Renkami išmaniausi lietuviški statybos projektai (2)

LIETUVOS-BIM-PROJEKTAIViešoji įstaiga „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija organizuoja kasmetinį konkursą „Lietuvos BIM projektai“. Konkursas yra skirtas išrinkti geriausią Lietuvos įmonių praktiką naudojant statinio informacinio modeliavimo (angl. Building Information Modelling, BIM) technologijas ir metodologiją.

Skatinti Lietuvos statybos sektoriaus skaitmeninimą, pažangių technologijų taikymą didinant sektoriaus konkurencinius gebėjimus – uždaviniai, kuriuos pastaraisiais metais aktyviai įgyvendina Lietuvos statybininkų asociacija ir specialiai šiems tikslams įsteigta VšĮ „Skaitmeninė statyba“. Nuo 2016 m. organizuojamo konkurso „Lietuvos BIM projektai“ dalyvių skaičius parodo, kad Lietuvos projektavimo, statybos ir kitos susijusių sričių įmonės savo iniciatyva jau sėkmingai taiko BIM ir kitas pažangias technologijas, dirba naudodamos šiuolaikinius statybos procesų organizavimo metodus.

Nugalėtojai 2018 m. konkurse bus išrinkti gyvenamųjų, visuomeninių, gamybinių, infrastruktūros statinių kategorijose. Taip pat bus išrinktas geriausias lietuviškų įmonių BIM projektas užsienyje.

Projektai bus vertinami pagal BIM panaudojimą projektavimo sprendimams, tvarumui ir žaliai statybai, pagal projekto informacijos panaudojimo naujoviškumą ir taikomus projekto komunikacijos metodus. Vertinant konkurso projektus didesnis dėmesys bus skiriamas modelio išvystymui visam statinio gyvavimo ciklui, modelio pritaikymui išnaudoti jį statinio eksploatacijoje.

„Vertindami konkursui pateiktus projektus visuomet atsižvelgiame į tai, ar projekto įgyvendinimas pateisino užsakovų lūkesčius. Gaunamos rekomendacijos leidžia teigti, kad BIM metodų taikymo nauda vis labiau įsitikina ir užsakovai, kurie ir yra pagrindiniai skaitmeninės statybos naudos gavėjai“, – kalba VšĮ „Skaitmeninė statyba“ direktorius ir Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas.

Konkurso „Lietuvos BIM projektai 2018“ nugalėtojai bus paskelbti ir geriausiais pripažinti BIM projektai bus pristatyti 2018 m. balandžio mėn. parodos „RESTA“ metu.

VšĮ „Skaitmeninė statyba“ suburtai komisijai įvertinus konkursui pateiktus projektus, jų teikėjai bus pripažinti, kaip gebantys  kurti skaitmeninės statybos projektų modelius ir taikyti BIM metodologiją, bei pateks į viešai skelbiamą tokių įmonių sąrašą.

Konkursas „Lietuvos BIM projektai“ yra organizuojamas trečią kartą. 2016 m. konkursui buvo pateikta 19, 2017 m. – 20 projektų.

Paraiškos dalyvauti konkurse „Lietuvos BIM projektai 2018“ priimamos iki 2018 m. kovo 26 d. Projektų registracija vykdoma tinklapyje http://skaitmeninestatyba2018.lt/lietuvos-bim-projektai-2018/.

BIM – tai procesas kurio metu yra kuriamas vientisas informacinis statinio modelis apjungiantis visas statinio projektines dalis ir jo gyvavimo ciklus, nuo projekto iki pat nugriovimo. Tai pažangiomis technologijomis paremtas informacijos apie statinį valdymas, iš esmės keičiantis statybos organizavimo metodus visame pasaulyje.

Kategorijos: Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: