuolaikiškus stilizuotus tautinius drabužius | Fondo „Švieskime vaikus“ nuotr.

Fondas „Švieskime vaikus“ Lietuvos vaikų darželių auklėtiniams įteiks šiuolaikiškus stilizuotus tautinius drabužius | Fondo „Švieskime vaikus“ nuotr.

Fondas „Švieskime vaikus“ Lietuvos vaikų darželių auklėtiniams įteiks šimtmečio dovanas – šiuolaikiškus stilizuotus tautinius drabužius.

Šie metai yra labai didi ir graži šventė visai Lietuvai, todėl norėdamas įprasminti šventę darbais, labdaros paramos fondas „Švieskime vaikus“ dalį paramos skyrė mažųjų Lietuvos piliečių etninės kultūros edukacijai.

Fondas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga šalies vaikų darželiams įteiks ypatingą dovaną – šiuolaikiškus stilizuotus tautinius drabužius.

Dizainerio Juozo Statkevičiaus sukurtais drabužiais, mažyliai pasipuoš iki Vasario 16-osios, kuomet visa Lietuva švęs valstybės atkūrimo šimtmetį. Viso fondas pagamino ir padovanos net 18 tūkst. drabužių rinkinių mažiesiems. 887 valstybinius vaikų darželius pasieks po 20 drabužių rinkinių vaikučiams. Dešimt berniukų ir dešimt mergaičių pasipuoš kiekviename fondo savanorių aplankytame darželyje.

Dizaineris tautinius drabužius kūrė atsižvelgdamas į kiekvieno Lietuvos etninio regiono išskirtinumą, spalvas, audinių ir juostų raštus. Fondo projektas „Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio dovanos Lietuvos darželiams“ rengtas konsultuojantis su Lietuvos liaudies kultūros centro etnografais, etninių amatų puoselėtojais. Juozo Statkevičiaus sukurti kostiumai siūti Lietuvoje, naudojant kokybiškus Olandijoje pagamintus ir vaikučiams pritaikytus audinius. Specialiai šiam projektui, pagal autentiškus pavyzdžius Lietuvoje, išaustos šiuolaikiškos juostos. Aukštaitijos darželiams pagaminti 6592, Dzūkijos – 5132  Suvalkijos – 1172, Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos – 5104 tautinių drabužių rinkiniai. Pirmieji su šiais drabužiais susipažins Suvalkijos ir dalis Žemaitijos darželinukų. Vėliau, fondo savanoriai vyks į kitus šalies etninius regionus ir su dovanomis lankys valstybinius darželius.

„Norime padėti lėšų stokojantiems darželiams puoselėti etninę kultūrą, supažindinant darželinukus su tautiniais drabužiais. Manome, kad šis projektas padės darželiams, jų etninę kultūrą puoselėjantiems kolektyvams. Dovanojame tai, ką mažyliai galės naudoti savo pasirodymų, švenčių metu. Mūsų viena iš fondo misijų skatinti vaikų domėjimąsi etnine kultūra, ieškome būdų, kaip padėti šeimoms pamilti kultūros vertybių visumą, ugdyti tautinę savimonę, saugoti kultūros papročius ir jų savitumą“, – sako labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ direktorė Vaida Mandrijauskaitė.

Dizaineris savo darbą dovanoja ir sako, jog dirbęs neatlygintinai ir norįs parodyti, kad kiekvienas savo darbu galime ne tik puoselėti kultūrą, papročius bet ir įvairiais būdais puošti Lietuvą.

„Su didžiausiu malonumu kūriau vaikams, kurie tik pradeda kūrybingą pažintį su valstybe, jos istorija, papročiais ir pilietiškumu. Labai džiaugiuosi ištisus metus, praleidęs su mintimi, kad valstybės atkūrimo šimtmetį pradėsime spalvingai, susipažindami su kiekvieno Lietuvos etnografinio regiono spalvomis ir papročiais. Tai buvo labai sudėtinga ir įdomi užduotis, padarytas didelis istorinis darbas, neturintis analogo. Dirbome kruopščiai ir dėmesingai“, – sako J. Statkevičius.

Pasak jo, tautiniai drabužiai yra patogūs, lengvai dėvimi ir prižiūrimi.

„Manau, kad šis projektas, pagal jau sukurtą standartą turės tęstinumą vyresniems vaikams, paaugliams ir netgi suaugusiesiems“, – sako J. Statkevičius.

Prie šio projekto prisijungė per 100 savanorių iš visos Lietuvos. Projekto tikslas – puoselėti etninę kultūrą Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigose.

Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“ taip pat inicijuoja du ilgalaikius – tęstinius projektus: „Vaikų bibliotekėlė“, kurios tikslas aprūpinti Lietuvos bibliotekas, mokyklas, darželius, bendruomenes ir kt. įstaigas geriausiomis lietuvių autorių knygomis, bei „Mažųjų knygų bičiulių šventė“, kurios tikslas skatinti vaikus skaityti lietuvių autorių knygas ir pagal jas statyti spektaklius. „Švieskime vaikus“ įkurtas 2013 m. Fondo steigėjai – Lietuvos muzikantas, prodiuseris, aktorius Andrius Mamontovas ir kultūros mecenatas, politikas Ramūnas Karbauskis.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: