„Talka kalbai ir tautai“ Seime pristatys interpeliaciją kultūros ministrei (tiesioginė transliacija) (11)

„Talka kalbai ir tautai“ Seime pristatys interpeliaciją Kultūros ministrei | Alkas.lt koliažas

„Talka kalbai ir tautai“ Seime pristatys interpeliaciją Kultūros ministrei | Alkas.lt koliažas

Gruodžio 22 d., penktadienį, 10 val.  Seimo spaudos konferencijų salėje įvyks Lietuvos Nepriklausomybės akto signataro Audriaus Rudžio spaudos konferencija.

Spaudos konferencijoje bus pristatytas piliečių asociacijos „Talka kalbai ir tautai“ parengtas interpeliacijos kultūros ministrei Lianai Ruokytei-Jonson (Jonsson) tekstas, interpeliacijos motyvai ir ministrei teikiami klausimai.

Spaudos konferencijoje taip pat dalyvaus Asociacijos „Talka kalbai ir tautai“ pirmininkas muziejininkas Gintaras Karosas, šios asociacijos tarybos nariai – Laisvės kovotojų sąjungos garbės pirmininkas Jonas Burokas, Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės klubo pirmininkas dr. Romas Pakalnis, interneto portalo „Alkas“ vyr. redaktorius Jonas Vaiškūnas. 

Asociacijos „Talka kalbai ir tautai“ tarybos pirmininkas G. Karosas apie priežastis paskatinusias visuomenininkus imtis interpeliacijos kultūros ministrei iniciatyvos, sakė: „Nerimą kelia Kultūros ministerijos veiksmai, rodantys jos vadovybės negebėjimą žvelgti platesniu akiračiu ir vykdyti valstybinio lygmens kultūros politiką. Patys ryškiausi neprofesionalumo pavyzdžiai yra Lukiškių aikštės konkurso organizavimas ir požiūris į lietuvių kalbą. Nors Seimas buvo aiškiai pasisakęs, kad Lukiškių aikštėje turėtų stovėti Laisvės kovotojų su Laisvės kario Vyčio skulptūra monumentas, ši sąlyga visai nebuvo įtraukta į konkurso reikalavimus, o vykdymui pasirinktas netinkamas operatorius, nieko bendra neturintis su valstybinės atminties įprasminimo klausimais. Kultūros ministerija yra pateikusi Vyriausybei siūlymą antikonstitucinėmis nuostatomis taip keisti kalbos įstatymą, kurio pasekmė būtų faktiškai panaikintas valstybinis lietuvių kalbos statusas ir susilpnintas Lietuvos valstybingumas. Tai beprecendentis nekompetencijos ar tyčinio veikimo prieš Lietuvos valstybę atvejis. Kitos pasaulio šalys eina priešinga linkme. Lietuvių kalbos pozicijos valstybės gyvenime turėtų būti tik stiprinamos kaip mūsų valstybingumo pamatas“.

Karosas priminė, kad š.m. lapkričio 17 d. Vilniaus Lukiškių aikštėje surengtame  mitinge buvo priimtas nutarimas siūlyti kultūros ministrei atsistatydinti, o jeigu tai nebūtų padaryta – siūlyti Seimui pradėti interpeliaciją šiai pareigūnei. Tačiau nei atsistatydinimo, nei atsiprašymo, nei problemų taisymo dėl Lukiškių aikštės neteisėto konkurso visuomenė nesulaukė iki šiol. 

„Todėl „Talka kalbai ir tautai“ nusprendė talkinti  Lietuvos Respublikos Seimui rengiant kultūros ministrės interpeliacijos procedūrą. Toks demokratinis valstybės lygmens problemų sprendimo kelias turėtų padėti Lietuvai tinkamai apginti Konstitucines nuostatas, pažeistą mūsų piliečių orumą bei tinkamai pasitikti Valstybės atkūrimo šimtmetį 2018-aisis metais“, – sako G. Karosas.

Asociacijos „Talka kalbai ir tautai“ tarybą sudaro aštuoniolika plačiai žinomų mokslininkų, kultūros ir meno veikėjų bei dvasininkų.

Tiesioginę spaudos konferencijos transliaciją galima žiūrėti čia:

Klausimus spaudos konferencijos dalyviams galima pateikti ir internetu ČIA (nuoroda veiks vykstant spaudos konferencijai).

Dėl leidimo į Seimą galima kreiptis į Gražiną Gajauskaitę: grazina.gajauskaite@lrs.lt

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .

11 komentarų

 1. Žemyna:

  Ar galės, ar kviečiami dalyvauti „Talkos” nariai bei kiti piliečiai?
  Jei taip, gal čia galima įdėti nuorodą, iš kurios būtų galima iš anksto užsisakyti leidimus?

 2. LosAngeles:

  Gerb. Karosas tam tikras veikas vadina ‘..neprofesionalumo pavyzdžiai yra Lukiškių aikštės konkurso organizavimas ir požiūris į lietuvių kalbą..’. Ar nereiketu visgi vadinti viska savais vardais: tai sabotazas ir piktybine veika. Tikrai ne ‘neprofesionalumas’…

  • Žemyna:

   Būtent, pats tas žodis – SABOTAŽAS, efektyvaus visų lygių valdžios institucijų darbo vilkinimas iki begalybės, trukdymas priimti reikiamus įstatymus, trukdymas dirbti, neįgalių įstatymų kūrimas, ir visa ta „puokšte” tautos varymas į neviltį ir emigraciją! Būtent to ir siekiama – nevilties ir gelbėtojų ieškojimo ir tos nevilties…

 3. Šiaip:

  Ot glušai – patys daro nesąmones ir panašius į save visokius įtikėjusiuosius klaidina. Interpeliacija yra Seimo veiksmas Seimo nario atžvigiu, o kažkokie valkatos šiaip susirinkti Seime ir paskelbti interpeliaciją negali. Manau, tas gudrutis Seimo narys, kuris sumąstė visą šį jomarką, už tai netrukus atsidurs Etikos komisijoje.

 4. Diedas:

  Gera pozityvi pilietinė iniciatyva. Bet kas gali paremt šitą inerpeliaciją? Kolūkio laokų valstiečiai”?Kiaulės komunistai?
  Ar kiti išverstakūniai?Varnas varnui akies nekerta.
  Raudonai žalieji kremliaus pastumdėliai į valdžią atėjo stabdyti progresą, sabotuoti lietuvybę, kelti chsosą ir nepasitenkinimą Lietuvos nepriklausomybe. Kultūros ministrę tiesiogiai susietą su agentu Karabasu jie saugos ir neleis nuskriaust.

 5. Vytautas:

  Lietuvą niekinantiems būti valdžioje nedera.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: