Estijoje simboliniu bėgimu minėta Lietuvos laisvės gynėjų diena (0)

kam.lt, T. Naudužo nuotr.

kam.lt, T. Naudužo nuotr.

Sausio 11 d. Baltijos gynybos koledžo (Estija) Jungtinio vadovavimo ir generalinio štabo karininkų kurso studentai ir koledže tarnaujantis kontingentas organizavo simbolinį bėgimą „Gyvybės ir mirties keliu“ skirtą atminti Lietuvos laisvės gynėjų dieną – Sausio 13-ąją.

Bėgime su savo šalies simbolika dalyvavo daugiau nei 50 studentų, jų šeimų narių ir dėstytojų iš 14 šalių: Estijos, Gruzijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Moldovos, Ukrainos, Švedijos, Vokietijos.

Susirinkusieji ir bėgimo dalyviai tylos minute pagerbė 1991 m. sausio 13 d. aukų atminą.

Baltijos gynybos koledžas yra vienintelė NATO šalių Europoje karinė mokymo įstaiga, organizuojanti operacinio lygmens vadų parengimą anglų kalba. Tai bendras trijų Baltijos šalių projektas, užtikrinantis aukštesniųjų karininkų parengimą. Šis koledžas aukštai vertinamas daugelyje NATO šalių, todėl tobulintis į šį koledžą siunčiami ne tik Baltijos šalių karininkai, bet ir kitų valstybių karininkai. Šio koledžo kursuose mokosi atstovai iš 18 valstybių. Lietuva finansuoja Ukrainos, Azerbaidžiano, Armėnijos, Gruzijos ir Moldovos studentų mokymąsi koledže, taip suteikdama šiems studentams galimybę kartu mokytis ir perimti gerąją praktiką iš Baltijos ir kitų NATO šalių.

kam.lt, T. Naudužo nuotr

kam.lt, T. Naudužo nuotr

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: