Siūloma Vilniaus Latvių gatvę pervadinti Boriso Nemcovo vardu (14)

Borisas Nemcovas | wikipedia.org nuotr.

Borisas Nemcovas | wikipedia.org nuotr.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybės tarybą ir merą, prašydamas iki Vasario 27 d., kai minėsime trečiąsias Boriso Nemcovo nužudymo metines, pradėti Vilniaus Latvių gatvės pervadinimo Boriso Nemcovo gatve procedūrą.

„Nors Vilnius visada buvo ir, tikiu, kad bus užuovėja kovojantiems už demokratišką Rusiją bei visą posovietinę erdvę, tačiau iki šiol laisvės sostinės persekiojamiems ir engiamiems kaimynams idėja nėra tinkamai įamžinta. Geriausias būdas tai padaryti būtų įamžinti Boriso Nemcovo atminimą jo vardu pervadinant Latvių gatvę, kuri veda į Rusijos Federacijos ambasadą, – sako G. Landsbergis, – Borisas Nemcovas buvo vienas tų Rusijos opozicijos lyderių, kuris ne tik tvirtai ir be kompromiso gynė vertybes, kuriomis tikėjo, bet ir visada pasisakė už demokratišką, modernią, europietišką Rusiją. Valstybę, kuri palaikytų civilizuotus santykius su savo kaimynais, nesikištų į jų vidaus politiką, nesiektų apgaule ir jėga užimti jų teritorijų“.

B. Nemcovas buvo šaltakraujiškai nužudytas visiškai šalia Kremliaus 2015 m. vasario 27 d. Iki nužudant jis rengė pažymą apie slaptus Rusijos Federacijos kariuomenės veiksmus prieš Ukrainos teritorinį vientisumą Kryme ir Rytų Ukrainoje. Tie, kurie tai padarė, tikėjosi, kad nužudydami B. Nemcovą – nužudys tiesą ir vertybes, už kurias jis stovėjo, sutriuškins demokratinę Rusijos opoziciją. Tačiau viskas įvyko priešingai – tiesa dėl Rusijos veiksmų Ukrainoje aiški, o jaunų žmonių dėka demokratinė opozicija Rusijoje yra stipri ir susitelkusi kaip niekados iki šiol. B. Nemcovas ir jo auka tapo tikrų tikriausiu kovos už demokratiją Rusijoje simboliu.

2016 m. vasario 24 d. Vilniaus miesto savivaldybės taryba priėmė rezoliuciją „Dėl Boriso Nemcovo atminimo įamžinimo“. Šioje rezoliucijoje buvo numatyta, kad savivaldybės administracija parengs visus reikiamus sprendimus B. Nemcovo atminimo įamžinimui, jo vardu bus pavadinta gatvė arba skveras. Deja, iki šiol realių veiksmų nėra imtasi, tarybos priimtos rezoliucijos idėjos neįgyvendintos ir B. Nemcovo atminimas nerado vietos Vilniaus miesto erdvėse.

Pavyzdžiu galime pasitelkti Jungtinių Amerikos valstijų sostinę Vašingtoną, kurios taryba 2018 m. sausio 10 d. pervadino gatvę šalia Rusijos Federacijos ambasados Boriso Nemcovo gatve.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

14 komentarų

 1. Belekoks:

  Kas kvailiau sugalvos nei tatos draugeliai. Mes nieko nežinome apie savo asmenybes (pradedant prezidente), tai ką mes galime žinoti apie Nemcovus, Navalnus ar Valcmanus.

 2. Skalvis:

  Siūlau Vilnių pervadinti Nemcagradu !

 3. LosAngeles:

  o tai kuo nusikalto kaimynai latviai, kad is ju varda ‘atimame’ ir atiduodame kazkam? kuo jis geresnis uz kaimynelius

 4. Žemyna:

  Kad ir kaip pritarčiau minčiai kokiu nors būdu pažymėti šios Kremliaus aukos atminimą, tačiau Latvių g. … Ar negana to, kad joje jau yra jų ambasada?
  Atkreipkite dėmesį į visus šio rajono gatvių pavadinimus – juose viskas – ir miesto bei jo žaliųjų plotų plėtros ir jų madų, ir Lietuvos kunigaikščių, ir jų medžioklių istorija, ir baltų genčių atminimas –
  Birutės, Kęstučio, Liubarto, Traidenio, Treniotos, Vykinto, Vytauto; Geležinio Vilko; Karaimų, Latgalių, Latvių, Žiemgalių; A. Mickevičiaus, D. Poškos; Bebrų, Danielių, Elnių, Erelių, Gulbių, Gervių, Lapių, Lokių, Lūšių, Sakalų, Stirnų, Stumbrų gatvės…
  Juk tai būtų dar vienas žingsnis į istorinės atminties trynimą! Jau ir taip kiek medinukų trumparegiai, nematantys po jų kojų esančio aukso, sunaikino!
  O ką jau kalbėti apie tai, kad tai mano ir mano bendraklasių vaikystės gatvė su visais ten gyvenusiais nuostabiais to meto Vilniaus brangakmeniais! Tačiau NT vystytojai sugebėjo (o miesto architektai leido!) sutrypti ten tiek medinės architektūros paminklų, taip pat ir nuostabų mano vaikystės kiemą – abu kiemo medinukus su dailiomis langinėmis bei priebučiais, jame buvusią pavėsinę su šuliniu po gražiausia stogine. O dabar dar ir vardo mūsų vaikystės gatvės neliks…

  Siūlyčiau pastatyti ten didžiulę nužudytojo skulptūrą veidu į tą ambasadą – kad jo akys gręžte gręžtų, žadintų ten beplušančių žmoniškumą…

 5. Kiemsargis:

  Nu ,Anūkas vėl pasireiškė. Kuo jam braliukai latviai neįtiko?

 6. Bartas:

  Oi tas anūkėlis, oi išdykėlis. Tikriausiai senai nebuvo ant nusiraminimo kėdutės.
  Neklausykit ką jaunuolis tauškia. Jis labai nori dėmesio.

 7. markas:

  O kada gatvę prie Lenkijos ambasados pervadins į S. Banderos? Arba gatvę palei Pilsudskio “kapą”. Absurdą parašiau?.. Niekaip nesusiję šie dalykai?.. Gal ir nesusiję – S. Bandera žuvo nuo sovietų pasiųsto žmogžudžio rankos… Ir tai buvo seniai, seniai… Bet visa kita aktualu: kovojo už laisvę Lenkijos okupuotoje Ukrainos dalyje. Istorinis teisingumas to kaip ir reikalauja.

 8. Aha:

  Na ir kam tie cirkai? Anukelis dedules ruporu tapo? Gal jau gana tom nesamonem uzsiiminet? Kodel JAV sitaip pasielge man viskas aisku, o kam mums to prisireike? Gal cia kokios varzytuves is serijos, kas kvailiau ka sugalvos?

 9. jacob:

  manau Lietuvai latviai yra nepalyginamai daugiau nei nemcovas, o mėgdžioti ameriką tikrai ne visad būtina

 10. Vladas:

  Ar tikrai tiek daug žinome apie tą heroizuojamąjį iš Sočio, kilusį B.Nemcovą. 2009-aisiais jis kandidatuodamas į Sočio merus už 200 tūkstančių JAV dolerių kyšį žadėjo, jei bus išrinktas meru daryti viską, kad Sočio 2014 metų Žiemos olimpinės žaidynės būtų sužlugdytos ir perkeltos į antrą vietą 119-oje Tarptautinio Olimpinio komiteto sesijoje Gvatemaloje užėmusį Pietų Korėjos Pjongčango miestą. Beja, jau palyginti greit šiame mieste nuo vasario 9 iki 25 d. ir vyks tik sekančios po Sočio Žiemos olimpinės žaidynės… ir tai dėka, kad mūsų šlovinamasis B.Nemcovas tuomet nebuvo išrinktas Sočio meru.

 11. nesupratau:

  kuom latviu pavadinimas neitiko? pusdurniai, ar galima taip lengvabudiskai kaimynu negerbt, kam cia tokios idejos kyla?

 12. omen:

  Visai su proru susiįyko, kas tasčNemcovas toks, kad vardu gatvę pavadinti ?
  Čia iš savo nusenusio senio išmoko, visaip rusams kenkti, gatvę kur tandasi jų ambasada pervadinti amerikosų pakaliko, marginalo vardu. Žemiau nei žema.

 13. Agne:

  Protu suvokti sunku! Kas tokią nesamonę sugalvojo?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: