Kunigas R. Grigas. Prarasdami šventumo, išskirtinumo nuojautą, mes prarandam esminį žmogiško gyvenimo dėmenį (3)

Kunigas Robertas Grigas TALKOS mitinge prie Vinco Kūdirkos paminklo Vilniuje 2017-09-22 d. | J. Česnavičiaus nuotr.

Kunigas Robertas Grigas | J. Česnavičiaus nuotr.

Kokiam savo tėvynę gerbiančiam lietuviui, nors ir verslininkui, galėtų ateiti į galvą valstybės atkūrimo 100-mečio simboliką spausdint ant šikpopierio?!

Ukrainiečiai spausdina ant tualetinio popieriaus kremliaus atributiką, bet jų santykis su agresoriumi taigi kitoks, negu mūsų su šimtmetį mininčia savo šalimi…

Atgimimo pradžioje į Vilnių buvo atvykusi kažkokia vokiečių pankroko grupė, ir jos vyrukai, pačiupę mūsų neseniai atsikovotąją Trispalvę, šokdami scenoje, švaistėsi ja sau kažkur aplink klyną… Kilo didelis skandalas, ir dainininkams teko viešai atsiprašinėti – girdi, nežinojome, kad ta vėliava jums tokia svarbi…

Sveikiname Lietuvą! | R. Grigo nuotr.

Sveikiname Lietuvą! | R. Grigo nuotr.

O štai dabar mes patys grūdame į vieną nureikšminančią lentyną – tautinius simbolius ir buitines banalybes, didvyrių kraują ir prekybinius reikalus…

Lietuvos dvasios riteris Algirdas Patackas nepavargdavo priminti, kad prarasdami  sacrum t.y., dalykų šventumo, išskirtinumo nuojautą, mes prarandame esminį tikrai žmogiško gyvenimo dėmenį. Tai verta pergalvoti, pasitinkant Lietuvos atkūrimo šimtmetį.

Kun. Robertas Grigas
Laisvės kovų dalyvis, „TALKA kalbai it tautai“ tarybos narys
Kaunas, 2017-01-10

Kategorijos: Laiškai Alkui, Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .

3 komentarai

 1. Laima:

  Šiandien vedžiau savo 7 ir 9 metų anūkus į Sausio 13-osios bėgimo trasą – jų tėtis bėgo visą distanciją, o jiems, kaip nusprendė šeimos taryba, pakaks 1 km 100 m distancijos, todėl laukėme atbėgančio tėčio jau Karoliniškėse. Mačiau bėgančiųjų koloną ir džiaugiausi – kiek jie nešėsi Trispalvių ir Vyčių! O mes, stovintieji, šaukėm Lietuva! Neteisūs tie niurgzliai, kurie sako, kad dabar žmonės nebe tie, kaip per Sąjūdį. Ir tada buvo ir vienokių, ir kitokių, ir dabar taip yra. Skirtumas tas, kad tada dar nebuvo tokių grynuolių, kurie tikrai žinotų, kad kitaip ir negali būti – Lietuva turi būti ir yra laisva. Jie jau užaugę laisvi. Tada tokių žmonių kaip kunigas Robertas dėka mes išlaikėme tikėjimą, kad Lietuva gali būti vėl laisva, o dabar jie tai tiesiog žino. Kai šitie žmonės ateis į valdžią, daug kas pasikeis. Dabar dar tebevaldo užaugę nelaisvėj, jų sparnai pakirpti. Jie moka prisitaikyti. Kai ateis tie, kurie bėgdami 9 km nešasi Lietuvos vėliavą ne todėl, kad kažkas liepė, o todėl, kad tai jų šventė, tada pasikeis mąstymas. Biblijoj sakoma, kad turi praeiti 40 m. Tai apie 2030-uosius, kai Lietuva minės 600-ąsias Vytauto Didžiojo karūnavimo metines?

  • jonas:

   bijau, Laima, kad tie tauruoliai niekada neateis į valdžią. Tokie visada bus paraštėje- iš kurių tyčiosis “mūsų”jakilaičiai ir tapinai (juos gi pakeis jų vaikai). Bijau, kad jūsų anūkams visada teks būti disidentais- savo laisvoje( ? )Tėvynėje.
   …o kaip labai norėčiu, kad taip nebebūtų

 2. Elgetas:

  Aš ten buvai, kai Tamsta lotyniskai davei visuotinius atlaidus.Su gilia pagarba Tau ir Baznyžnučiai, busiu priverstas” sunaikinti Jezu ir Kristu.Kai tenka rinktis is dvejų neimanomų, renkuosiu Lietuva:
  US- Rugiai. Tai irgi dievas, kaip ir karves pienas, kuris daug daug kudikių išgelbejo.Aš dekingas vuskupų konverencijai,kuri Tevynę paskyre Vilties Marijos globai.
  Jieva ir Angelas, stai su kuo 2000 metu kovoja krikscionys.Dar daugiau, pamatykit visa idijotizma:
  Catholica
  Orthodox
  Ca- zmona
  X moses
  Tho Lutauras is senos mozuru pasakos.
  2000 metu popai ir kunigai, negali isiaskint- Moze vyras ar moteris.Va ju teologinis gincas.Kadangi popiezius neekskomunikavo ir neprakeike lenku Gniezno arkivuskupijos- Baznycia turi buti sugriauta.
  Velniam mums Bukas dievas idijotas, kuris mano poteriu nesupranta.Ar tu Jezui meldiesi, ar veniui, ar kelmui- visvien i katilą pas Brazauska.Tai ne trenko kunigo bludas, o Vilniaus vyskupas ir Lenkijos arkivyskupas. Kartu su ju virsininku Vatikane- tokiu paciu eretiku ir ju durnu dievu.
  O ka- galiu kiek nori piktzodziaut- visvien Jezus nesupranta.
  Kunige, reiškiu gilią pagarbą, ir sveikinu su 100 mečiu: Elgetas.
  Atejau.
  PS. Kunigas yra kareivis, dvasininkas Papartis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: