„Aktualioji istorija“: Ar tikrai Herodotas – istorijos tėvas? (video) (3)

Tomas Baranauskas ir Tatjana Aleknienė | Alkas.lt. nuotr.

Tomas Baranauskas ir Tatjana Aleknienė | Alkas.lt. nuotr.

Laidoje „Aktualioji istorija“ kalbamės su filologe, Antikos kultūros ir filosofijos tyrinėtoja, Lietuvos edukologijos universiteto profesore Tatjana Alekniene apie istorijos mokslo ištakas – pirmąjį istoriką Herodotą ir jo pirmtakus.

Kas pirmasis pavadino Herodotą „istorijos tėvu“ ir ar tikrai jis tokiu buvo? Ką reiškia žodis „istorija“ ir kokia prasme jį vartojo Herodotas? Kuo jo pasakojimas skyrėsi nuo Homero? Kas domino Herodotą, į ką jis kreipė dėmesį? Kaip Herodotas vertino dievų įtaką istorijai? Kodėl jis „nekritiškai“ perpasakojo legendas? Ar galima vadinti Herodotą ir geografijos bei etnografijos tėvu? Kaip jis vertino barbarus? Ar Herodotas keliavo po vietas, apie kurias rašė? Kuo Herodotas svarbus baltų istorijai?

Šiuos ir kitus klausimus aptariame laidoje.

Kategorijos: Aktualioji istorija, Alko radijas, Istorija, Kultūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .

3 komentarai

  1. Gerbiamas Tomai, malonu, kad galiausiai teko išgirsti teigiamos Herodoto “ISTORIJOS” vertinimą mūsų istorikais! Kalbant apie Herodotą buvo prabėgomis paminėtas ir Homeras, o kartu ir – neva Homero “ILIADA” BEI “ODISĖJA”! Atėjo metas surengti laidą apie mūsų protėvio arijų-baltų Krivių Krivaičio VANDENORIAUS epus “Iliadą” ir “Odisėją”. Tai yra vertingiausia LIETUVOS PRAEITIES ATKARPA!!! LIETUVOS ŠIMTMEČIO PROGA padovanok Tamsta ją ALKOS skaitytojams bei lankytojams!!! Prieš priimant vienoki ar kitokį sprendimą, patariu perskaityti mano knygą “PERKŪNAS”! LINKIU NUOŠIRDIAUSIOS SEKMĖS!

  2. Kas yra istorija? Lietuviškai tai PRAEITIS! Tad apie kieno praeitį- Lietuvių? Lietuvių kaimynų? Ar aplamai -pasaulio Praeitį kalbama?!

  3. Būtu labai grąžų, šiame portale, pažinti “TROJOS KARO” VERSIJĄ ir jo priešistoriją?!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: