N. Puteikis dėl pasisakymų apie A. Matonį apskųstas Seimo Etikos ir procedūrų komisijai (9)

Naglis Puteikis | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Naglis Puteikis | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Sausio 15 d. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis kartu su frakcijos nariu Laurynu Kasčiūnu kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, prašydami įvertinti, ar Seimo nario Naglio Puteikio pasisakymai nepažeidžia Seimo nario ir valstybės tarnautojo etikos reikalavimų.

2018 m. sausio 12 d. Seimo vakarinio posėdžio metu svarstant Seimo nutarimo „Dėl Lietuvos Respublikos laikinosios tyrimo komisijos sudarymo ir pavedimo jai atlikti Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos valdymo, finansinės bei ūkinės veiklos parlamentinį tyrimą“ projektą, Seimo narys N. Puteikis pasisakydamas ėmė lyginti Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) Naujienų tarnybos direktorių Audrių Matonį su Rusijos propagandistu Dmitrijumi Kiseliovu, nes esą abu jie transliuoja vienpusiškus reportažus ir neišklauso kitos pusės nuomonės. „Jūs turbūt nežinote geriausio Lietuvos propagandisto, lietuviško D. Kiseliovo, t. y. A. Matonio parengtų siužetų, kuriuose yra vienos pusės nuomonė, nepateikiant antros“, – kalbėjo N. Puteikis.

Gabrielius Landsbergis | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Gabrielius Landsbergis | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Seimo nario L. Kasčiūno teigimu, „tokiais ad hominem pareiškimais ir melagingais kaltinimais Seimo narys N. Puteikis diskredituoja visą Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos valdymo, finansinės bei ūkinės veiklos parlamentinį tyrimą ir sustiprina įtarimus, kad prisidengiant siekiu skaidrinti nacionalinio transliuotojo veiklą, gali būti mėginama perimti LRT ir jo kuriamų laidų turinio kontrolę.

Tačiau pažymėtina, kad šis Seimo parlamentinis tyrimastyrimas jokiu būdu negali ir neturi būti nukreiptas į LRT ir jo kuriamų laidų kontrolę bei atskirų žurnalistų kritiką. Visuomeninio transliuotojo nepriklausomumas privalo būti išlaikytas“.

„Atkreiptinas dėmesys, kad minėti Seimo nario N. Puteikio pareiškimai turi tyčios ir recidyvo požymių, nes tokius melagingus kaltinimus jis kartoja ne vieną ir ne du kartus. Pavyzdžiui, 2018 m. sausio 8 d. tiesiogiai transliuotoje „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Nuoga tiesa“, N. Puteikis, be kita ko, nepagrįstai kaltino LRT Naujienų tarnybos direktorių A. Matonį prekyba poveikiu.

Laurynas Kasčiūnas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Laurynas Kasčiūnas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Savo melagingiems teiginiams pagrįsti Seimo narys pateikė klaidinančią ir melagingą informaciją apie LRT televizijos laidos „Panorama“ rengtus siužetus apie planus statyti Trakuose autobusų stotį ir su tuo susijusias teisines aplinkybes. Šiuos siužetus Visuomenės informavimo etikos komisija ir Žurnalistų etikos inspekcijos tarnyba įvertino kaip nepažeidusius Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos kodekso nuostatų“, – sako G. Lansbergis.

Pasak parlamentarų, N. Puteikis nepateikė jokių konkrečių faktų ir argumentų savo teiginiams pagrįsti, todėl jo išsakyti kaltinimai yra vertintini kaip visuomenės klaidinimas ir šmeižtas, už kurį yra numatyta baudžiamoji atsakomybė.

Pagal Baudžiamojo kodekso 154 straipsnio 1 dalį, „tas, kas paskleidė apie kitą žmogų tikrovės neatitinkančią informaciją, galinčią paniekinti ar pažeminti tą asmenį arba pakirsti pasitikėjimą juo, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų“.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

9 komentarai

 1. Bartas:

  Mane, Lietuvos pilietį , labai suglumino Seimo atstovai. Vienas sako , kad vagiama Lietuvos RT, o kiti prieš – nevagia.
  Aš piktas, pažemintas. Negi tik aš vienas toks. Kur TIESA?

 2. grumstas:

  “Stukačiai ” elgiasi labai patriotiškai”: reikia skųsti kitą – oponuojantį, drumsti gyvenimą, niekinti , parodyti jį kaip nestabilios psichikos, kad kitiems būtų pamoka..

 3. Taip:

  Kas nutiko konservatorių partijai,kad užsispyrusiai gina LRT ir LRT Tarybos šleivą veiklą ? Kas nutiko sąžiningai ir vertybiškai veikiančiam politikui Kasčiūnui? Apgailėtina .kad ir J.E Prezidentė stojo į LRT gynėjų gretas nepastebint tai,jog Nacionalinis transliuotojas tapo ,,valstybė valstybėje”,o atsakingos valstybės institucijos netiria metų metais finansinės LRT būklės .Tad, kas neskaidriai valdo Lietuvos valstybę?

 4. Tvankstas:

  Kodėl taip aršiai konservatoriai puola gelbėti LRT ‘gerą vardą’ ?
  Tam, kad uždengti biudžeto vagių rują, įsiganiusią LRT, kuri klusniai vykdo konservatorių vienintelės teisingos nuomonės skleidimą kaip pamokslą tautai.

 5. markas:

  // Seimo narys N. Puteikis pasisakydamas ėmė lyginti Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) Naujienų tarnybos direktorių Audrių Matonį su Rusijos propagandistu Dmitrijumi Kiseliovu, nes esą abu jie transliuoja vienpusiškus reportažus ir neišklauso kitos pusės nuomonės. „Jūs turbūt nežinote geriausio Lietuvos propagandisto, lietuviško D. Kiseliovo, t. y. A. Matonio parengtų siužetų, kuriuose yra vienos pusės nuomonė, nepateikiant antros“, – kalbėjo N. Puteikis. // ————— Peržiūrėjus N. Puteikio pasisakymo video, niekur nerandu ko nors įžeidžiančio. Ar Lietuvoje kiseliovas paskelbtas kokiu nusikaltėliu, kad lyginti ką nors su juo prilygsta nusikaltimui, šmeižtui, ar įžeidimui? Ir ar kritikuoti matonio parengtus siužetus, vadinant juos vienpusiškais, yra nusikaltimas? Man atrodo, čia nėra jokio nusikaltimo. Išsakyta nuomonė apie siužetus. Jokio įžeidimo, šmeižto ar melo lyg ir nėra. Pavadintas matonis propagandistu? Bet visi, kurie skleidžia kažkokią tai tikslinę informaciją per žiniasklaidą yra propagandistai. Tai normalus apibūdinimas. Korporacijų atstovu matonis pavadintas? Korporacijos neįvardintos – tad kur čia mesta dėmė ant matonio? LRT pavadinta vagių šutve? Gal iš tikrųjų dalis LRT – vagių šutvė. Bet čia nėra jokios konkretikos, tad ir jokio įžeidimo ar šmeižto. Štai jeigu tyrimo rezultatas parodytų, kad viskas švaru, gal ir šmeižtas. Bet tam reikalingas tyrimas.

 6. Barbora:

  Puteikis teisus, dažnai per visuomeninį transliuotoją rodoma tik “viena pusė”, “viena tiesa”.
  Konservatoriai tokiu būdu nori užsitikrinti palankumą savo partijai.

 7. Agne:

  Sumaištis reikalinga konservatoriams, nagrinės, kaltins …. Kokią netiesą pasakė Puteikis? Kad LRT viena nuomonė viena tiesa?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: