Seime rengiama diskusija „Čečėnijos Respublika Ičkerija istorijos ir tarptautinės teisės požiūriu“ (video) (1)

Pirmasis Čečėnijos Respublikos Prezidentas Džocharas Dudajevas | xxiamzius.lt nuotr.

Pirmasis Čečėnijos Respublikos Prezidentas Džocharas Dudajevas | xxiamzius.lt nuotr.

Gruodžio 21 d., ketvirtadienį, 14 val. Seimo Europos informacijos biure (Seimo III rūmai), Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nario Žygimanto Pavilionio iniciatyva rengiama diskusija „Čečėnijos Respublika Ičkerija istorijos ir tarptautinės teisės požiūriu“.

Karo Ukrainoje ir Gruzijos teritorijų okupacijos kontekste Čečėnija nustumiama į šoną, tačiau būtent čečėnų tauta buvo pirmoji, kuri susidūrė su Kremliaus agresija. Norėdami suprasti dabartinę Kremliaus politiką ir to, kas laukia okupuotų teritorijų, turime pažvelgti į šios tautos tragišką istoriją ir jos kovas su kruvinu režimu.„Lietuvoje lankysis Čečėnijos egzilio Vyriausybės pirmininkas Achmedas Zakajevas, kuriam Kremlius ne kartą grasino susidorojimu. Kartu su prof. Vytautu Landsbergiu analizuosime kovotojų – čečėnų – tautos istoriją ir pasipriešinimą“, – apie diskusiją pasakojo Ž. Pavilionis.

12 šios kadencijos Seimo narių jungianti laikinoji Čečėnijos demokratinio solidarumo grupė veikia nuo 1992 metų. Diskusija aptarti aktualiausius regiono klausimus rengiama kas metus.

Renginys yra atviras.

Programa

13.45–14 val. registracija.

14–14.15 val. sveikinimo žodis: Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Pirmininkas prof. Vytautas Landsbergis.

14.15–15.15 val. pranešimai: Čečėnijos egzilio Vyriausybės pirmininkas    Achmedas Zakajevas, Čečėnijos atstovė Lietuvoje Aminat Saijeva, Signataras Algirdas Endriukaitis.

15.15–16 val. diskusija, kurią modernuos Seimo narys dr. Žygimantas Pavilionis.

16.30 val. pabaiga.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: