Gedimino pilies bokšte iškelta 2018-ųjų Lietuvos vėliava (nuotraukos) (2)

Gediminas kalnas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Gediminas kalnas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Sausio 1 d. – Lietuvos vėliavos ir Pasaulinę taikos dieną Vilniuje, Gedimino pilies bokšte kaip ir kasmet buv o iškelta 2018-ųjų Lietuvos vėliava. Garbės sargybos kuopos kariai Gediminoi piliesa bokšte iškilmingai pakeitė visus metus plevėsavusią 2017-ųjų metų trispalvę į naują 2018-ųjų vėliavą. Tuo tarpu Gedimino kalno papėdėje prie Gedimino paminklo susitelkę vilniečiai su Vilniaus įgulos karininkų ramovės choru „Aidas“ dainavo patriotines dainas.

Iškėlus naująją vėliavą, 2017-aisiais pilies bokšte plevėsavusi vėliava buvo iškilmingai perduota patriotiškiausia šiemet pripažintai Raseinių rajono Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijai.

Iškilmėse dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, Vilniaus miesto mero pavaduotojas Linas Kvedaravičius, bei kariškiai ir Kovų už Lietuvos laisvę dalyviai.

Kaip ir pernai, iškilmės vyko kalno papėdėje, prie Gedimino paminklo, o ne ant Gedimino kalno, nes dėl atsiradusių nuošliaužų ir piliakalnio tvarkybos darbų buvo nuspręsta į Gedimino kalną lankytojų nebeleisti.

Lietuvos trispalvę Gedimino pilies bokšte pirmą kartą 1919 m. sausio 1 d. iškėlė dešimt Lietuvos savanorių: karininkas Kazys Škirpa, karo valdininkai Petras Gužas ir Jonas Nistelis, kareiviai Stasys Butkus, Pranas Plauska, Albinas Rauba, Romualdas Marcalis, Jonas Norvila, Mikas Slyvauskas ir Vincas Steponavičius.

Po 50-ties metų sovietinės okupacijos laikotarpio Gedimino pilies bokšte Lietuvos vėliava vėl buvo iškelta prasidėjus Lietuvos tautiniam atgimimui, 1988 m. spalio 7 d. .

Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, sausio 1 d. buvo paskelbta valstybine švente – Lietuvos vėliavos diena. Nuo to laiko sausio 1 d. vėliavos pakeitimo iškilmės Gedimino kalne rengiamos kasmet.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .

2 komentarai

  1. Pikc:

    Grybauskaitė nepasivargino atvykti, o Szymaszius, suprantama, iš principo tokioje nepolitkorektiškoje, neprogresyvioje beigi netolerantiškoje šventėje negalėjo dalyvauti. 🙂

  2. Kemblys:

    Norėčiau kada pamatyti, kaip kelia Vėliavą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: