Sausio 12 d. Laisvės gynėjai pašventins Lukiškių aikštę (13)

J. Česnavičiaus nuotr.

J. Česnavičiaus nuotr.

Sausio 12. d 10 val. Lietuvos Respublikos Seime prasidės iškilminga Laisvės gynėjų rikiuotė ir jų susitikimas Kovo 11 aktų salėje. Pasibaigus susitikimui, 16 val. nuo Seimo rūmų prasidės Laisvės gynėjų ir visuomenės eisena iki atnaujintos Lukiškių aikštės. Eisena vyks su deglais ir nužudytų bei nukankintų per sovietmetį Lietuvos patriotų paveikslais.

Atvykus į aikštę, bus padėtos gėlės prie šalia buvusių KGB rūmų esančio paminklo ir aikštėje prie kryžiaus. Svarbiausias veiksmas vyks Lukiškių aikštėje, Šimtmečio rato centre. Čia bus simboliškai įamžintas per amžius kovojusiųjų ir žuvusiųjų už Lietuvoslaisvę atminimas. Tuo tikslu į kapsulę sudėta nedidelėse dėželėse 60 relikvijų, žemės žiupsnių iš įvairių Lietuvos ir kitų šalių vietų. Relikvijos ir žemė paimtos: iš Žalgirio ir Saulės mūšio vietų, Gedimino kalne rastų sukilėlių palaikų užkasimo vietos, 1831 m., 1863 metų valstiečių sukilimo kapaviečių bei Kryžių kalno, Širvintų ir Giedraičių mūšių su lenkais vietų, nežinomų karių, žuvusių 1918-1921 metais, kapų, bei iš didžiausių partizanų mūšių su okupantais ir jų žūties vietų, o taip pat generolo Adolfo Ramanausko-Vanago, Juozo Lukšos- Daumanto ir jo giminės, Antano Kraujelio ir kitų laisvės kovotojų, Rainių miškelyje nukankintų patriotų, Sausio 13-osios, Medininkų aukų bei kitos šventenybės.

Kapsulė su išvardintomis šventenybėmis ir kita, mažesnė, su atitinkamais dokumentais, bus pašventintos ir palaidotos suformuoto rato centre. Ant kapsulių dangčių užrašyta 1918.02.16- 2018.02.16 d. Virš palaidptų kapsulių bus uždėtas marmuro dangtis su užrašu: PER AMŽIUS KOVOJUSIEMS IR ŽUVUSIEMS UŽ LIETUVOS LAISVĘ.

„Ši vieta Lietuvos sostinėje turės tapti šventa. Vasario 16 dieną Lietuvos 100 m. jubiliejaus proga į aikštę kviečiame piliečius iš visos Lietuvos. Tikimės Lietuvos jaunimo ir meno žmonių, šviesuomenės paramos. Reikalausime, kad iki 2018 m. vidurio būtų iki galo sutvarkytas pagal projektą šimtmečio rato memorialas, o iki 2019 m. vasario 16 dienos greta jo kad iškiltų skriejančio Vyčio skulptūra. Pakvieskite į renginį savo šeimos narius artimuosius, bendražygius. Organizacijų atstovus kviečiame ateiti su vėliavomis bei  transparantais“, – sako vienas iš šių iškilmių rengėjų – Laisvės kovotojų sąjungos garbės pirmininkas, „TALKA kalbai ir tautai“ narys Jonas Burokas.

Renginio rengėjai: Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga (LPKTS), Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrija (LPKTB), Lietuvos laisvės kovotojų sąjunga  (LLKS),  Nevyriausybinių organizacijų koordinacinė taryba (NOKT), Asociacija „Talka kalbai ir tautai“, Nepriklausomybės gynėjų sąjunga  (NGS), Sausio 13 brolija, Lietuvos Sąjūdis.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: