K. Stoškaus. Viešas sveikinimas sesei Nijolei: Jūs parodėte padorumo standartą naujajai Lietuvai ir civilizuotam pasauliui (21)

Krescencijus Stoškus | asmeninė nuotr.

Krescencijus Stoškus | asmeninė nuotr.

Štai, kas yra naujiena. Šiandien, t.y. Sausio 13 dieną, per vieną rytą mes sužinojome daug neįkainojamų dalykų:

1) kas yra tikrai Drąsus žmogus, 2) kad tas žmogus yra tikrai Šventas, 3) kad tokį Vieną Šventą Žmogų tikrai turi Lietuva, 4) kad tas žmogus ne tik buvo disidentas ir politinis kalinys, bet ir dabar tikrai yra vienintelis patikimas kriterijus ir atspirties taškas visiems mūsų poelgiams vertinti, 5) kad tas žmogus tikrai yra visų padorumo nepraradusių žmonių sąžinės balsas ir 6) kad tas žmogus tikrai yra Nijolė Sadūnaitė, įgijusi galimybę prabilti ne tik į Lietuvą, bet ir į visą civilizuotąjį pasaulį, 7) kad tas balsas negalės būti neišgirstas, nes neteisybės įjautrintų žmonių Lietuvoje ir visame pasaulyje yra daug daugiau negu gali nujausti aptukusios širdys.

Panašu į stebuklą. Kaip ryškus meteoras ir skaidrus žaibas apniukusiame danguje Nijolė šiandien priminė skausmingą takoskyrą tarp teisės vardu prisidengusios laukinės fizinės prievartos prieš kūdikį ir Dievo vardu ginančio švento žmogaus teisingumo, kuriam atstovauja pati sesė Nijolė. Po atakų prieš kardinolą Vincentą Sladkevičių ir kitus teisuolius tai panašu į stebuklą. Kitur tai būtų sukėlę revoliuciją. O tai, kas šiandien sklido iš Seimo rūmų, nebuvo galima patikėti nei akimis, nei ausimis. Nebent protu.

Nijolė Sadūnaitė | Alkas.lt nuotr.

Nijolė Sadūnaitė | Alkas.lt nuotr.

Jau pačiu tiesiu ir visiškai atviru kalbėjimu Nijolė pradėjo atšventinti tuos seniai keiksnojamus rūmus. „Garbė Jėzui Kristui!“ – taip ji pradėjo savo kalbą. Suprantama, tai nebuvo paprasta, kitaip sakant, mitinginė kalba, kokias sakė Laisvės gynėjų šventės svečiai ir kiti dalyviai. Buvo viešas ir atviras (visų akyse dėstomas) pokalbis su aukščiausia Valdžia Dievo akivaizdoje. Nors kartais tai labiau priminė pokalbį su pačiu Dievu Prezidentės, Premjero ir Seimo akivaizdoje. Abu šie troškimai buvo gerai regimi. Nuogais faktais buvo išsakytas šis maldavimas: „Tik Jūsų rankose ši paslaptis. Leiskite bent pamatyti Deimantės kapelį!“

Ne techninė empatija, o moralinis atsiliepimas (atjauta). Reikia viltis, kad su šia Nijolės kalba prasidės moralinis atgimimas ne tik Seime, bet ir visoje Lietuvoje. Kaip giliai ir plačiai jis sieks, priklausys vien tik nuo to, kiek mums pavyks įveikti savo pigmėjiškumą, pajusti, sąžiningai pripažinti ir adekvačiai atsiliepti į Nijolės moralinį autoritetą, t. y. jos pasirinkto gyvenimo būdo ir viso jos pasaulio kilnumą bei didingumą. Mūsų pasaulis ją žeidžia taip pat skaudžiai, kaip ir Deimantę. Bet ji nesityčioja, nesikeikia, negrūmoja kumščiais, negrasina bręstančia revoliucija. Ji jau seniai įprato į smurtą atsakinėti meile ir gailestingumu. Todėl maldauja ir budina sąžinės likučius širdyse tų žmonių, kurie, matyt, tik iš senų romanų žino, kad kadaise yra galvota apie žmoniškumą ir kentėjimą kenčiančiojo kančia. Ji eina tuo keliu, kuriame Kristaus ir šv. Pranciškaus patirtys susijungia su M.Gandžio, A. Šveicerio humanizmu.

Nijolė Sadūnaitė | lrs.lt, Dž. G. Barysaitės nuotr.

Nijolė Sadūnaitė | lrs.lt, Dž. G. Barysaitės nuotr.

Įtemptas laukimas. Nesunku suprasti, kokioje apgailėtinoje padėtyje atsidūrė valdžios, seniai išsisukinėjančios nuo atsakymo į jos pateiktus maldavimus. Kadangi Lietuvoje nebūna savo kaltę pripažįstančių valdžios žmonių, naivu tikėtis, kad įvaryti į kampą jie staiga atsilieptų švaria sąžine ir nebandytų išsisukinėti pačiais naiviausiais ir paradoksaliausiais būdais. Bet jie privalėtų įsisąmoninti bent tai, kad pradanginto vaiko paslaptis anksčiau ar vėliau bus išaiškinta. Nusižengimai nepraeina be pasekmių, o paslaptys tam ir išlieka paslaptimis, kad be paliovos žadintų protus ir būtų atskleistos.

Tačiau, gerbiami ponai, neužmirškite, kad moraliniai žygdarbiai užkrečia labiau negu prakeikimai. Vienuolė Nijolė, Laisvės premijos laureatė, Laisvės premijos įteikimo ir Laisvės gynėjų šventės proga ne be pagrindo įpareigojo visą Lietuvą nekantriai ir įtemptai laukti valdžių atsakymo į jos mandagų maldavimą. Jis „papirko“ visus tuos mažutėlius, kurie Lietuvoje vadinami „patvoriniais“, „runkeliais“ ir daugybe kitų paniekos ir žeminimo vardų. Visi žino, iš kur atėjo tie į elitą pretenduojantys nuvorišai, ir jaučiasi svetimi, atstumti, apgauti, mulkinami, kurie kenčia dėl šio gyvenimo neteisybės, paniekos, nuolat patiriamų skriaudų, kuriems dar nėra išblėsęs padorumo ir teisingumo troškulys, kurie veržiasi į tiesą pro melo ir manipuliacijų pinkles. Su tuo nekantrumu pirmiausia teks susidurti tiems, kuriems moralė yra ne šio pasaulio dimensija. Jau dabar jiems tikrai teks susigūžti, kai vėl mėgins kandidatuoti į valdžios postus.

Niekada ir niekur ši takoskyra negali ir neturi būti užmiršta.

Tad budėkime.

Visi. Ir jūs, Tiesos.lt svetainė, ir visa Tiesos liudytojų ir gynėjų komanda.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .

21 komentaras

 1. Kemblys:

  Kodėl tau akių nebado Kedžio ir ūso, pagrindinių įtariamųjų iš abiejų pusių, keistos mirtys?

 2. Vidmantas:

  Matom, kad ir tautinį portalą pasiekia trolių pastangos, tikriausiai ir jiems labai nesaldu kaip ir visam niekdarių elitui.
  Duok Dieve, kad sesuo Nijolė savo sukurtu stebuklu šitoj iliuzionistinėj valstybėj prikeltų žmones, kad tiesos spindulys pažadintų praregėti nereginčius ir susimąstyti nemąstančius.

 3. Tvankstas:

  Sesuo Nijolė Sadūnaitė pasakė A – kur Deimantė Kedytė, gyva ar negyva, tada kur kapas ?
  Kada atsakys už mergaitės išplėšimą iš senelių ir neatmestiną nužudymą visos išplėšimo operacijos 240 policininkų vadovas, tų dienų vidaus reikalų ministras, šiandien premjeras S. Skvernelis padėtyje – eisiu į prezidentus, juo tapęs atsakysiu ?
  Kodėl prezidentė D. Grybauskaitė begėdiškai meluoja ‘aš nežinau’, jei išplėšimo operacijai pritarė ir pritaria ?
  Pridursiu – V. Rubavičiui, rašančiam apie tai, grąsinimai mirtimi yra netirtini veiksmai pagal Lietuvos policiją premjero S. Skvernelio laikmečiu ?
  Bylos žmonėms, Garliavos įvykiuose stovėjusiems D. Kedytės pusėje, ir jų neabejotinas suklastojimas pagal drg. J. Stalino mylimojo SSSR vyr. prokuroro A. Vyšinskio aksiomą demokratiniame centralizme ‘duokite mums žmogų, o straipsnį mes jam surasime’ yra teisės pagrindas GAYSTAPO totalitarinėje liberalizmo diktatūroje Lietuvoje artėjant 2018.02.16 ?
  Su šitom nežiniom pasitinkame Lietuvos Atkūrimo 100-metį kaip normalią būseną sodomitinėje ‘nezabudkių’ elito diktatūroje, kur iškrypėliškos aistros ir jų dengimas visomis Lietuvos Respublikos teisėsaugos pajėgomis yra kasdienybė.

 4. jonas:

  pagarb gerb. Stoškui.PAGARBA ALKUI, KAD NEŽIŪRINT PSAULĖŽIŪRINIŲ SKIRTUMŲ, PASKELBĖ SES.NIJOLĖS KALBĄ. AČIŪ, GERBIAMAS JONAI

 5. Skalvis:

  Alia, bet tikrai: jei ne Sadūnaitė – visi, su šypsenomis ir laimingi, kartu giedodami Tautinę giesmę, būtume gražiai, kartu su tais pačiais valstyvės iškrypėliais, atšventę sausio tryliktąją ir laukę visi kartu šventos vasario šešioliktos – , bet ne. Viskas ” sugadinta”. Bet: ko verta tokia tauta, kuri tik vieną tikrą Žmogų teturi ?

 6. Bartas:

  Žinot ką. Aš bijau dėl Nijolės Sadūnaitės…..

  • aha:

   O tu nebijok. Jos nesutvarkė tais laikais aršūs KGBistai (kalėjime kriminaliniai laikė ją pagarboj, kaip “nuvariusią padvodkę”), tai ką dabar padarys mūsų išsikvėpeliai padlaižiai? Taigi pagal veiksmus matosi, kas ko imsis… Skvernelis pats pirmas užpakalį užsikūrė…

  • O kas čia jau tokio baisaus įvyko, kad derėtų “dėl jos bijoti”. Grybauskaitė išeidama iš Seimo Sadūnaitei į jos klausimą jau atsakė, kad niekada nežinojo ir dabar nežino kur yra mergaitė. Skvernelis žurnalistų paklaustas dėl mergaitės sakė, kad tai, ką ji sakė, yra melas. Tuo yra Skvernelio prasitarta, kad jis turėjo žinių apie mergaitę. Beliko Seimas. Manau, kad jis geriausiu atveju galėtų nutarti išklausyti Seime Skvernelį tuo klausimu. Šis paaiškins, kaip ir iki šiol sakė, kad, kaip teisiškai priklausė spręsti, teisėsaugos organai mergaitę perdavė motinai. O kur ir kaip mergaitei gyventi spręsti jos motinai, juk jai motinos teisės atimtos nebuvo. Be to, privačių asmenų saugumo sumetimais duomenys apie juos viešai neskelbtini. Tad taip klausimas – kur mergaitė – galėtų ir pasibaigti…

 7. Donatas Zuolys:

  Tikrai tam nuosirdziai pritariu. Man siaubas apeme, kai teko paskaityti piktus komentarus Nijoles Sadunaites adresu. Reiskia “raganu medziokles” entuziastu dar apstu. Iskovota laisve be teisybes – beverte.

 8. ALDONA:

  NIJOLE SADUNAITE YRA DIEVO SAUGOMA IR NEREIKIA DEL JOS BIJOTI,JI YRA TIESOS IR MEILES SKLEIDEJA

 9. Algirdas Laurinaitis:

  Pagarba poniai Nijolei Sadūnaitei!

 10. Tas:

  Pagarba Dievo Zmogui N.Sadunaitei.O uz teisinga ir ryztinga straipsni aciu K.Stoskui.Nemazai laiko tures nuteketi, kol Lietuva issivaduos is kreivu veidrodziu karalystes.Tik Dievas padejo ir suteike mums stiprybes pasiekti nepriklausomybe.Su Dievo pagalba ir musu Lietuva apsivalys.

  • Tvankstas:

   Prisiminkime pasakymą : ‘neminėk Viešpaties vardo be reikalo’.
   Noriu duoti nuorodą į dr. Algimanto Lebionkos blogą ir ten esantį straipsnį ‘Globalistinė Pranciškaus ir Guterres dvievietė su vairininku Sorošu’.
   Antonio Guterres yra JTO generalinis sekretorius.
   Apie G. Soros galite pasiskaityti pasigūglinę ‘soroskooptbrussel pdf ‘(Soros perka Briuselį), turėsite supratimą apie viršvalstybinį ES valdymą pagal vieno žmogaus norus ir nurodymus.
   Vasarą atvažiuosiantis į Lietuvą Pranciškus tikėtina pasiūlys masiškai priimti afrikiečius.
   Man norisi užduoti klausimą Vatikanui ir popiežiui : kodėl neapgyvendinti kokių 2-4 tūkst. pabėgėlių musulmonų iš Afrikos ir ‘integruoti’ į visuomenę pačiame Vatikane, gauti multikultūrinį praturtinimą, bent iš tų, kuriems nuplauna kojas popiežius, leisti jiems susijungti su šeimomis Vatikane.
   Kodėl tas ‘integracinis procesas’ turi vykti Vokietijoje, Lenkijoje ar Lietuvoje, bet ne Vatikane ?
   Kodėl Pranciškus priima iš Bolivijos prezidento (socialisto) Nukryžiuotąjį ant pjautuvo, atsirėmusio kojomis, kodėl satanistiniai simboliai jam teikia malonumą ?
   Visais laikais popiežius stojosi už katalikus, krikščionis, gynė juos nuo islamo veržimosi į Europą, buvo pasipriešinimo dvasinis vadovas, ir kodėl dabar Pranciškus gina musulmonus, nutylėdamas katalikus, krikščionis ?
   Šiandien katalikas Lietuvoje turi galimybę tikėti Dievą, bet popiežius veda jį į pražūtį.
   Su Dievo pagalba, bet tai nereiškia šiandien Vatikano ir Pranciškaus ‘pagalbos’, tik dvasinį nusiginklavimą prieš musulmonų užkariautojų ordas.

   • Kęstutis:

    … krikščionys visą laiką buvo mokomi būti vergais, nusižeminę ir jei popiežiuks lieps, tai jie ir prieš musulmonus klupės ir liankams lenksis, tik lauks kol dievuliuks jiems padės… Be to jau ir “nauji tikėjimo vėjai” papūtė. Musulmonai mėgina įrodyti, kad jie yra tikrieji Kristaus pasekėjai, jie išlaikė “tikrąją” krikščionybę, jie tikrieji krikščionys, palestiniečiai yra tikrieji Jeruzales gyventojai, jie niekur nebuvo išėję ir čia visada gyveno (kavkaz.ru). Lietuvoje jau irgi turime pasekėją Letą Palmaitį. Tik paskutiniu metu pritilo, gal jau pas Vėliną nukeliavo, kad jį Perkūnas….
    Iš krikščionybės žmonijai naudos tiek, kiek ir iš laukinio kapitalizmo – atgyvenos, skęstantys “titanikai”…

    • Bartas:

     “Aš kaltas, aš kaltas, kaltas, kaltas..”….!!!!!
     Manau, kad tai ir “papjovė” Lietuvių Tautą.
     Vien tik “rūpintojėlis” ką reiškia. Garukui (lietuviui) ant galvos erškėčių vainikas (skauda?) , veide kančia , neviltis. Gal pasikarti? Aš kaltas, kaltas….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: