Teisingumo ministerijoje atidaryta Sausio 13-osios įvykiams skirta nuotraukų paroda (0)

Artūras Rimkevičius | asmeninė nuotr.

Artūras Rimkevičius | asmeninė nuotr.

Ketvirtadienį, sausio 11-ąją, Teisingumo ministerijoje atidaryta Kauno dailės gimnazijos mokytojo, Kauno kolegijos J. Vienožinskio menų fakulteto dėstytojo, tragiškų Sausio 13-osios įvykių liudininko ir Parlamento gynėjo Artūro Rimkevičiaus nuotraukų  paroda.

„Mano 13 dienų“ – taip savo parodą pavadinęs autorius pastebi, kad, 1991 metų sausio 12-osios vakarą atvykęs iš Kauno į Vilnių, čia 13 dienų ir naktų saugojo Parlamento rūmus. „Išvažiuodamas iš Kauno pasiėmiau tik lazdą, tiksliau, dalį kastuvo koto, kurį įsikišau į rankovę, ir fotoaparatą „Liubitel“. Abiejų prireikė. Lazda teikė saugumą, o fotoaparatu fiksavau aplinką. Šiandien tos fotografijos primena intensyviai išgyventus jausmus“, – apie nuotraukas ir savo išgyvenimus pasakoja autorius.

Dailininkas iš to meto įvykius įamžinusios fotojuostos nuotraukas ryžosi išspausdinti tik prieš kelerius metus. Ši 13 nuotraukų paroda iki šiol buvo eksponuota tik Kauno kolegijos J. Vienožinskio menų fakultete ir Rokiškio J. Keliuočio viešojoje bibliotekoje.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: