Grigiškių meno mokyklos mokytojai surengė nuotaikingą koncertą (0)

Grigiškių meno mokykla | Grigiškių meno mokyklos nuotr.

Grigiškių meno mokykla | Grigiškių meno mokyklos nuotr.

Sausio 6 d., 16 val., Vilniaus savivaldybės Grigiškių meno mokyklos (GMM) mokytojai, pirmą kartą savo mokinius, draugus ir vilniečius sukvietė į „Trijų karalių“ koncertą. Sausakimšoje Šv. Kotrynos bažnyčioje vos tilpo visi norintys, o Trys Karaliai – Kasparas, Merkelis ir Baltazaras baigę savo eiseną sostinės gatvėmis taip pat užsuko į koncertą palinkėti visiems sėkmingų ir kūrybingų metų.

Kalėdinio laikotarpio pabaigą kartu švęsti pakvietę Grigiškių meno mokyklos mokytojai atliko nuotaikingą džiazo ir populiariosios klasikos kūrinių programą, kurioje skambėjo ir dviejų kompozitorių bei GMM fortepijono mokytojų brolių Ryto ir Giedriaus Lingių kūriniai – du iš jų klausytojai išgirdo pirmą kartą.

Grigiškių meno mokyklos direktorė Kristina Ulevičiūtė pasveikinusi koncerto svečius, pasidžiaugė, kad tokia perpildyta koncertų erdvė tik dar kartą įrodo, kad žmonės pasiilgę geros muzikos, o GMM – viena iš nedaugelio vaikų ir jaunimo meno mokyklų Lietuvoje, kuri gali didžiuotis ne tik mokinių, bet ir aktyviai koncertuojančių savo mokytojų kolektyvu.

„Esame nuoširdžiai dėkingi už parodytą dėmesį ir norime pristatyti gražų renginį žiemos švenčių pabaigtuvių proga savo mokiniams, draugams, vilniečiams ir sostinės svečiams bei iškilmingai pradėti savo mokyklos jubiliejinius 55-uosius metus, per kuriuos meno mokykla žada surengti ne vieną koncertą su tokiomis muzikos žvaigždėmis kaip smuikininku Algirdu Šochu (Lietuva/Vokietija), Majuko Arita (Mayuko Arita) – Japonija/Vokietija (fortepijonas). Mūsų mokiniai ypač džiaugiasi ir didžiuojasi savo mokytojais, dažnas semiasi iš jų įkvėpimo bei nori į juos lygiuotis, tad šis koncertas mums ypatingas,“ – kalbėjo K. Ulevičiūtė.

Charizmatiškasis GMM akordeono mokytojas Romas Morkūnas atliko Tūtas Tielemanas (Toots Thielemans) „Bluesette“. Klarneto mokytojas Vidmanatas Riškus kartu su fortepijono mokytoju Rytu Linge sugrojo J. Horovitso (J. Horovitz) Sonatinos II dalį. Nuostabųjį D. Foster, K. B. Sagaras (C. B. Sagar) kūrinį  „The Prayer“ atliko trimito mokytojas Vladimiras Školnas (Vladimir Školnyj) kartu su savo pirmoku sūnumi Jonu Školnu.

Koncertinę programą papuošė puikiai pažįstamas V. A. Mocarto (W. A. Mozart) „Ave Verum“, kurią atliko vokalinis mokytojos Solveigos Bosaitės, Ritos Kryževičienės ir buvusios GMM mokinės, dabar jau LMTA studentės Martinos Kryževičiūtės trio, akomponuojant fortepijonui (mok. Giedrius Lingė) bei smuikui (mokyt. Giedrutė Šochienė).

Klausytojai išgirdo mokytojos Eglės Sereičikienės improvizaciją „Vakaro rauda“ akomponuojant fortepijonu mokytojui R. Lingei. Trombono mokytojas Sigitas Gumuliauskas kartu su fortepijono mokytoja Jovita Urboniene skambino A. Džiorgenseno (A. Jorgensen) „Romance“.

Klarneto (mok. V. Riškus) ir akordeono (mok. R. Morkūnas) duetas sugrojo R. Galiano (R. Galliano) „Viaggio“, o G. Lingės „A la turca“ skambino S. Gumuliausko bei paties kompozitoriaus duetas.

Šventiškai žavingą K. Bolingo (C. Bolling) „Javanaise“ kūrinį iš siuitos fleitai ir fortepijonui atliko fleitos mokytoja Rūta Plančiūnaitė-Zubrienė kartu su fortepijono mokytoja Jovita Urboniene ir perkusijos meistru – mokytoju Tomu Lukošiumi.

Klausytojus džiungino nuotaikingas Sk. Džioplino (Sc. Joplin) „The Ententainer“ atliekamas GMM varinių pučiamųjų instrumentų kvinteto, kuriame trimitais grojo V. Školnas (V. Školnyj) ir Markas Tofanas (Markas Tofan), eufonija – S. Gumuliauskas, trombonu – Vilius Karalevičius ir tūbos mokytojas Vladimiras Šochas (Vladimir Šoch).

Koncertą vainikavo užsukę Trys Karaliai ir GMM pasididžiavimas – pučiamųjų diksilendas, kuris atliko taip pat visiems puikiai pažįstamus kūrinius nuo K. Hando (C. Handay) „Saint louis blues“, džiazo pjesės „Tiger rag“ iki K. A. Robino (C. A. Robbino) „Washington and Lee Swing“.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: