„Aktualioji istorija“: Kaip lietuvių kilmė susijusi su senaisiais europiečiais ir finougrais? (video) (5)

Gintaras Songaila ir Tomas Baranauskas | Alkas.lt nuotr.

Gintaras Songaila ir Tomas Baranauskas | Alkas.lt nuotr.

Laidoje „Aktualioji istorija“ tęsiame pokalbį su Gintaru Songaila apie lietuvių kilmę. Praėjusioje laidoje aptarėme, ką naujo lietuvių kilmės tyrimams davė naujausi genetikos tyrimai, dabar daugiau dėmesio skiriame archeologijos ir lingvistikos duomenims ir aiškinamės, kaip jie dera su genetika, kas dar, be indoeuropiečių, gali būti mūsų protėviais?

Kokia Algirdo Girininko hipotezės apie šiaurinius indoeuropiečius esmė? Kas Lietuvoje galėjo gyventi iki Duobinių kapų (Jamnos) kultūros ekspansijos? Ar lietuvių kalboje yra ikiindoeuropietiškos senųjų europiečių kalbos paveldo? Kokią įtaką mums padarė finougrai ir iš kur jie atėjo?Šie ir kiti klausimai aptariami laidos metu. Laidą veda istorikas Tomas Baranauskas.

Kategorijos: Aktualioji istorija, Alko radijas, Istorija, Kultūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .

5 komentarai

 1. Skalvis:

  ”…kas dar, be indoeuropiečių, gali būti mūsų protėviais?” Mes ir esame tų indoeuropiečių protėviai! Na apie ką dar galima su tokiais šnekėti ? Galim tik klausti tik: kieno dar esame protėviai . Bet ar tokiem profams patarsi…

  • Žemyna:

   Kieno dar? Kaip pirmieji anglų tyrimai parodė – LK yra „motina 10 Europos kalbų”….
   O kam teko bent šiek tiek prie SENOSIOS gotų kalbos prisilieti, čiupinėti Šventraščio tekstą būtent senąja gotų k., tam jo žodžių skambesys dėmesį patraukė.
   Kad ir toks sakinys (rašau pagal skambesį)
   … Ih sachet him Jesu… 🙂
   … Ir sakė jam Jėzus…
   Jūratė de Rosales daugiau apie tai pasakoja.
   Wikipedija: gotai – viena didžiausių ir stipriausių rytų germanų genčių …
   Simonas Daukantas, kalbininkas Kazimieras Būga, kuriam pritaria ir prof. Zigmas Zinkevičius, pietiniams Lietuvos kaimynams naudojamą apibūdinimą „gudai“ kildina iš senojo gotų pavadinimo

  • Lituanus verus:

   Baik svaičioti žmogau; nesame jokie indoeuropiečių protėviai, o tik viena iš jų atšakų. Beje, ir jokia kita šiandien gyvenanti tauta nėra indoeuropiečių protėviai.

 2. Skalvis:

  Ar nebūtų gera mintis Lūkiškių aikštėje pastatyti paminklą Lietuvių kalbai? Kaip Europos prokalbei.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *