Ant Vilniaus Tauro kalno įsikurs Nacionalinė koncertų salė (6)

Liana Ruokytė-Jonson (Jonsson) ir Remigijus Šimašius pasirašė sutartį

Liana Ruokytė-Jonson (Jonsson) ir Remigijus Šimašius pasirašė sutartį

Vilniuje ant Tauro kalno vietoje vadinamų profsąjungų rūmų atsiras moderni, šiuolaikinė koncertų salė. Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonson (Jonsson) ir Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius pasirašė ketinimų protokolą, kuriuo šioje vietoje įsipareigojama sukurti Nacionalinės koncertų salės paslaugų infrastruktūrą. Statybos darbus planuojama baigti iki 2023 m.

„Lietuvos sostinė yra turtinga savo kultūriniu gyvenimu, bet teatrų, meno galerijų panoramoje pasigendame pasaulinius standartus atitinkančios koncertų salės. Vyriausybė ėmėsi iniciatyvos užpildyti šią spragą, ir tai – prioritetinis darbas, – sako kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson. – Per palyginti trumpą laiką susitarėme su Vilniaus savivaldybe dėl prestižinės vietos tokiam svarbiam objektui. Lietuvos nepriklausomybės 100-metį pasitinkame su dar viena gera žinia Lietuvos kultūros bendruomenei – Vilnius galės pakviesti dar daugiau muzikos elito atstovų“.

Ministrės teigimu, modernios, įdomios koncertų erdvės – puiki šalies kultūrino įvaizdžio dalis.

„Džiaugiuosi, kad su Kultūros ministerija rastas susitarimas dėl tinkamiausios vietos Nacionalinei koncertų salei Vilniuje. Simboliška, jog ketinimų protokolas pasirašomas Lietuvai rengiantis švęsti šimtmetį. Tai puiki dovana ir Lietuvos valstybės architektams. Daktaras Jonas Basanavičius dar 1907 metais kartu su kitais šalies inteligentais iškėlė idėją, kad vieta ant Tauro kalno turi tapti visos Lietuvos kultūros centu. Šiandien J. Basanavičiaus žodžiai pildosi – savivaldybė jau pritarė žemės po buvusiais Profsąjungų rūmais perėmimui visuomenės poreikiams, derėsis ir su dabartiniais rūmų savininkais dėl jų išpirkimo“, – sako Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Kultūros ministrė ir Vilniaus meras taip pat pasirašė Ketinimų protokolo veiksmų planą. Numatyta, kad iki kitų metų birželio mėnesio bus parengta Nacionalinės koncertų salės paslaugų infrastruktūros urbanistinė, programinė ir akustinė galimybių studija. Iki rugsėjo mėnesio bus parengta tarptautinio architektūrinio konkurso techninė specifikacija, o rugsėjį jau planuojama skelbti Nacionalinės koncertų salės tarptautinį konkursą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .

6 komentarai

 1. markas:

  // “Vilniuje ant Tauro kalno vietoje vadinamų profsąjungų rūmų atsiras moderni, šiuolaikinė koncertų salė.” // ————- Dar vienas Vilniaus veidą žalojantis griozdas išdygs. Ir dar ant kalno. Matysis iš toli, toli. Bus, turbūt, kažkas panašaus į tai, kas atsiranda buvusio kino teatro “Lietuva” vietoje. Tik masteliai didesni. Ir ką gi bomžagalvių “kūrybinis genijus” gali pasiūlyti vietoje Rūmų?.. Keisčiausios konfigūracijos gigantišką stiklinį juodą tvartą, prie kurio atsiradimo prisidės ir eksperimentatoriai iš užsienio?

 2. …”Nacionalinė ekspedicija” jau prisplaukiojo… ant vos ne liumono evrotalonų
  (ir kur čia stačiokiškai-prasčiokiškai per maišą nepatrankius …nuo seklumos
  nuo-seklių siaurusevičių-ruokyčių-šimašyčių… berazumysčių).

  Be statumų (pogulsčiai), – ar ir “nacionalinio vamzdžio” savininkais likę Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonson ir Vilniaus meras Remigijus Šimašius, ar nuosavybių teisės dokumentai (jų ir Vamzdžio) kažkur yra; ar leidimas
  laikinam valstybinės žemės naudojimui išduotas jiems? Abejotina. Vamzdiena “kultūrinė” regis nelegali, kaip ir
  “Panoramos” užgrobimas (Trise medyje, su Jakilaičiu), ko keturi veikiantys bolševikpalaikių tankai neįstengę
  (iki 1991 m. pabaigos išlaikyt užgrobę), tą pusevrotalonių krūvų gavėjo sėbrams (apmaudu – Grybauskaitės su visa karbauskine komanda) l e i d ž i a m a.

  Kiek dar tokie keistuoliai /nevykėliai, ar žiopliai/ kaip Prezidentė, “esamasis” Premjeras leis patyčias.
  (net J.Basanavičiaus Mokslo ir Dailės draugijų aplinkos pastangai užkardyta buvę “ropštis” ant Vėlių
  Pamėnkalnio; dabar “naujieji ropštėjai” besiskalambyją …į ten..MES, – nes esam ES, ir dzingult )
  ir per stovus LRT tarybiškus, ir vienok Lietuvos Valstybės sostinės erdvių užgrobime… Vilnius tai ar??

  Net VYČIO AIKŠTĖS paieškai, – nulipimui nuo apdergtos tiek nelaimėliškos varganos turgavietės /Luk./ grindinio,
  nuo lupenų ir puvenų nei mažutėlaitytės pastangos iš jų v i s i š k a i jokios, – bailių bailiai – “Vamzdžio valdovo”
  vergai Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonson ir Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

  Ką iš vergo pareikalausi, ar sulauksi, – nebent nuoširdžios rankospaudos.
  Tą ir gražiai pateikė Alkas neįvard. autor. nuotr.

 3. Iš tiesų:

  Kodėl užuot ,,Tautos namai” norima statyti ,,Nacionalinę koncertų salę”? Mere Šimašiau ir Kultūros ministre Ruokyte, jums šito neatleis mūsų Patriarchas Basanavičius ir visi aukotojai ,,Tautos namams”.

 4. Kiemsargis:

  Shimašius ? Džonsson? Susitarė? Hmm…Turim “nacionalinį” LRT. Dabar turėsim ir “nacionalinę” koncertų salę? Beje , o kaip su “Tautos namais” ?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: