Valstybės 100-mečio proga į Lietuvą atvyks garbingi svečiai (5)

LRP.lt nuotr.

LRP.lt nuotr.

Šiemet minint nepriklausomos valstybės atkūrimo 100-metį Lietuva laukia garbingų svečių. Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kvietimą atvykti į Vasario 16-osios iškilmes Vilniuje priėmė Vokietijos Prezidentas Frankas-Valteris Šteinmejeris, Lenkijos Prezidentas Andžejus Duda, Latvijos Prezidentas Raimondas Vėjuonis, Estijos Prezidentė Kersti Kaljulaid, Islandijos Prezidentas Gudnis Thorlacius Johanesonas, Ukrainos Prezidentas Petro Porošenka, Gruzijos Prezidentas Georgijus Margvelašvilis, Europos Vadovų Tarybos Pirmininkas Donaldas Tuskas, Europos Komisijos Pirmininkas Žanas Klodas Junkeras.Iškilmingame valstybės 100-mečio minėjime taip pat dalyvaus Švedijos ir Danijos karališkųjų šeimų atstovai.

Šiemet Lietuvoje taip pat laukiamas Popiežius Pranciškus ir kiti pasaulio valstybių vadovai: Nyderlandų Karalius Viljamas Aleksanderis, Norvegijos sosto įpėdinis Hakonas, Prancūzijos Prezidentas Emanuelis Makronas bei Airijos, Italijos, Graikijos ir Indonezijos Prezidentai.

Moterų pasaulio lyderių tarybai vadovaujančios Prezidentės iniciatyva birželį Vilniuje taip pat rengiama tarptautinė moterų politinių lyderių konferencija, į Lietuvą sukviesianti esamas ir buvusias valstybių bei vyriausybių vadoves, parlamentares iš viso pasaulio. Prieš 100 metų Lietuva ne tik atkūrė modernią valstybę, bet ir viena pirmųjų Europoje suteikė moterims teisę balsuoti.

Lenkijai, Latvijai, Estijai ir Gruzijai 2018 metais minint valstybingumo šimtmečius, Prezidentė dalyvaus iškilminguose minėjimuose šiose šalyse. Šiemet taip pat planuojami šalies vadovės užsienio vizitai, kurių metu bus surengti ir Lietuvos šimtmečiui skirti renginiai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

5 komentarai

  1. Tvankstas:

    Patriotiškai nusiteikęs lietuvis turi neigti ‘tokią šventę’, kai vyksta lietuvių tautos išlietuvinimas, ištautinimas, išgujimas iš Lietuvos, kai trypiama lietuvių kalba ‘projektais’ QWX, kai Vytis yra paniekinamai nustumiamas į užribį, ir sutikti 100-metį namuose kaip naujajame pogrindyje šėlstant liberal-marksistinei diktatūrai.

  2. Bet juk Lenkija nėra pripažinusi Vasario 16-osios Nepriklausomybės akto turinio, t.y. ir to fakto, kad šiuo aktu Lietuva su sostine Vilniuje yra atskirta nuo valstybinių ryšių su Lenkija. Tai kaip tada gali būti suprastas Lenkijos prezidento dalyvavimas – juk čia valstybės statuso subjekto atkūrimo 100-metis(!), kai Lenkija valstybiniu lygiu Lietuvos kaip lygaus jai valstybės subjekto to akto pagrindu nėra pripažinusi. Tai gal Duda į Lietuvą vyksta, kaip į savo dvarą, o Grybauskaitė bus Jogailos laikų Vytauto vietoje… Žodžiu, Vasario 16-osios aktas Lenkijai negalioja, tai kas čia per cirkas daromas su Lietuvos suverenitetu(!)…

  3. Dėl polonofobijos, tau patarčiau, kreiptis į psichiatrą, nes jau baigi išprotėt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: