Sąjūdžio „Už Lietuvos miškus“ steigėjai: Valdžia siekia susidoroti su mumis (video) (3)

Sąjūdžio „Už Lietuvos miškus“ steigėjai: Valdžia siekia susidoroti su mumis | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Sąjūdžio „Už Lietuvos miškus“ steigėjai: Valdžia siekia susidoroti su mumis | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Gruodžio 20 d. neseniai įsisteigusio visuomeninio judėjimo Sąjūdis „Už Lietuvos miškus“ vadovai išplatino pranešimą apie tai, kad valdžia siekia susidoroti su Sąjūdžio „Už Lietuvos miškus“ steigėjais.

Gruodžio 9 d. įsisteigusio naujo judėjimo Sąjūdis už Lietuvos miškus“ kūrėjai tvirtina, kad „prasidėjusi valstybinių miškų valdymo reforma vyksta labai chaotiškai, miškininkams, verslininkams ir visuomenei kyla daugybė klausimų, į kuriuos atsakingos valdžios institucijos iki šiol taip ir neatsakė“. Pasak visuomenininkų,  „valstybinių miškų valdymo reforma vykdoma nekompetentingai ir neskaidriai, turint tik vieną tikslą – kuo greičiau sugriauti tai, kas buvo sukurta žmonių darbu per beveik tris atkurtos nepriklausomos Lietuvos dešimtmečius“.

Kaip žinia, šių metų liepos 11 d. Seimas nutarė pertvarkyti Generalinę miškų urėdiją ir 42 regionines urėdijas – miškus valdyti leido vienai ar daugiau įmonių, jų skaičių nustatant Vyriausybei. Vyriausybė nutarė, kad miškus turi valdyti Valstybinė miškų urėdija su padaliniais.

Sąjūdis „Už Lietuvos miškus“ pareiškė, kad Seimui priėmus politinį sprendimą pertvarkyti valstybinių miškų valdymą, o vykdomajai valdžiai tam visiškai nepasiruošus, miškų urėdijose prasidėjo nebevaldomi procesai.

Nors, kaip rašoma Sąjūdžio „Už Lietuvos miškus“ pranešime, šio judėjimo vadovai prašė Aplinkos ministerijos, kad kuo skubiau Lietuvos miškininkams būtų pranešta apie priimtus sprendimus, kad būtų stabdomas specialistų išėjimas iš darbo miškų urėdijose, tačiau „ministerijos vadovybė kirto iš peties – atleido iš darbo miškininką Saulių Lazauską, kuris aktyviai dalyvavo rengiant Sąjūdžio ,,Už Lietuvos miškus“ steigiamąjį suvažiavimą“.

Gruodžio 18 d. Aplinkos ministerija paskelbė, kad Kauno miškų urėdas Saulius Lazauskas savo veiksmais sukūrė teisinį netikrumą nes miškų urėdijos darbuotojai nebuvo tinkamai informuoti apie būsimą valstybinių miškų ūkio valdymo pertvarką, todėl jis buvo atšauktas iš pareigų.

Sąjūdis „Už Lietuvos miškus“ S. Lazausko atleidimo aplinkybes pakomentavo taip: „Kadangi Generalinė miškų urėdija nesudarė tinkamų sąlygų informuoti ir konsultuoti miškų urėdijų darbuotojus dėl reorganizacijos eigos, Kauno miškų urėdijos profesinės sąjungos kreipėsi į Lietuvos Respublikos valstybinės darbo inspekcijos prie socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Kauno skyriaus Darbo ginčų komisiją. Darbo ginčų komisija įpareigojo VĮ Kauno miškų urėdijos miškų urėdą parengti naujas reorganizavimo sąlygas, atsižvelgiant į įvykusias konsultacijas su miškų urėdijos darbuotojais. Už darbo ginčų komisijos įpareigojimo vykdymą miškų urėdas Saulius Lazauskas buvo atšauktas iš užimamų pareigų kaip praradęs pasitikėjimą. Miškininkas Saulius Lazauskas yra Sąjūdžio „Už Lietuvos miškus“ steigėjas ir vienas šio Sąjūdžio pirmininko pavaduotojų“.

Pasak sąjūdžio „Už Lietuvos miškus“ vadovų dėl susidariusios neapibrėžtos ateities darbą miškų urėdijose palieka ne tik buhalteriai, informatikai, bet ir geriausi miškininkystės specialistai.

„Artimiausiu metu atskirose girininkijose neliks nė vieno miškininko. Žmonės labai išgyvena dėl nežinios, jie netiki Aplinkos ministerijos skleidžiama informacija‚ kad „viskas bus gerai“, nes jie mato, kaip susidorojama su kai kuriais miškų sistemos pareigūnais, jaučia, kad toks likimas gali ištikti ir juos. Su miškininkais vykdomas susidorojimas atspindi bendrą šios reformos  tendenciją“, – sakė sąjūdžio „Už Lietuvos miškus“ pirmininkas, žurnalistas Gintautas Kniukšta ir apgailestavo, kad –„Aplinkos ministerijos vadovai, užuot išklausę kitą nuomonę, pasirinko kelią, kuris veda į aklavietę – susidorojimą su kitaip manančiais žmonėmis arba nepaklūstančiais pereiti į naujai kuriamą įmonę“.

Sąjūdžio „ Už Lietuvos miškus“ steigėjai dar kartą kreipėsi į Lietuvos Respublikos Seimą prašydami apsvarstyti šio judėjimo steigiamajame suvažiavime priimtą rezoliuciją ir atidėti chaotiškai bei diktatūriškai vykdomą reformą. Visuomenininkai taip pat paragino Miškininkų sąjungą skubiai sukviesti visuotinį visos Lietuvos miškininkų suvažiavimą, kuriame būtų aptartos skubios priemonės „siekiant sustabdyti chaosą, suirutę bei teisės niekinimą valstybinių miškų sistemoje“.

Sąjūdžio „Už Lietuvos miškus“ steigėjais yra miškininkas, habilituotas biomedicinos mokslų daktaras Vaidotas Antanaitis, Lietuvos žaliųjų judėjimas vadovas Rimantas Braziulis, Lietuvos žaliųjų partijos pirmininko pavaduotoja, Alytaus skyriaus pirmininkė Ieva Budraitė, agronomas, teisininkas, žurnalistas Gintautas Kniukšta, Pasaulio biomasės energetikos asociacijos prezidentas Remigijus Lapinskas.

Sąjūdis „Už Lietuvos miškus“ skelbia keliantis sau tikslus – rūpintis tvarios ir darnios miškininkystės Lietuvoje tolesniu vystymu, siekti, kad miškai teiktų maksimalią naudą valstybei ir visuomenei, padėti išsaugoti miškininkų darbo vietas regionuose“.

Sąjūdžio „Už Lietuvos miškus“ gruodžio 9 d. steigiamojo suvažiavimo rezoliucija:

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: