Ir šiais metais kviečia Tautinio atgimimo vakarai Signatarų namuose (0)

Signatarų namai | tourism.lt nuotr.

Signatarų namai | Tourism.lt nuotr.

„Reikia atsigosti, bent retkarčiais renkantis krūvon savo mintimis pasidalyti. Tam tikslui geriausiai dera viešieji vakarai: koncertai, vaidinimai, paskaitos. Daugelis išsiilgę laukia tokių pramogų ir laukia ne tam, kad pasilinksmintų, kaip seniau – bet kad sužadintų savo nuvargusią sielą. Nesistenkime dažnai pavakaruoti, pavakaruokime retai, bet pavakaruokime.“ (A. Smetona, 1914 m. lapkritis)

Tautiniai vakarai nuo spaudos draudimo metų iki pat Lietuvos valstybingumo atkūrimo stiprino tautinės savigarbos ir bendrystės jausmus, pratino visuomenę dalytis idėjomis, mokė pamėgti tautosaką, įkvėpdavo rašytojus ir muzikus kūrybai.Signatarų namai, pristatydami tautinių vakarų ciklą, kviečia daugiau sužinoti apie šiuos kultūrinius susibūrimus, pasiklausyti lietuviškos muzikos, pajusti atmosferą, lydėjusią tautą į Nepriklausomybę.

2018 m. Tautinio atgimimo vakarų ciklo programa:

Sausio 10 d. 17 val. 30 min. Lietuvių choro muzika ir chorų veikla tautinio atgimimo laikotarpiu XIX a. pabaigoje – XX a. pradžioje

Paskaitą skaitys doc. Rolandas Aidukas. Koncertuos Vilniaus muzikos mokyklos „Lyra“ choras „Cantus gracilis“, vadovas ir dirigentas Rolandas Aidukas, chormeisteriai Renata Deltuvienė-Bakutė, Evaldas Steponavičius, koncertmeisterė Živilė Survilaitė.

Vasario 21 d. 17 val. 30 min.  Senosios lietuvių giesmės

Kovo 21 d. 17 val. 30 min. Vydūnas tautinio atgimimo baruose

Balandžio 18 d. 17 val. 30 min. Tautinis judėjimas sovietmečiu

Gegužės 16 d. 17 val. 30 min. Vilnius – lietuvių tautinio atgimimo širdis

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: